Monika Olejnik, Uroda Życia, Main Topic
Fot. Piotr Porebsky/Metaluna
O TYM JEST GŁOŚNO

„Może lepiej być kontrowersyjną niż nijaką”. Monika Olejnik o nowych zawodowych wyzwaniach

Gabriela Czernecka 12 lipca 2017 07:30
Monika Olejnik, Uroda Życia, Main Topic
Fot. Piotr Porebsky/Metaluna

Monika Olejnik nie boi się mówić, co myśli. Uważana jest za jedną z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarek w Polsce. Właśnie świętuje 61 urodziny, choć jak wielokrotnie powtarza, wiek nie ma dla niej znaczenia. Monika Olejnik jest gwiazdą najnowszej okładki magazynu „Uroda Życia”. W wywiadzie opowiedziała o zawodowych wyzwaniach, o tym, jak dba o swoją sylwetkę i dlaczego wiek nie jest istotny. 

Zobacz: Monika Olejnik, najbardziej stylowa dziennikarka obchodzi dziś urodziny! Zobacz jej stylizacje

Monika Olejnik jako aktorka 

Większość słysząc nazwisko Moniki Olejnik automatycznie uosabia ją w roli dziennikarki. I słusznie, bo to zawód, który uwielbia wykonywać. Olejnik ma na realizację siebie jednak wiele pomysłów, które chętnie realizuje. Uwielbia być dziennikarką, ale nie boi się nowych wyzwań. „Udział w filmach daje mi frajdę”, mówi w wywiadzie dla „Urody Życia”. W najnowszej produkcji Juliusza Machulskiego „Volta” fani Moniki Olejnik mają okazję podziwiać ją w roli… ostrej dziennikarki. Taka rola to jednak dla niej nic nowego - wielu uważa ją za kontrowersyjną. „Owszem potrafię być nieustępliwa, ale przede wszystkim staram się być dociekliwa. Irytuję się, gdy politycy udają, że nie rozumieją, o co pytam, albo wygłaszają monologi i oburzają się, że przerywam”, opowiada. 

To nie był jednak debiut aktorski Moniki Olejnik. W wywiadzie dla „Urody Życia”, dowiadujemy się, w jakich innych produkcjach mielismy okazję podziwiać dziennikarkę. Wiedzieliście, że podkładała głos do „Rybek z ferajny”?

„Zadebiutowałam przed laty u Piotra Łazarkiewicza w „Polowaniu na czarownice”. Występowałam z Bogusławem Lindą, ówczesnym twardzielem polskiego kina. Podkładałam też głos do „Rybek z ferajny” i swojej animowanej wersji w komiksie „Jeż Jerzy”. Udział w filmach daje mi frajdę”, powiedziała w rozmowie z Barbarą Hrybacz.

Przeczytaj: Kora, Kozidrak, Młynarska. 6 gwiazd, które zasługują na miano najseksowniejszych babć show-biznes

Zawodowe wyzwania Moniki Olejnik

Monika Olejnik zdradziła także, że nie zamierza ograniczać się tylko do pracy w telewizji. Dziennikarka ma wiele pomysłów na realizowanie siebie.

Lubię telewizję, ale pracuję też nad nowymi pomysłami multimedialnymi. a może napiszę scenariusz thrillera politycznego? Nie wiem... Im jestem starsza, tym dni prędzej mi mijają. Dlatego staram się wykorzystywać każdą chwilę. Nie myślę o przemijaniu, planowaniu, tylko o tym, co mogę zrobić dziś. O jutrze - jak Scarlett O'Hara - pomyślę jutro.

Więcej o Monice Olejnik przeczytacie w najnowszym numerze „Urody Życia”.

Polecamy także: Na tych aktorach w Hollywood zarabia się najwięcej. Tym razem kobieta prześcignęła mężczyzn

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.