Gabriela Czernecka 3 stycznia 2018 10:00
1/13
Najważniejsze wydarzenia w brytyjskiej rodzinie królewskiej w 2017 roku
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
1/13

Ciąża księżnej Kate, emerytura księcia Filipa i zaręczyny księcia Harry'ego. Miniony 2017 rok był dla brytyjskiej rodziny królewskiej iście przełomowy. Jedne z wiadomości były dla Brytyjczyków pozytywne, inne wręcz przeciwnie.

 

Polecamy: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

Wydarzenia 2017: brytyjska rodzina królewska

Niewielu cieszy się choćby z tego, że książę Karol powoli zaczyna przejmować obowiązki królowej. Złamane serca tych, którzy nie są tym faktem zadowoleni leczy fakt, że księżna Kate spodziewa się dziecka! Jakie jeszcze wydarzenia miały miejsce w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Robimy małe podsumowanie roku 2017. Zobaczcie w naszej galerii najważniejsze wydarzenia w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

 

Zobacz także: 

2/13
Książę William i książę George
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
2/13

W 2017 roku książę George, następca tronu Wielkiej Brytanii, poszedł do szkoły! Przypomnijmy, że czterolatek uczęszcza do prestiżowej Thomas’ School w londyńskiej dzielnicy Battersea. Co prawda pierwsze kilka dni nie były dla niego łatwe - chłopcu nieustannie towarzyszyły kamery, a paparazzi co rusz robili mu zdjęcia i wkraczali na teren szkoły. Ostatecznie ochronę wzmocniono, a mały książę ma okazję w pełni cieszyć się dzieciństwem, jak wszystkie inne dzieci. Na pierwszą lekcję księcia odprowadził tata, książę William. Księżna Kate ze względu na ciążowe dolegliwości nie mogła się pojawić.

 

Polecamy:

3/13
Księżniczka Charlotte, księżna Kate
Copyright @East News
3/13

2017 roku przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej, czyli książę William i księżna Kate wraz z dziećmi: księciem George'm oraz księżniczką Charlotte wzięli udział w podróży zagranicznej po Polsce i Niemczech. Serca widzów na całym świecie podczas wizyty w Niemczech skradła księżniczka Charlotte, która została tam potraktowana jak prawdziwa dama. Księżniczka Charlotte otrzymała od witającej książęcą parę delegacji mały bukiet kwiatów. Była nim tak zachwycona, że nie mogła powstrzymać się od wąchania bukieciku. Jej zdjęcia z kwiatami obiegły cały świat!

 

Polecamy:

4/13
Copyright @East News
4/13

O ślubie Pippy Middleton w 2017 roku było głośno w całej Wielkiej Brytanii. Choć tego dnia, siostra księżnej Kate wyglądała naprawdę zjawiskowo, to jednak uwagę od niej skutecznie odciągały dzieci księcia Williama i księżnej Kate, książę George i księżniczka Charlotte. Mimo że dziewczynka została sfotografowana jak liże wiklinowy koszyk, a książę George wybuchnął płaczem to wszyscy wybaczyli im te wpadki. Dlaczego? Książęce dzieci wyglądały tego dnia uroczo!

 

Polecamy: Chcą, by George i Charlotte mieli normalne dzieciństwo. Jak księżna Kate i książę William wychowują swoje dzieci?

oraz:  Książę George idzie do szkoły! Oto wszystko, co musicie o niej wiedzieć

5/13
20 rocznica śmierci Diany, książę William i książę Harrry
Copyright @20 rocznica śmierci Diany, książę William i książę Harrry
5/13

Ciężko robić podsumowanie 207 roku w brytyjskiej rodzinie królewskiej, nie wspominając o księżnej Dianie. W minionym roku obchodzono 20. rocznicę śmierci Diany Spencer, matki księcia Williama i księcia Harry'ego. Synowie Diany uczcili pamięć o matce w wyjątkowy sposób. Uczczenie pamięci księżnej Diany rozpoczęło się w The Sunken Garden, czyli ogrodzie znajdującym się na terenach Pałacu Kensington. W tym roku przearanżowano go i nazwano Białym Ogrodem. Zmiany w jego aranżacji były inspirowane życiem mamy księcia Williama i Harry’ego.

 

W pałacowych ogrodach przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej spotkali się m.in. z głównym ogrodnikiem Seanem Harkinem, który zaaranżował przestrzeń ogrodu oraz z Grahamem Dillamorem, który osobiście znał księżną Dianę z jej częstych wizyt w nim. 

 

Polecamy też: „Celowali aparatami w jej twarz. Nawet wtedy, gdy konała w samochodzie”. Jak wyglądały ostatnie godziny życia księżnej Diany?

 

Polecamy: „Już wtedy wiedziałam, że jest ktoś jeszcze. Camilla stała się moją obsesją”. Tak Diana walczyła o serce Karola

6/13
Księżna Diana, film o księżnej Dianie, książę William i książę Harry wspominają mamę
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
6/13

W 2017 roku brytyjska rodzina królewska w wyjątkowy sposób uczciła pamięć o zmarłej 20. lat temu księżnej Dianie. Na oficjalnych profilach w social mediach pojawiły się wyjątkowe fotografie księżnej Diany z dziećmi, małym księciem Williamem i księciem Harry'm

 

Zobacz: Szczęśliwe jak nigdy, czy pełne goryczy i rozczarowań? Meghan Markle zapamięta pierwsze święta spędzone z brytyjską rodziną królewską na długo…

7/13
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
Copyright @East News
7/13

Książę Harry i Meghan Markle w listopadzie 2017 roku ogłosili swoje zaręczyny. Nie odwracali od siebie wzroku, a patrząc na nich nikt nie ma wątpliwości, że są udaną parą! To jednak nie znaczy, że idealną zwłaszcza w oczach Brytyjczyków. On do niedawna imprezowicz i niepoprawny kobieciarz.  Sądzono, że szybko się sobą znudzą. Harry zmieniał kobiety jak rękawiczki, Meghan z kolei ma na koncie nieudane 2-letnie małżeństwo. Związek księcia Harry'ego i Meghan Markle jest uznawany za ważny krok w brytyjskiej rodzinie królewskiej, w końcu to oni wyznaczają standardy. Naginanie zasad i zaakceptowanie Meghan Markle (mimo, że jest aktorką, Amerykanką, a także ma mieszane pochodzenie) przez królową jest uznawane za obejmowanie przez królową nowego, bardziej współczesnego kierunku i spojrzenia na dzisiejsze czasy.

 

 

Zobacz: Ona starsza od niego, rozwódka, on do niedawna niepoprawny kobieciarz. Dlaczego zaręczyny księcia Harry'ego i Meghan Markle są tak ważne? EKSKLUZYWNE VIDEO

oraz:  Od randki w ciemno do romantycznych zaręczyn. Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy o swoim związku!

8/13
Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
8/13

Z okazji świąt Bożego Narodzenia brytyjska rodzina królewska opublikowała uroczystą kartkę świąteczną. Tak wygląda ta, na której możemy podziwiać księcia Williama, księżną Kate i ich dzieci: księcia George'a i księżniczkę Charlottę.

 

Zobacz:  Od randki w ciemno do romantycznych zaręczyn. Książę Harry i Meghan Markle po raz pierwszy o swoim związku!

9/13
Księżna Kate stosuje botoks? Dowodem ma być jej czoło...
Copyright @Getty Images
9/13

Księżna Kate jest w ciąży! Trzecia ciąża księżnej Kate - to właśnie tą informacją żyliśmy w 2017 roku. Jak na razie para nie potwierdziła płci dziecka, choć brytyjskie media podają, że para spodziewa się dziewczynki. Wiadomo, że dziecko księżnej Kate i księcia Williama przyjdzie na świat wiosną tego roku.

 

Polecamy:

10/13
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, książę William i książę Harry
Copyright @East News
10/13

Do ważnych wydarzeń w 2017 roku w brytyjskiej rodzinie królewskiej z pewnością należy zaliczyć udział księcia Williama i księcia Harry'ego w filmie. Panowie spełnili jedno ze swoich dziecięcych marzeń i zagrali w najnowszej części filmu "Gwiezdne Wojny".

 

 

Polecamy: Londyńska premiera najnowszego filmu z serii „Gwiezdne wojny” za nami. Ten wieczór należał do księcia Williama i księcia Harry'ego!

11/13
Królowa Elżbieta II przekazuje obowiązki synowi
Copyright @East News
11/13

Nie trudno zauważyć, że okres panowania królowej Elżbiety II dobiega końca. Już od jakiegoś czasu zarówno książę William i książę Harry są wyjątkowo aktywni w sferze publicznej. Podobnie jest w przypadku księcia Karola. Elżbietę II wciąż mamy okazję widywać publicznie, ale już rzadziej pojawia się na otwarciach, imprezach czy bankietach - w takich sytuacjach wyręcza ją syn bądź wnuki. Przełomowym momentem stopniowego przekazywania władzy i usuwania się w cień z pewnością było zachowanie królowej podczas Dnia Pamięci w Wielkiej Brytanii. Monarchini w tym roku osobiście nie złożyła hołdu przed grobem Nieznanego Żołnierza. Poniósł go książę Karol oraz książę William z księżną Kate, królowa zaś podziwiała uroczystość z balkonu. Taka sytuacja miała miejsce jedynie sześć razy! To siódmy taki przypadek - królowa nie złożyła wieńca jedynie będąc w ciąży lub podczas zagranicznej wizyty, która uniemożliwiła jej wzięcia udziału w uroczystości.  Nic dziwnego, że to zdarzenie określono symbolicznym usuwaniem się w cień. 

 

Polecamy: Książę Filip obchodzi dziś 96. urodziny! Poznaj niezwykłą historię jego związku z Elżbietą II

oraz: Nie tylko książę Karol! Poznajcie Edwarda i Andrzeja, synów królowej Elżbiety II. Co o nich wiemy?

a także: Do sieci wyciekł tajny plan na wypadek śmierci Elżbiety II! ''Guardian'' ujawnia szczegóły

12/13
Królowa Elżbieta II i książę Filip
Copyright @Instagram @royalfamily
12/13

2017 rok z pewnością był znaczący dla królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Para świętowała 70. rocznicę ślubu!

 

Polecamy: Książę Filip obchodzi dziś 96. urodziny! Poznaj niezwykłą historię jego związku z Elżbietą II

oraz: Nie tylko książę Karol! Poznajcie Edwarda i Andrzeja, synów królowej Elżbiety II. Co o nich wiemy?

 

13/13
Książę Filip
Copyright @East News
13/13

W 2017 roku książę Filip ogłosił, że przechodzi na emeryturę. Ostatnia uroczystość z jego udziałem odbyła się drugiego sierpnia. Wówczas książę spotkał się w Londynie z Royal Marines i było to jego 22219 publiczne wystąpienie. Oprócz wojskowej parady, uhonorowano także żołnierzy za akcję „1664 Global Change” – manewry sprawnościowe i zbiórkę pieniędzy dla weteranów wojennych. A od dziś książę Filip jest już na emeryturze. Powodem porzucenia obowiązków jest zaawansowany wiek oraz coraz częstsze problemy zdrowotne. Znany ze swojego poczucia humoru książę zażartował niedawno w wywiadzie, że „wie, co to znaczy być jedną nogą w grobie”.

 

Polecamy: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.