Mama Ewy Sałackiej, Barbara Sałacka nie żyje
Fot. Instagram Matyldy Kirstein
POŻEGNANIE

Podano datę i miejsce ostatniego pożegnania Barbary Sałackiej

Reżyserka i realizatorka telewizyjna odeszła w wieku 89 lat

Olga Figaszewska 6 czerwca 2021 09:51
Mama Ewy Sałackiej, Barbara Sałacka nie żyje
Fot. Instagram Matyldy Kirstein

Kilka dni temu dotarła do nas smutna informacja o śmierci Barbary Sałackiej. Mama zmarłej tragicznie w 2006 roku Ewy Sałackiej odeszła w wieku 89 lat. Po śmierci córki poświęciła się wychowaniu wnuczki, Matyldy Kirstein. Rodzina podała szczegóły pogrzebu Barbary Sałackiej. Gdzie i kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie?

Pogrzeb Barbary Sałackiej

Barbara Sałacka odeszła 30 maja 2021 roku. Reżyserka i realizatorka telewizyjna odeszła w wieku 89 lat. ,,Ostatnie lata swojego życia spędziła w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. W naszej pamięci pozostanie obraz pogodnej, kochającej życie osoby, pełnej życzliwości i wrażliwości na drugiego człowieka", pisano na stronie Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.

„Dziś chciałabym powiedzieć Ci tak dużo, a nie mogę powiedzieć już nic... Świat się zatrzymał. Nie jestem w stanie uwierzyć, że to już i nigdy więcej nie usłyszę „Czy to dzwoni Pani kierowniczka? ”. Mało znam takich miłości jak nasza. Żegnaj moja najlepsza przyjaciółko... Zawsze będziesz dla mnie wszystkim”, pisała na instagramowym profilu Matylda Kirstein, żegnając ukochaną babcię. Córka Ewy Sałackiej miała 12 lat kiedy przyszło jej się zmierzyć z ogromną tragedią. Opiekę przejęła nad nią wówczas babcia, Barbara Sałacka. Miały ze sobą wyjątkową więź.

CZYTAJ TEŻ: Jak dziś wygląda córka Ewy Sałackiej, Matylda Kirstein? Przypomina sławną mamę


 

Teraz najbliżsi reżyserki i realizatorki telewizyjnej poinformowali o szczegółach ostatniego pożegnania. Msza żałobna w intencji Barbary Sałackiej odbędzie się 17 czerwca, w czwartek o godzinie 12.40 w kościele św. Wincentego na cmentarzu Bródnowskim. Mama Ewy Sałackiej spocznie w rodzinnym grobie na miejscowym cmentarzu.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.