Najpopularniejsze teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images / Eamonn M. McCormack/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol jest wampirem, a Meghan robotem. Najsłynniejsze teorie spiskowe o rodzinie królewskiej

Niektóre bawią, inne szokują lub... dają do myślenia

Ksenia Krasko 27 lipca 2022 16:45
Najpopularniejsze teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images / Eamonn M. McCormack/Getty Images

Mieszkańcy kraju, fani z całego świata oraz media uważnie śledzą, co dzieje się u royalsów i... komentują to w sieci. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej są więc pod stałą obserwacją. Najbardziej intrygują oczywiście wszelkie skrywane tajemnice i rodzinne skandale. Jednak królowa Elżbieta II i jej bliscy kierują się zasadą „milczenie jest złotem”, przez co sympatycy monarszej rodziny często sami dopowiadają sobie pewne rzeczy. Nie brakuje również wielu zaskakujących teorii spiskowych...

Teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej

Zainteresowanie brytyjską monarchią nie słabnie od lat, a ze względu na bardzo nieliczne informacje, jakie dostają się do mediów czy brak komentarzy członków rodziny, mnożą się teorie spiskowe. Niektóre z nich są zabawne, inne przez chwilę dają do myślenia, a jeszcze inne są tak szalone, że zdecydowanie nie mają nic wspólnego z prawdą. Wróćmy na chwilę do dawnych czasów, bo teorie mnożyły się już wtedy.

Według jednej z nich, Elżbieta Tudor zmarła jeszcze w dzieciństwie. Pech chciał, że do tragedii doszło przed wizytą jej ojca, króla Henryka VIII. W obawie przed gniewem monarchy i ścięciem paru głów, służba przebrała sąsiedzkiego chłopca za dziewczynkę, uznając, że król nie zauważy różnicy. Kiedy chłopiec wydoroślał, został królową Elżbietą I, która nigdy nie miała męża i dzieci, przez co zapisała się w historii jako Królowa Dziewica. Fani tej teorii wskazują, że wszystko się układa w logiczną całość.

Z drugiej strony, krążyły plotki o romansie Elżbiety I z przyjacielem z dzieciństwa, Robertem Dudleyem. Ta relacja była zresztą inspiracją do scenariusza słynnego filmu Shekhara Kapura Elizabeth z 1998 roku, w którym główne role zagrali Cate Blanchett i Joseph Fiennes. Jeszcze jedna teoria o królowej Anglii głosi, że to ona była słynnym Williamem Szekspirem. Oczywiście nie ma na to żadnych dowodów, jak i na ustalenia, że Szekspir był jej synem, ale wciąż mówi się o tym przy różnych okazjach.

Jeśli chodzi o współczesną monarchię, najpopularniejsza z teorii spiskowych opiera się na założeniu, że brytyjska rodzina królewska to nie ludzie. Podobno są kosmitami-reptilianami, ludźmi-jaszczurami, istotami pozaziemskimi, które potrafią przybierać najróżniejsze kształty. To brzmi nieco dziwnie, ale skąd wzięły się takie przypuszczenia? To teoria pisarza Davida Icke, który nie narzeka na brak fanów.

Icke napisał nawet kilka książek na ten temat, w których przekonuje, że „ludzkość znajduje się pod kontrolą obcych gadów, które muszą spożywać ludzką krew, aby zachować swój wygląd”. Zaskakujące, ale ta teoria ma wielu zwolenników i „naocznych świadków”. Kobieta o imieniu Christine Fitzgerald, która nazywa siebie bliską przyjaciółką księżnej Diany, opowiedziała kiedyś, że Lady Di nie mogła ujawnić tej prawdy o rodzinie królewskiej. Podobno księżna Walii miała wyznać, że Królowa Matka jest znacznie starsza niż wszyscy myślą, a ogólnie rzecz biorąc, nikt z Windsorów tak naprawdę nie umiera, tylko odradza się w odpowiednim czasie.

Często mówi się też, że członkowie brytyjskiej monarchii to masoni lub iluminaci, ale przyznajmy, że w to łatwiej uwierzyć niż w kosmitów...

Czytaj też: Te członkinie rodzin królewskich od zawsze były feministkami

Członkowie rodziny królewskiej nie są... ludźmi? Tak brzmi jedna z teorii spiskowych

Najpopularniejsze teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Teorie spiskowe o brytyjskiej monarchii. Sekret długowieczności Elżbiety II

Nie ma wątpliwości, że królowa Elżbieta II, która 21 kwietnia będzie obchodzić 95. urodziny, trzyma się wspaniale. Nie tylko świetnie wygląda, ale nadal wykonuje swoje obowiązki, co budzi... podejrzenia. Uważni obserwatorzy życia monarchini postanowili rozwiązać zagadkę jej dobrego stanu zdrowia, przez co doszli do zaskakujących wniosków. Okazuje się bowiem, że Jej Królewska Mość żywi się... ludźmi. I pije ich krew.

Jakby tego było mało, podobno chodzi o małe dzieci. Kiedy zwolennicy tej absolutnie szalonej teorii chcą udowodnić swoją rację, zawsze przypominają, co rzekomo działo się podczas podróży królowej do Kanady. Podobno małe dzieci znikały ze wszystkich miejsc, które odwiedziła Elżbieta II... I podobno nie jest to zbieg okoliczności.

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Ujawniono rasistowską wypowiedź jednego z roylasów na temat syna Meghan i Harry’ego

O długowieczności królowej Elżbiety II krążą teorie spiskowe

Teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej: sekret długowieczności Elżbiety II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Teorie spiskowe o rodzinie królewskiej: kim jest książę Karol?

Pozostając w temacie istot pozaziemskich, oto kolejna zaskakująca teoria. Chodzi o księcia Karola, który nie cieszy się zbyt wielkim uwielbieniem Brytyjczyków, przede wszystkim ze względu na jego burzliwy związek z księżną Dianą. Antyfani syna Elżbiety II mówią wprost, że następca tronu jest dziwny. Jednak, jeśli chodzi o teorię spiskową na jego temat, to niespodziewanie sam książę rozbudził podejrzenia, że jest... wampirem.

W filmie dokumentalnym z 2011 roku ujawnił, że jest potomkiem Włada Palownika, słynnego Drakuli, który stał się pierwowzorem najsłynniejszego wampira z powieści Brama Stokera. Nie jest tajemnicą, że Karol od dawna jest zafascynowany ojczyzną Palownika, czyli Transylwanią. Posiada tam już kilka domów, a jakiś czas temu nabył starą farmę w wiosce, gdzie według legendy urodził się sam Drakula.

Zwolennicy tej teorii (i, co ciekawe, niektóre tabloidy) wskazują również, że książę Karol cierpi na porfirię, której objawy to między innymi światłowstręt i nadmierna wrażliwość skóry na światło słoneczne. Zdaje się, że nikt nie pamięta, że ta choroba jest bardzo powszechna wśród przedstawicieli rodzin królewskich.

Zobacz także: Wielka Brytania: Tak wyglądała relacja księżnej Diany i królowej Elżbiety II

Teorie spiskowe o rodzinie królewskiej. Książę Karol jest wampirem?

Teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej: książę Karol jest wampirem?
Fot. Eamonn M. McCormack/Getty Images

Meghan jest robotem? Teoria spiskowa internautów

Ten związek od początku budził kontrowersje, dlatego trudno zliczyć, jak wiele teorii powstało o Sussexach. Podobno Meghan totalnie zawładnęła umysłem Harry’ego i kieruje nim jak lalką, a on zupełnie nie rozumie, co robi i dlatego odszedł od rodziny. Doniesień o tym, co tak naprawdę dzieje się w ich małżeństwie, jest znacznie więcej, a słynny już wywiad z Oprah zdaje się udowodnił, że w każdej plotce jest ziarno prawdy.

Czy teoria spiskowa o księciu Harrym również może być prawdą? Według niektórych „wtajemniczonych”, syn księżnej Diany nie bez powodu ożenił się z Amerykanką i zamieszkał w USA. Podobno należy do tajnych służb, a jego misją specjalną jest przywrócenie brytyjskiej dominacji w Stanach Zjednoczonych.

Zaraz po oficjalnych zaręczynach Meghan i Harry’ego popularna była teoria, że po ślubie urodzi im się dziecko, które otrzyma podwójne obywatelstwo – amerykańskie i brytyjskie. To da mu prawo nie tylko do ubiegania się o tron ​​w Wielkiej Brytanii, ale także do kandydowania na prezydenta USA. Pytanie tylko, czy Archie wie, jak duże ma możliwości?

Jeśli chodzi o teorię na temat Meghan Markle, jest ona dość zabawna. Podobno żona Harry’ego nie jest żywą osobą, ale robotem. Dowodem ma być nagranie z 2018 roku, które powstało na finale brytyjskiego programu Mam Talent. Wideo wyraźnie pokazuje, że Meghan siedzi wśród publiczności, ale coś jest z nią nie tak – ruchy są mechaniczne, wyraz jej twarzy się nie zmienia, nie mruga oczami. Wyglądała podejrzanie.

Użytkownicy Twittera nie mieli wątpliwości, że to chiński robot. Ostatecznie jednak teorię obalono w dość szybkim tempie, ponieważ okazało się, że Meghan na widowni to kobieta, która miała założoną specjalną maskę, reklamującą wystawę w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Obok niej siedział zresztą przebrany „książę Harry”, jednak jego nie podejrzewano o takie sekrety. I chociaż wszystko wydaje się jasne, niektórzy wciąż są pewni, że w gronie Windsorów są wrogie roboty.

Czytaj również: BBC zapłaci byłej królewskiej niani odszkodowanie. Fałszywe oskarżenia skłoniły księżną Dianę do wywiadu

Meghan i Harry są robotami? Tak brzmi teoria spiskowa internautów

Teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej: Meghan Markle jest robotem?
Fot. Andrew Parsons - Pool/Getty Images

Teorie spiskowe o royalsach. Czyją córką jest Charlotte?

Czy członkowie brytyjskiej monarchii mają wpływ na cykle księżyca? Raczej nie, ale taka teoria spiskowa również istnieje. Powstała kilka lat temu, kiedy w listopadzie 2016 roku urodziny księcia Karola zbiegły się ze zjawiskiem tak zwanego Super-księżyca (był około 14% większy i 30% jaśniejszy niż normalnie). I to wystarczyło, aby powstała kolejna plotka o royalsach. Drugim dowodem ma być fakt, że książę George też urodził się podczas fazy Super-księżyca, a księżna Kate przy całkowitym Zaćmieniu Księżyca.

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama również są obserwowane, a szczególnie księżniczka Charlotte. Jak mówią niektórzy, dziewczynkę urodziła surogatka, ponieważ po porodzie, zaraz po wyjściu ze szpitala, Kate wyglądała „zbyt dobrze”, czyli wcale nie jak kobieta, która właśnie urodziła dziecko.

Czy księżna Diana musiała zginąć? Teorie o wypadku

To jedne z bardziej przykrych teorii spiskowych, jeśli chodzi o brytyjską monarchię. Śmierć księżnej Diany wciąż budzi wątpliwości, dlatego domysłów nie brakuje. Według jednej z wersji, Lady Di była w ciąży, kiedy doszło do tragicznego wypadku. Wierzy w to na przykład Mohamed Al-Fayed, ojciec Dodiego Al-Fayeda, który zginął razem z księżną. Jak twierdzi, Windsorowie nigdy nie pozwoliliby członkom rodziny na potomków egipskiej krwi, dlatego wypadek był zaplanowany.

Z tego narodziła się kolejna teoria, zgodnie z którą to sami royalsi, a właściwie ich tajne służby, pozbyli się Diany. Nawet list księżnej do jej byłego lokaja Paula Burrella miał na to wskazywać – podobno Lady Di miała podejrzenia, że książę Karol chce ożenić się po raz drugi, dlatego planuje „spowodowanie wypadku”, „uszkodzenie hamulców” lub „spowodowanie poważnego urazu głowy”. Diana napisała ten list krótko przed śmiercią w wypadku samochodowym w jednym z tuneli Paryża.  

ZOBACZ TEŻ: Dwórka królowej Elżbiety II gorzko o przyszłości Meghan i Harry'ego: „To się skończy płaczem”

Księżna Diana nie zginęła przez tragiczny przypadek?

Teorie spiskowe o brytyjskiej rodzinie królewskiej: czy Diana musiała zginąć?
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…