papież Franciszek
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Papież Franciszek wspiera społeczność LGBT+. Padły poruszające słowa

„Bóg kocha wasze dzieci, takimi, jakie są...”

Ksenia Krasko 22 września 2020 16:04
papież Franciszek
Fot. Getty Images

Papież Franciszek od siedmiu lat przekonuje wiernych, że można żyć trochę inaczej. Argentyński duchowny ceni sobie skromność i prostotę, a dodatkowo nie boi się odważnych poglądów, za które krytykowany jest przez konserwatywnych wyznawców. Ostatnio po raz kolejny przypomniał o nauce, jaką chce szerzyć w świecie, gdy wypowiedział się w obronie osób, należących do społeczności LGBT+.

Papież Franciszek o społeczności LGBT+

Jak informują włoskie media, papież Franciszek w poruszających słowach wsparł dzieci LGBT+, zapewniając je o pełnej akceptacji ze strony Kościoła. Spotkał się w Watykanie ze zmartwionymi rodzicami z organizacji Tenda di Gionata, zrzeszającej chrześcijańskich członków środowisk LGBT+ oraz ich bliskich.

Duchowny przekazał zebranym prostą, ale bardzo istotną wiadomość. „Bóg kocha wasze dzieci takimi, jakie są. Kościół kocha wasze dzieci takimi, jakie są, ponieważ są dziećmi Bożymi”.

Wiceprezydent organizacji, Maria Grassi, opowiedziała się za „zbudowaniem mostu” między Kościołem a społecznością LGBT+. „Nie chcemy, by Kościół nadal wykluczał nasze dzieci”, wskazała na niepokojący problem.

„Kościół nie wyklucza dzieci LGBT, bo bardzo je kocha”, odparł papież Franciszek. Skrytykował także homofobiczne poglądy rządzących na całym świecie i zaapelował o zaprzestanie takich praktyk.

Jak piszą w sieci wielbiciele duchownego, jego słowa mają wielką moc, ponieważ dają nadzieję na koniec prześladowań i otwartej agresji wobec osób należących do społeczności LGBT+. 

papież Franciszek
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.