Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Rihanna
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA GWIAZD

29-latek polskiego pochodzenia, który wykradł nagie zdjęcia Lawrence, Kardashian i Rihanny, usłyszał wyrok!

Damian Duda 27 stycznia 2017 15:45
Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Rihanna
Fot. Instagram

Edward Majerczyk, 29-latek polskiego pochodzenia, został skazany na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 5,7 tys. dol. na pokrycie kosztów prawniczych, które poniosła jedna z celebrytek. Kara, którą dostał, jest wynikiem ugody zawartej pomiędzy prawnikami a prokuratorami, którzy początkowo wnosili o pięć lat pozbawienia wolności. Polak tuż po zatrzymaniu przyznał się do winy, tym samym zaprzeczył, że kierowała nim chęć zysku. Haker ukradł nagie zdjęcia amerykańskich gwiazd wkradając się do ich komputerów. Afera została nazwana The Fappening.

Jednak nie jest on jedynym winnym kradzieży erotycznych zdjęć celebrytów. Hakerów, którzy dokonali włamania na komputery, było kilku i, jak ustalił Sąd w Chicago, działali niezależnie. Od listopada 2013r. do sierpnia 2014r. Majerczyk miał nielegalny dostęp do ponad 300 kont Apple iClound i Gamil Mail.

Czyje zdjęcia zostały skradzione?

Ofiarami hakerów były m.in.: Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kirsten Dunst, Kim Kardashian oraz Rihanna. Pierwsza z nich w rozmowie z „Vanity Fair’’ powiedziała, że to jej prywatna sprawa, jakie zdjęcia sobie robi. – To moje ciało i to powinien być mój wybór. Fakt, że mnie go pozbawiono, jest odrażający. Nie mogę uwierzyć, że żyjemy w takim świecie – powiedziała Lawrence.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?