zaginął Dawid Żukowski
Fot. KSP
O TYM SIĘ MÓWI

Trwają poszukiwania Dawida Żukowskiego. Ujawniono tożsamość ojca chłopca

Policja apeluje o zgłaszanie każdej informacji na temat 5-latka

Redakcja VIVA! 13 lipca 2019 08:59
zaginął Dawid Żukowski
Fot. KSP

Policja, straż pożarna i Wojska Obrony Terytorialnej poszukują 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Przypomnijmy, że po raz ostatni widziany był w środę o godzinie 17:00. Wsiadł do samochodu ojca. Ciało mężczyzny odnaleziono kilka godzin później, według pierwszych ustaleń popełnił samobójstwo. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie. O losie dziecka wciąż nic nie wiadomo.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego: nowe fakty

W piątek służby przeszukiwały tereny w okolicy autostrady A2, Konotopy, a także Grodziska Mazowieckiego i Lotniska Chopina. „Przeszukujemy teren od węzła Konotopa do Grodziska Mazowieckiego. Mamy informacje od świadków, że na tym odcinku widziano samochód ojca 5-letniego Dawida”, poinformował oficer policji, który bierze udział poszukiwaniach.

Policja ponowiła apel, "aby osoby, które jeszcze tego nie zrobiły przejrzały kamerki samochodowe, zwłaszcza jeżeli w godzinach między 17 a 21 poruszały się na odcinku od Grodziska do Warszawy Okęcia, bądź też w samym Grodzisku", informuje portal tvnwarszawa.pl. Ojciec dziecka poruszał się szarą Skodą Fabią o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód został już odnaleziony, ale istotne są inne szczegóły: „Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu”, wyjaśnił Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej komendy.

Rzecznik zaapelował również, aby zgłaszały się nie tylko osoby, które widziały auto ojca, ale również samego mężczyznę. Funkcjonariusze opublikowali jego wizerunek.

Według doniesień Wirtualnej Polski, matka dziecka miała otrzymać od mężczyzny wiadomość o treści „Już nigdy nie zobaczysz syna”. Dwie godziny później policja otrzymała zgłoszenie, że mężczyzna targnął się na swoje życie i skoczył pod pociąg relacji Skierniewice – Warszawa. Około 18:00 odbyła się ich ostatnia rozmowa. Pomimo tego, że małżonkowie nie mieszkali ze sobą, żadne z nich nie było pozbawione praw rodzicielskich.

Poszukiwany Dawid Żukowski: apel o informacje

Dawid Żukowski ma szczupłą budowę ciała, około 100-110 centymetrów wzrostu i włosy blond zaczesane na prawą stronę. Na środku prawego policzka ma pieprzyk. Był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena (czerwonego samochodu z kreskówki Auta).

Każda osoba, która ma jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu dziecka i może pomóc w jego odnalezieniu, powinna zgłosić się na policję. Zgłoszenia, także anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim pod numerem telefonu: 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112. 

Dawid Żukowski, zaginął 5-latek z Grodziska
Fot. KSP

Dawid Żukowski, zaginął 5-latek z Grodziska
Fot. KSP

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?