WSPOMNIENIE

Dziesięć lat temu Agata Mróz przegrała walkę z chorobą...

Wciąż żyje w sercach tysięcy fanów

Weronika Kostyra 4 czerwca 2018 17:00

Agata Mróz odeszła 10 lat temu, 4 czerwca 2008 roku. Wciąż jednak żyje w sercach tysięcy fanów, którzy wspominają ją ciepło i kibicują jej rodzinie.

10. rocznica śmierci Agaty Mróz

Zdobywczyni złotych medali grała w polskiej reprezentacji, ale jednocześnie walczyła z ciężką chorobą szpiku kostnego. Mielodysplazję szpiku kostnego zdiagnozowano u niej kiedy miała 17 lat. Nigdy się nie poddała, starała się żyć normalnie i wspierało ją w tym wiele osób. W oczekiwaniu na przeszczep Agata Mróz regularnie musiała przechodzić transfuzję krwi. Ponieważ miała rzadką grupę B Rh-, trudno było o dawców. Zorganizowano dla niej specjalną zbiórkę krwi, którą wspierali przyjaciele i fani. Można powiedzieć, że gdyby nie miłość ludzi wokół niej, na świat nie przyszłaby Liliana. Córeczka urodziła się 4 kwietnia i była wcześniakiem, Agata musiała walczyć także o jej zdrowie. 22 maja 2008 roku przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego, który miał uratować jej życie. Niestety zanim przeszczep się przyjął, a nowy szpik zaczął działać, wdała się infekcja, która wywołała śmiertelną sepsę.

Agata miała 26 lat. Cała Polska płakała. Jej poświęcenie i miłość do rodziny stały się symbolem, który do tej pory jest upamiętniany. Rozgrywa się jej memoriały, jest także patronką szkół i hali sportowej. 

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!