Papież Franciszek
Fot. Franco Origlia/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Papież Franciszek zaszczepi się przeciw Covid-19. „Z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni”

Duchowny zrobi to jeszcze w tym tygodniu

Ksenia Krasko 11 stycznia 2021 09:56
Papież Franciszek
Fot. Franco Origlia/Getty Images

Oficjalna informacja, że naukowcy opracowali skuteczną szczepionkę przeciwko Covid-19, sprowokowała dyskusję o tym, czy należy ja przyjąć, czy nie. Niektórzy usilnie namawiają, inni są stanowczo przeciwni, a jeszcze inni pozostają cichymi obserwatorami. O szczepionkach wypowiada się coraz więcej sławnych osób, cieszących się szacunkiem w wielu zakątkach świata. Do tego grona dołączył papież Franciszek.

Papież Franciszek o szczepieniu przeciwko Covid-19

Niebezpieczny wirus SARS-CoV-2, wywołujący chorobę Covid-19, zmienił życie milionów osób na całym świecie. Wraz z ogłoszeniem informacji o wynalezieniu skutecznej szczepionki, pojawiła się jednak nadzieja na to, że już wkrótce wrócimy do „normalności”, a przynajmniej tak twierdzą zwolennicy szczepień.

Papież Franciszek udzielił ostatnio wywiadu, w którym przyznał, że zaszczepi się przeciwko Covid-19. Na antenie włoskiej stacji Canale 5 zapowiedział, że zrobi to jeszcze w tym tygodniu, ponieważ zgodnie z zapowiedzią, kampania szczepień w Watykanie rozpocznie się w połowie stycznia.

„Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić. To etyczne, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych”, wytłumaczył duchowny. „Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, był kryzys z zachorowaniami na polio, a wiele dzieci pozostało sparaliżowanych z tego powodu i panowała desperacja, by się zaszczepić”, dodał.

„Wiele matek było zdesperowanych. Dorastaliśmy w cieniu szczepionek: przeciwko odrze, przeciwko innym chorobom. Nie wiem, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna. Bo jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć?”, zapytał retorycznie.

W sobotę poinformowano o śmierci osobistego lekarza papieża Franciszka, Fabrizio Soccorsi. W ostatnim czasie przebywał w szpitalu z powodu choroby onkologicznej. Zmarł w wieku 78 lat w wyniku komplikacji zdrowotnych po zakażeniu koronawirusem. 

Źródło: TVN24, Na Temat

Papież Franciszek
Fot. Franco Origlia/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.