Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

25 listopada 2016 11:15
1/5
gwiazdy z albumu Polaroids
Copyright @Sante D’Orazio/Schirmer/Mosel
1/5

Fotograf mody Sante D’Orazio wydał album z dotąd niepokazywanymi polaroidami gwiazd lat 90. Wśród nich Angelina Jolie z papierosem w ustach, Kate Moss w bikini na rowerze, nagie Christy Turlington i Eva Herzigova oraz w pełni ubrany Arnold Schwarzenegger na motocyklu.

 

Album „Polaroids” zawiera 105 zdjęć modelek i aktorów. Są to przeważnie szybkie ujęcia, powstałe w ramach testu podczas sesji zdjęciowych dla magazynów, takich jak Vogue czy Vanity Fair. Sante D’Orazio urodził się w nowojorskim Brooklynie w 1956 roku. Zasłynął jako fotograf supermodelek z lat 90, który w portfolio może pochwalić się wieloma słynnymi ujęciami. Uwieczniał piękności i sławy, które w tamtych czasach były na topie, takie jak Kate Moss, Cameron Diaz Michelle Pfeiffer czy Carla Bruni, i stał się ikoną fotografii mody.

 

Gwiazdy intymnie

D’Orazio zasłynął tym, że gwiazdy lubił pokazywać od intymnej strony. Nie stronił od pokazywania nagości. „D’Orazio celebruje intuicyjny seksapil kobiet (oraz mężczyzn), łącząc piękno z przepychem i erotyką” - czytamy w materiałach prasowych albumu „Polaroids”, który został wydany z okazji 60. urodzin artysty. To publikacja wyjątkowa o tyle, że pokazuje warsztat fotografa od kuchni. Zdjęcia w nim zawarte to, jak ujął pisarz Glenn O’Brien, „wyjątkowe produkty uboczne uchwyconych na kliszy magicznych momentów, które często przewyższają ostateczny efekt”.

 

Polecamy też: "To była to miłość od pierwszego wejrzenia". Marcin Tyszka zrobił sesję z Banderasem do hiszpańskiego „Vanity Fair”

2/5
gwiazdy z albumu Polaroids NIE UŻYWAĆ PONOWNIE
Copyright @Sante D’Orazio/Schirmer/Mosel
2/5

Arnold Schwarzenegger w latach 90. był u szczytu sławy. Filmy, takie jak „Pamięć absolutna” czy seria o Terminatorze sprawiły, że świat oszalał na punkcie jego ciężkiego austriackiego akcentu. Właśnie wtedy przyszłego gubernatora Kalifornii uwiecznił Sante D’Ozorio.

 

Polecamy też: Kochał nagość, fetysze i fotografował gwiazdy. Wystawa „króla perwersji” Helmuta Newtona. 200 zdjęć!

3/5
gwiazdy z albumu Polaroids NIE UŻYWAĆ PONOWNIE
Copyright @Sante D’Orazio/Schirmer/Mosel
3/5

Topmodelkę Cindy Crawford Sante D’Ozorio sfotografował w jaskini.

 

Polecamy też: Cindy Crawford kończy 50 lat i idzie na emeryturę. Najseksowniejsze zdjęcia z jej 20-letniej kariery

4/5
gwiazdy z albumu Polaroids NIE UŻYWAĆ PONOWNIE
Copyright @Sante D’Orazio/Schirmer/Mosel
4/5

Testowe ujęcie z sesji Sante D'Ozorio Angeliny Jolie.

 

Polecamy też: Pitt agresywny? Jolie wraca do kochanki? A oni tak się kiedyś kochali... Najpiękniejsze zdjęcia pary

5/5
gwiazdy z albumu Polaroids NIE UŻYWAĆ PONOWNIE
Copyright @Sante D’Orazio/Schirmer/Mosel
5/5

Album z polaroidami Sante D'Ozorio został wydany z okazji 60. urodzin fotografa. Znajdują się w nim zdjęcia topowych gwiazd z lat 90.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.