Bernard ładysz
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News
WSPOMNIENIE

Nie żyje śpiewak operowy Bernard Ładysz. Zmarł dzień po skończeniu 98 urodzin....

Informację potwierdziło Muzeum Powstania Warszawskiego

Gabriela Czernecka 25 lipca 2020 12:09
Bernard ładysz
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Legendarny śpiewak operowy, aktor, żołnierz Armii Krajowej. Nie żyje Bernard Ładysz. O jego śmierci poinformowało Muzeum Powstania Warszawskiego. Bernard Ładysz występował na scenach na całym świecie. Współpracował m.in. z Marią Callas. Artysta zmarł dzień po skończeniu 98 urodzin… 

NIe żyje Bernard Ładysz. Miał 98 lat

„Z ogromnym smutkiem informuję, że dziś rano, dzień po swoich 98 urodzinach, zmarł Bernard Ładysz. Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku. Artysta o niezwykłej, głębokiej i nieporównywalnej z nikim barwie głosu. Jego aksamitny bas urzekał wszystkich na całym niemal świecie. Panie Bernardzie będziemy Pana zawsze kochać i pamiętać. Żegnaj”, napisał Tadeusz Deszkiewicz na Facebooku, prezes Radia dla Ciebie. Pytany o to, co jest najważniejsze w śpiewaniu Bernard Ładysz odpowiadał: „Wrażliwość, dusza, serce i dar od Boga: głos. A najważniejsze, to umieć to docenić”. Oprócz kariery wokalnej, świetnie radził sobie także w świecie filmu. Wystąpił m.in. w Znachorze Jerzego Hoffmana, Ziemi obiecanej w reżyserii Andrzej Wajdy czy w Skrzypku na dachu Josepha Steina i Jerry'ego Bocka.

„Odeszła legenda polskiej sceny operowej, wybitny śpiewak, aktor i żołnierz, wielki polski patriota Bernard Ładysz. Cześć Jego pamięci! Bliskim składam serdeczne wyrazy współczucia”, napisał na Twitterze wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński.

Bernard Ładysz zmarł dzień po swoich 98 urodzinach. Rodzinie i najbliższym składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Bernard ładysz
Fot. AKPA

TAGI #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.