Czy poszła w ślady aktorki?

Redakcja VIVA! 8 sierpnia 2022 15:37

Widzowie doskonale pamiętają Ewę Sałacką z takich seriali i filmów, jak 07 zgłoś się, Czterdziestolatek. 20 lat później, Och Karol, Tygrysy Europy, czy Pierwsza miłość. Tragiczna śmierć aktorki w 2006 roku wstrząsnęła Polską. Zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po użądleniu przez osę. Miała zaledwie 49 lat... Pozostawiła męża Witolda Kirsteina i 12-letnią wtedy córkę Matyldę. Pociecha gwiazdy jest już dorosła.  Jak wygląda jej życie? Czy poszła w ślady mamy? Sprawdziliśmy!

Jak wygląda Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej?

Ewa Sałacka grała zazwyczaj role drugoplanowe, ale widzowie pokochali jej niezwykle barwna osobowość. Tragiczny zbieg okoliczności przerwał jej karierę. Aktorka wiedziała, że ukąszenie może zakończyć się tragicznie, dlatego zawsze miała przy sobie odpowiedni lek. Niestety, nie udało się jej uratować. To był ogromny cios dla pociechy aktorki. 

 Zobacz też: Barwne życie Ewy Sałackiej przerwała tragiczna śmierć

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej, miała wtedy 12 lat. Mogła jednak liczyć na wsparcie ojca, Witolda Kirsteina i babci, Barbary Sałackiej. „Jestem pogodzona z tym, co się stało. W dużej mierze dzięki tacie i babci”, wspominała w 2016 roku podczas rozmowy z magazynem Rewia. Jednak mimo upływu lat, wciąż trudno pogodzić się ze stratą bliskiej osoby... „Smutek i ból są we mnie cały czas, tylko nie pozwalam im sobą rządzić. Musiałam zaakceptować sytuację, żeby normalnie żyć. Nie wypierałam tego, co się stało. (...) Wypłakałam wtedy chyba wszystkie łzy. Ale dzięki temu powoli odradzałam się”, mówiła Matylda Kirstein na łamach książki Być dzieckiem legendy.

Od śmierci mamy rodzina unikała odwiedzin na działce w Arciechowie, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia. I jak podały media, w końcu podjęto decyzję o sprzedaży posesji. „Już babcia nie lubiła tam jeździć, szczególnie bez mojego dziadka. On najbardziej lubił to miejsce, ale zmarł w 2010 roku. Poza tym o taki dom i działkę trzeba dbać przez cały rok, tam jest dużo pracy. Babcia już nie miała na to siły. Jednak przede wszystkim najbardziej ciążyły jej trudne wspomnienia, które wiązały się z tym miejscem. Ja sama od śmierci mamy unikałam tego miejsca. Byłam tam może dwa razy. Wcześniej spędzałam tam dużo czasu”, mówiła jakiś czas temu w rozmowie z Życiem na gorąco [cytat za Super Expressem]

Matylda Kirstein podkreślała również, że zawsze stara się mówić otwarcie o tym, co spotkało jej mamę. ,,Chętnie biorę udział w kampaniach uświadamiających, czym jest wstrząs anafilaktyczny. Jest to bardzo ważny temat, o którym nadal mało się mówi. Sama jestem uczulona i nawet w minionym roku byłam dwukrotnie ukąszona przez osę, co w moim przypadku skończyło się zastrzykami w szpitalu", dodawała. w tym samym wywiadzie dla Życia na gorąco. 

Obecnie Matylda ma 28 lat. Skończyła studia na kierunku psychologia biznesu, jednak nie chciała iść w ślady znanej mamy. Znajomi rodziny mówią, że ma zupełnie inny charakter. Super Express informuje, że kształciła się również na Uniwersytecie w Sienie czy Uniwersytecie Warszawskim. Córka Ewy Sałackiej stara się unikać zainteresowania mediów. Od pewnego czasu jej konto na Instagramie jest zamknięte.  Jak podają media, Matylda Kirstein jest w szczęśliwym związku i wspólnie z ukochanym przygotowuje się do ślubu. Zawodowo pracuje dla firmy zajmującej się produkcją okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

Jak dziś wygląda córka Ewy Sałackiej? Odpowiedź w galerii... 

Czytaj też: Elżbieta Zapendowska o trudnych relacjach z córką: „Między nami jest ciągle zimna wojna”

Źródło; Dzień dobry TVN, Życie na gorąco, Super Express, Plejada, Telemagazyn

1/7
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @PIOTR LISZKIEWICZ/East News
1/7

Ewa Sałacka z córką Matyldą w 1998 roku

2/7
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @instagram.com/_matyldd
2/7

Ewa Sałacka z córką Matyldą Kirstein

3/7
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @PIOTR FOTEK/REPORTER/East News
3/7

Ewa Sałacka z córką Matyldą w 2006 roku

4/7
Ewa Sałacka, Barbara Sałcka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @AKPA
4/7

Barbara Sałacka – mama Ewy Sałackiej – i Matylda Kirstein w 2012 roku

5/7
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @instagram.com/_matyldd
5/7

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej w 2018 roku

6/7
Ewa Sałacka, Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej
Copyright @instagram.com/_matyldd
6/7

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej w 2019 roku

7/7
Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej, 2020
Copyright @instagram.com/_matyldd
7/7

Matylda Kirstein, córka Ewy Sałackiej w 2020 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…