„Wiele razy byłam przez los nokautowana”

Katarzyna Piątkowska 18 września 2019 13:13

Wielu osobom wydaje się, że życie Joanny Przetakiewicz zawsze było usłane różami, ale to tylko złudzenie. Owszem, dziś dyrektor kreatywna marki La Mania jest szczęśliwa zawodowo i prywatnie, ale przez lata borykała się z rożnymi problemami. Rozwód, samotne wychowanie gromadki dzieci, śmierć ukochanego partnera… To tylko niektóre wydarzenia, które zahartowały miłośniczkę mody. Dzięki nim, Joanna Przetakiewicz jest dziś silniejsza. O wzlotach i upadkach, projektantka opowiedziała w VIVIE! Katarzynie Zwolińskiej.

Fragment wywiadu z Joanną Przetakiewicz 

Dość szybko zaczęłaś dorosłe życie.

Tak wybrałam. Chciałam jak najwcześniej mieć dzieci. Marzyłam o trójce. Gdy moi synowie byli mali, jednocześnie studiowałam, prowadziłam dom i biznes. Pracowałam na kilku etatach. Bez kłopotów zrobiłam też aplikację radcowską.

Jak Ci się to udało?

Kobiety potrafią robić wszystko naraz (śmiech). Myślisz, że teraz, po pięćdziesiątce, zwolniłam? Zmieniło się tylko to, że jestem kobietą dojrzałą. I wiesz, co jest moim największym luksusem? Mam swoją bazę, odchowane dzieci, przyjaciół i wciąż mnóstwo marzeń oraz czas na ich realizację. Jest mi też łatwiej być w związku. I Rinke, i ja jesteśmy wolni, dojrzali, nie mamy ani zobowiązań, ani przymusowych planów. Dzięki swoim życiowym doświadczeniom mogę wspierać inne kobiety.

[…]

Większości osób, które Cię nie znają, wydaje się, że Twoje życie było i jest usłane różami.

Tak jak każdy mam za sobą cudowne, dobre, złe i bardzo złe momenty. Rozwiodłam się, zostałam sama z trójką małych dzieci. Potem byłam w cudownym związku z Janem Kulczykiem. Wszyscy myślą, że to była tylko i wyłącznie bajka. Owszem, połączyła nas wielka miłość, ale jednak rozstaliśmy się po 10 latach. A potem Jan zmarł. To były lata bardzo intensywnych przeżyć. Wspaniałych, ale później bardzo trudnych. Wiele razy byłam przez los nokautowana i lądowałam pod przysłowiowym wozem, a swoje życie odbudowywałam kilka razy…

[…]

Ty masz szczęście, bo wokół Ciebie są ludzie, którzy dodają wiatru w żagle.

Od półtora roku, kiedy jesteśmy razem z Rinke, nigdy nie usłyszałam od niego czegokolwiek, co wzbudziłoby we mnie niewiarę w siebie. Nigdy nie usłyszałam od niego głupiej rady. Jest zawsze odwrotnie. Wszystko, co od niego słyszę, dodaje mi siły i wiary, że to, co robię, ma sens. Bardzo mi pomaga. Mam też cudownych przyjaciół, kochającą mamę i wspaniałych synów, którzy wspierają mnie we wszystkich działaniach.

Całą rozmowę z Joanną Przetakiewicz możesz przeczytać w najnowszej VIVIE! Numer poświęcony sile kobiet znajdziesz w kioskach już jutro. W środku wywiady między innymi z: Martyną Wojciechowską, Moniką Olejnik czy Anną Lewandowską. 

1/5
Joanna Przetakiewicz, VIVA! 19/2019
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
1/5

Joanna Przetakiewicz w VIVIE! 2019

2/5
Joanna Przetakiewicz, VIVA! 19/2019
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
2/5

Joanna Przetakiewicz o Janie Kulczyku

3/5
Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes, Viva! 19/2019
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
3/5

Joanna Przetakiewicz o samotnym macierzyństwie

4/5
Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes, Viva! 19/2019
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
4/5

Joanna Przetakiewicz w sesji Siła Kobiet!

5/5
Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes, Viva! 19/2019, okładka
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
5/5

VIVA! z Joanną Przetakiewicz na okładce już w kioskach

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…