Chłopi, obsada, kandydat polski do Oscara
Fot. materiał prasowy
O TYM JEST GŁOŚNO

Gigantyczny sukces Polaków. Chłopi powalczą o nominację do Oscara we wszystkich kategoriach

Gratulacje spływają z całego świata

Karol Sowa 9 grudnia 2023 07:46
Chłopi, obsada, kandydat polski do Oscara
Fot. materiał prasowy

Wciąż nie milkną echa od premiery polskiego filmu — Chłopi. Adaptacja książki Władysława Reymonta zachwyciła nie tylko Polki i Polaków, ale też ludzi na całym świecie. Co więcej, teraz Sony Pictures Classics, czyli dystrybutor głośnej produkcji w Stanach Zjednoczonych zgłosił film do wszystkich kategorii Akademii Filmowej.

Film „Chłopi" zachwycił cały świat

Produkcja, która kilka tygodni temu zadebiutowała w kinach, powalczy o nominację do wszystkich kategorii nagród Akademii Filmowej. Przypomnijmy, że najważniejsze z nich to: Najlepszy Film, Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Film Animowany, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsza Muzyka Filmowa (za którą odpowiada Łukasz L.U.C Rostkowski) oraz Najlepsza Piosenka Oryginalna ("Koniec Lata").

„Jedno z największych osiągnięć animacji, jakie kiedykolwiek widziałem", wyjaśniał zagraniczny dziennikarz, który obejrzał produkcję na festiwalu w Toronto. Przypomnijmy, że na ten moment do kin na „Chłopów" poszło ponad milion osób, co bez wątpienia jest ogromnym sukcesem. 

CZYTAJ TEŻ: W powstaniu uratował jej życie, tracąc własne. Spotkanie z jego mamą zbliżyło Wandę Traczyk-Stawską do Boga

Chłopi, aktorzy, premiera
Fot. materiał prasowy

Kiedy odbędzie się gala rozdania Oscarów?

Oficjalne nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 23 stycznia, zaś gala rozdania prestiżowej nagrody odbędzie się 10 marca 2024 roku. „2024 rok to setna rocznica przyznania Władysławowi Reymontowi nagrody Nobla za powieść „Chłopi”. Cieszymy się, że właśnie teraz, w zbliżającą się rocznicę, możemy przedstawić światu tę porywającą historię i powalczyć o Oscary we wszystkich kategoriach", podkreślał producent filmu Sean Bobbitt.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za film „Chłopi". 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Po rodzinnej tragedii był wytykany palcami, brakowało mu wsparcia mamy. Dziś Kuba Błaszczykowski mówi wprost, że piłka nożna uratowała mu życie

Chłopi, aktorzy, premiera
Fot. materiał prasowy

TAGI #Oscary #film #Oscar

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.