matylda kirstein corka ewy salackiej
Fot. KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Ewy Sałackiej wspomina zmarłą mamę. Chce, aby pamięć o niej trwała jak najdłużej

Matylda angażuje się w uświadamianie społeczeństwa

Aleksandra Andrzejak 18 marca 2021 16:57
matylda kirstein corka ewy salackiej
Fot. KRZYSZTOF WOJDA/REPORTER/East News

Ewa Sałacka zmarła w 2006 roku w wyniku wstrząsu anafilaktycznego. Córka aktorki - Matylda miała wówczas 12 lat. Dziś dba, aby pamięć o zmarłej mamie trwała jak najdłużej.

Ewa Sałacka: przyczyna śmierci

Ewa Sałacka zmarła w 2006 roku na skutek wstrząsu anafilaktycznego po ukąszeniu osy. Tragedia wydarzyła się w Arciechowie, na działce rodziców aktorki, którą często odwiedzali całą rodziną. Spędzali miłe, rodzinne popołudnie kiedy doszło do tragedii. Gdy Ewa chciała się napić, okazało się, że w szklance znajdowała się osa, która użądliła ją w usta. Aktorka była uczulona na jad owadów. Pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej, Ewa zmarła w karetce w drodze do najbliższego szpitala. Osierociła wówczas 12-letnią córkę Matyldę. 

corka ewy salackiej o matce
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Ewa Sałacka nie przepadała za spędzaniem czasu na działce w Arcichowie. Po tragicznym wypadku jej córka  nie chciała już odwiedzać tego miejsca. Ostatecznie rodzina pozbyła się domu na wsi. „Już babcia nie lubiła tam jeździć, szczególnie bez mojego dziadka. On najbardziej lubił to miejsce, ale zmarł w 2010 roku. Poza tym o taki dom i działkę trzeba dbać przez cały rok, tam jest dużo pracy. Babcia już nie miała na to siły. Jednak przede wszystkim najbardziej ciążyły jej trudne wspomnienia, które wiązały się z tym miejscem. Ja sama od śmierci mamy unikałam tego miejsca. Byłam tam może dwa razy. Wcześniej spędzałam tam dużo czasu” - wyznała Matylda w rozmowie z Życiem na Gorąco.

corka ewy salackiej o mamie
Fot. ADAM NOCON/East News

Córka Ewy Sałackiej dba o pamięć o mamie

Córka Ewy Sałackiej - Matylda Kirstein chce, aby pamięć o jej mamie trwała jak najdłużej. Pisała o tym w swojej książce Być dzieckiem legendy. Matylda również jest uczulona na jad owadów. Musi na siebie szczególnie uważać. Postanowiła zająć się uświadamianiem społeczeństwa, czym jest wstrząs anafilaktyczny.

„Zawsze otwarcie mówię też o tym, co spotkało moją mamę i chętnie biorę udział  w kampaniach uświadamiających, czym jest wstrząs anafilaktyczny. Jest to bardzo ważny temat, o którym nadal mało się mówi. Sama jestem uczulona i nawet w minionym roku byłam dwukrotnie ukąszona przez osę, co w moim przypadku skończyło się zastrzykami w szpitalu” – wyznała Matylda.

corka ewy salackiej o zmarlej aktorce
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Po śmierci Ewy córkę wychowywał ojciec. Matylda uważa, że poradził sobie doskonale. Dziewczynka miała też wsparcie ze strony ukochanej babci. Niestety z powodu pandemii koronawirusa Matylda ma z nią teraz bardzo ograniczony kontakt. Barbara Sałacka, była znaną reżyserką. Teraz mieszka w Skolimowie w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. 

„Z babcią mam świetny kontakt i jest ona dla mnie, jak najlepsza przyjaciółka. Niestety pandemia nas rozdzieliła i od kilku miesięcy rozmawiamy jedynie przez telefon lub wideorozmowy” - mówi ze wzruszeniem Matylda.

Matylda Kirstein z wykształcenia jest magistrem psychologii zarządzania i pracuje w marketingu. Po mamie odziedziczyła miłość do filmu, mody i sztuki. „Kocham zwierzęta, ale do ich posiadania podchodzę bardziej racjonalnie niż mama. Mam tylko jednego kota Rysia i na razie nawet on sam jest wymagający. Poza tym tak jak mama kocham film, modę oraz sztukę” - mówi o swoich pasjach. 

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat 25%
Rabat 25%
Rabat obowiązuje w salonach re... więcej»
Zobacz
+
Rabat 25%
Online
Stacjonarnie

Rabat obowiązuje w salonach regularnych i na www.ochnik.com przy zakupie nieprzecenionych produktów z kolekcji Wiosna-Lato 2024 za min. 199 zł. Szczegóły dostępne w salonach i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
Do -70% na wybraną ofertę
Do -70% na wybraną ofertę
Rabat do 70% na wybraną ofertę... więcej»
Kod rabatowy:SZZ2024
Zobacz
+
Do -70% na wybraną ofertę
Online

Rabat do 70% na wybraną ofertę bielizny i dodatków dostępną na intymna.pl. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 149,99 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 89,99 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZZ2024
Zobacz
Rabat do -20%
Rabat do -20%
-10% na zakupy za min. 99 zł l... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
Rabat do -20%
Online

-10% na zakupy za min. 99 zł lub -20% na zakupy za min. 199 zł. Rabaty nie łączą się z innymi promocjami oraz nie dotyczą produktów Hebe Partner. Oferta i szczegóły w aplikacji Hebe i na hebe.pl. 

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Rabat -20% przy zakupach produ... więcej»
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
+
Rabat do -25% na produkty Clarins!
Online

Rabat -20% przy zakupach produktów za min. 99 zł. Rabat -25% przy zakupach za min. 299 zł. Rabat nalicza się po wpisaniu kodu promocyjnego: CLARINS2024. Rabat nie dotyczy produktów z linii Precious. Kod promocyjny działa do 25.04.2024 do godz. 7:00. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:CLARINS2024
Zobacz
Promocja do -20%
Promocja do -20%
Rabat na wszystkie produkty Ph... więcej»
Kod rabatowy:wiosna24
Zobacz
+
Promocja do -20%
Online

Rabat na wszystkie produkty Pharmaceris dostępne na www.pharmaceris.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u Partnera.Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:wiosna24
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.