Tatum O'Neil
Fot. Gettyimages
O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Tatum O'Neal: „Doświadczyłam molestowania więcej niż raz”

Wstrząsające słowa najmłodszej w historii zdobywczyni Oscara!

Monika Katarzyna Krupska 8 października 2018 19:56
Tatum O'Neil
Fot. Gettyimages

Jedna z najbardziej utalentowanych aktorek swojego pokolenia Tatum O'Neal zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. Gwiazda Papierowego księżyca chcąc uderzyć w Donalda Trumpa przypomniała swoją wstrząsającą historię. „Doświadczyłam molestowania więcej niż raz”, wyznała na Instagramie. 

Tatum O'Neal o molestowaniu 

Tatum O'Neal nie miała szczęśliwego dzieciństwa. Wielokrotnie była molestowania, miała problemy z alkoholem i narkotykami. 55-letnia aktorka o swoich tragicznych wydarzeniach opowiedziała już raz we wstrząsającej autobiografii. Teraz postanowiła je przypomnieć w związku ze słowami Donalda Trumpa, który zaatakował jedną z ofiar molestowania seksualnego! 

„Jestem kobietą i doświadczyłam molestowania więcej niż raz. Nie była to moja wina. Miałam 5,6, 12, 13 i 15 lat. Wszyscy ci faceci byli ode mnie starsi i nie przypuszczałam, że coś mi grozi. Winą obarczałam siebie, swoją hałaśliwość, swoją ciekawość. 55 lat zajęło mi zrozumienie, czyja to była wina”, napisała na Instagramie. 

I dodała, że należy walczyć o ludzi, którzy odnieśli traumy, a nie postąpić, tak jak robi to teraz Donald Trump. Prezydent USA broni w mediach Bretta Kavanaugha, kandydata na urząd Sądu Najwyższego USA, który został oskarżony o napaść seksualną. Sędziego oskarżyła doktor Christine Blasey Ford. Molestowanie miało mieć miejsce w 1982 roku, gdy Ford miała 15 lat, a Kavanaugh 17. 

Przesłuchanie sędziego i doktor odbyło się kilkanaście dni temu. Żaden z senatorów nie odważył się zanegować słów Christinie. Jej zeznania były wiarygodne, jednak nie dla Donalda Trumpa, który podczas jednego ze spotkań z wyborcami w Missisipi wyśmiał i zaatakował Blasey Ford. Zdaniem prezydenta USA doktor kłamała, ponieważ nie była w stanie podać wszystkich szczegółów. 

Więcej o historii aktorki można przeczytać w jej autobiografii - A paper Life: My story wydanej w 2005 roku. 55-latka opisuje w niej liczne molestowania, opowiada o ojcu tyranie, a także o problemach z używkami. 

Czy Donald Trump powinien bronić kandydata na urząd Sądu Najwyższego USA?  

Tatum O'Neal
Fot. eastnews/Associated Press

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

M O O D!! I am a woman and i have been sexually assaulted more than once !! It was not my fault when i was 5, 6 12 , 13 , 15. - All by older men who i thought were safe ! I rarely have known safety and was always blamed for for the assaults and,my loudness , and curiosity. It’s taken in me almost 55 years to know how to advocate for myself But I learn fast and here I go!! To see the president of US.Mock a woman, let alone a sexual assault victim. We’ve sunk to a depth of depravity that I never thought the president of the United States could ever sink to you. With uproarious laughter for someone who was assaulted at 15 years old. Whether it was 35 years ago to a 75-year-old man at 15 I remember everything !! It’s time to band together. So this time in history is having a lot of negative impact and Activation-for alot of people like me. there are people will say, I had it coming or it was probably my fault. Or I deserved it -that’s what America has come to you now. Together we fight on for the empathy, and kindness towards one another, whatever your preferences are , whether you’re black or white or conservative or liberal we are Americans and we should always fight for people who have had trauma or who have suffered, and never hurt others for whatever reason. I’ve never seen such a dark time in our country . I was too young to remember 68 - but I feel like we’re headed to something much worse -Before gets better. Let’s,lead with love and kindness and empathy Towards one another.But we , victims the victim of sexual Assault,or violence,must NOT put down our armor.It’s time to fight for one another and each other in this dark time ! America We can do better - we will be better!!’ 🙏🏽🇺🇸

Post udostępniony przez Tatum O'neal (@tatum__oneal)

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.