Z ŻYCIA GWIAZD

Prince Jackson opowiedział o słynnym ojcu. „Zrozumiałem, że ludzie go kochali”

Straszy syn Michaela Jacksona rzadko udziela wywiadów

Ksenia Krasko 22 marca 2021 15:15

Od śmierci Michaela Jacksona minęło już prawie 12 lat, ale o artyście wciąż jest głośno. Media piszą jednak nie tylko o oszałamiającej karierze króla popu, ale przede wszystkim o zarzutach molestowania nieletnich, o których szczególnie dużo mówiło się już po jego śmierci. Pomimo oskarżeń i wielu kontrowersji, dla trzech osób Jackson na zawsze pozostanie po prostu ojcem. Mowa oczywiście o dzieciach wokalisty. Najstarszy z nich, Michael Jackson Jr, który prosi, aby nazywać go Prince lub Mike, właśnie udzielił wywiadu, w którym zdradził co nieco o słynnym rodzicu i o tym, jak mu się żyje z tak sławnym nazwiskiem.

Prince Jackson w wywiadzie wspomina Michaela Jacksona

Prince Jackson niedawno był gościem programu The Mix, który nadawany jest przez cyfrową telewizję Fox Soul. Z gospodarzami show rozmawiał na różne tematy, i oczywiście nie mogło zabraknąć pytań o Michaela Jacksona. Na czacie Prince wyznał, że w dzieciństwie nie mógł zrozumieć, dlaczego ojciec jest tak sławny.

„Kiedy miałem dziesięć lub jedenaście lat, obejrzałem nagranie z koncertu ojca... Występował na otwartej scenie przed morzem ludzi. Niektórzy mdleli na jego widok. Zapytałem go: „Dlaczego ludzie mdleją? Widzę cię codziennie i nie mdleję”. Wtedy zrozumiałem, że ludzie naprawdę go kochają. To był jedyny moment w moim życiu, kiedy zdałem sobie sprawę, jak bardzo jest popularny”, wyznał w rozmowie 24-latek.

ZOBACZ TEŻ: Najstarszy syn Michaela Jacksona skończył 24 lata! Czym się dziś zajmuje?

Kiedy muzyk zmarł, Prince miał 12 lat. Odpowiedział jednak na pytanie o życiową lekcję, jakiej udzielił mu król popu. „Moja zasada brzmi: nigdy nie przestawać się uczyć. Skończyłem studia, ale to nie znaczy, że nie będę się uczył niczego innego. Tak mówił ojciec: „Z chwilą, gdy przestajesz się uczyć, zaczynasz umierać”.

Prince powiedział również, że jest dumny z nazwiska Jackson, ale jest to trudne. „Jestem bardzo dumny, że mam takie samo na imię jak tata, ale mając takie nazwisko... Nie chcę mówić o presji, ale to dziedzictwo, na które ​​mój ojciec bardzo ciężko pracował. I czuję, że to wszystko wpłynęło na moją pozycję w społeczeństwie. Chcę jednak poszerzyć tę spuściznę i nie wykorzystywać tego, co mam”, przyznał w wywiadzie.

„Im jestem starszy, tym więcej mam okazji, aby opowiedzieć o mądrości i doświadczeniu, jakie przekazał nam ojciec. W miarę dojrzewania stałem się bardziej wdzięczny za to wszystko. Z roku na rok coraz bardziej to doceniam i coraz bardziej za nim tęsknię, bo to... To jest po prostu mój ojciec”, wyznał.

Prince Jackson udzielił wywiadu o zmarłym ojcu Michaelu Jacksonie

Prince Jackson w wywiadzie o Michaelu Jacksonie
Fot. The Mix / Fox Soul/Ferrari Press/East News

Dzieci Michaela Jacksona: Prince, Paris, Blanket

Michael Jackson zmarł w 2009 roku w wyniku przedawkowania leków. Miał 50 lat. Osierocił troje dzieci: 24-letniego syna Prince’a, 22-letnią córkę Paris i 19-letniego syna Blanketa. Matką Prince’a i Paris jest pielęgniarką Debbie Rowe, była żona muzyka, a młodszego syna urodziła artyście surogatka. Po śmierci wokalisty opiekę nad dziećmi przejęła jego matka, Katherine Jackson.

ZOBACZ TEŻ: Urodziła dzieci Jacksonowi i zrzekła się do nich praw. Kim jest Debbie Rowe?

Prince Jackson od lat angażuje się w działalność charytatywną. Założył fundację „Heal the World”, która pomaga biednym i bezdomnym osobom z okolic Los Angeles. Nazwa nawiązuje do tytułu utworu ojca. 

Paris Jackson i Prince Jackson, 2018 rok

Prince Jackson i Paris Jackson - dzieci Michaela Jacksona
Fot. David Becker/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.