Khyler Edman
Fot. Facebook/Billy Edman
O TYM SIĘ MÓWI

Tragiczna śmierć piętnastolatka. Zginął ratując młodszą siostrę...

„Nie ma bohatera, który mógłby się z nim równać”

Olga Figaszewska 11 października 2019 06:51
Khyler Edman
Fot. Facebook/Billy Edman

Nie ma bohatera, który mógłby się z nim równać. Kochał swoją rodzinę", piszą o nim zagraniczne media. Historia piętnastoletniego Khylera Edmana z Florydy poruszyła cały świat… Chłopiec zginął próbując ratować swoją pięcioletnią siostrę. Jak do tego doszło?

15-latek został zamordowany, kiedy stanął w obronie siostry

Nie pierwszy raz zostali sami w domu. Jak zwykle Khyler obiecał mamie, że zajmie się pięcioletnią siostrą. Zawsze był wobec niej opiekuńczy i odpowiedzialny. Tymczasem pod jej nieobecność doszło do tragedii. Na posesję rodziny Edmanów wtargnął włamywacz. Chłopiec prawdopodobnie próbował go powstrzymać, gdy ten plądrował dom, ale nie miał z nim najmniejszych szans. Kiedy policja poszła do domu Edmana, znaleziono martwego nastolatka. Jego 5-letnia siostra była nietknięta. Władze nie ujawniły dokładnej przyczyny śmierci chłopca.

Biuro szeryfa poinformowało jedynie w komunikacie prasowym, że policja została wezwana na miejsce po otrzymaniu doniesień o rannym mężczyźnie biegnącym ulicami dzielnicy mieszkalnej w Port Charlotte. Tam oficerowie byli w stanie zatrzymać Ryana Cole'a, który miał rany na rękach. Biuro szeryfa Charlotte poinformowało, że Cole jest znany okolicznym władzom. Został zatrzymywany zażywanie narkotyków i drobne przestępstwa.  Obecnie  jest przetrzymywany w więzieniu hrabstwa Charlotte.


„Nastolatek próbował chronić swój dom i młodszą siostrę. Prosimy społeczność i media o uszanowanie prywatności rodziny zmarłego Khylera. Detektywi nadal ściśle współpracują z prokuraturą przy tym śledztwie”, napisał burmistrz Port Charlotte.

Rodzina Khylera Edmana znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, dlatego poprosiła o wsparcie w zorganizowaniu pogrzebu.  „26 września Khyler stracił życie, będąc bohaterem chroniącym swoją 5-letnią siostrę. Proszę, pomóżcie mojej rodzinie w tym czasie, aby zorganizować Khylerowi godny pogrzeb, taki na jaki zasługuje. Mój syn miał przed sobą całe życie, które zostało mu zabrane”, napisano.

Na stronie GoFundMe, która pomagała w zebraniu pieniędzy udało się pozyskać ponad 30 tysięcy dolarów. Pieniądze nie tylko pokryją koszty pogrzebu, ale pozwoli mamie i pięcioletniej siostrze Kyhlera przeprowadzić się do innego domu, aby nie musieli przeżywać traumy od nowa. Mamie chłopca trudno byłoby się odnaleźć w miejscu, w którym zginął jej syn.

W nekrologu nastolatka opisano jako chłopca „pełnego życia”. Jego hobby było wędkowanie, przechadzki plażą i jazda rowerem z przyjaciółmi. Edman był „zapalonym miłośnikiem przyrody i wiernym fanem Gators”.  „Przeważnie znany był z bezinteresowności, zawsze stawiał innych przed sobą. Khyler zawsze będzie nosił tytuł wspaniałego starszego brata dla swojego rodzeństwa, a zwłaszcza jego siostry. Był miły, opiekuńczy, kochający i wielu za nim tęskni”, napisano. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…