Leszek Miller, Monika Miller, VIVA!7/2020
Fot. Bartek Wieczorek
O TYM SIĘ MÓWI

Monika Miller opowiedziała o spotkaniu z Janem Pawłem II. Jak je wspomina?

„Wszyscy mnie szukali”

Olga Figaszewska 17 marca 2023 12:11
Leszek Miller, Monika Miller, VIVA!7/2020
Fot. Bartek Wieczorek

W jednym z najnowszych wywiadów Monika Miller opowiedziała o spotkaniu z Janem Pawłem II. Wnuczka Leszka Millera odniosła się do szeroko komentowanego reportażu Franciszkańska 3. Co zdradziła?

Monika Miller o spotkaniu z Janem Pawłem II

Nie milkną echa po emisji głośnego dokumentu, który opowiada o nadużyciach duchownych oraz rzekomym tuszowaniu przez papieża, Jana Pawła II pedofilii w Kościele. Produkcja wywołała ogromne kontrowersje i rozpoczęła szeroką dyskusję na ten temat w przestrzeni medialnej.  Głos zabierają kolejne osoby, w tym ci, którzy mieli okazję poznać papieża.

Monika Miller była gościem programu Onet Rano. W rozmowie z Odetą Moro, aktorka i  wokalistka również wypowiedziała się w sprawie, która od wielu dni dzieli polskie społeczeństwo. Podkreśliła, że temat jest bardzo skomplikowany, dlatego nie chce niczego jednoznacznie oceniać.

Czytaj też: Joanna Racewicz dosadnie o aferze wokół Jana Pawła II

Monika Miller
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Okazuje się, że wnuczka Leszka Millera uczestniczyła w spotkaniu z Janem Pawłem II. „Identyfikuję się z "pokoleniem Jana Pawła II", tym bardziej że go poznałam. Muszę się identyfikować, skoro pamiętam to, byłam tam i zapadło mi to w pamięć”, podkreślała w rozmowie z Onetem.

Monika Miller  miała wtedy zaledwie siedem lat i nie pamięta wielu szczegółów z tamtego dnia. Jednak jedno ze wspomnień jest wyraźne. Dziewczynka uciekła przed papieżem i ukryła się w szafie.  

„Dziadek mnie tam zabrał. (...) Szczerze mówiąc, nie pamiętam tego aż tak bardzo. Wiem tylko, że się obraziłam w pewnym momencie, schowałam się w szafie i wszyscy mnie szukali. Nawet nie wiedziałam, kto to jest, kompletnie nic nie rozumiałam”, dodawała w Onet Rano.  

Sprawdź też: Maciej Musiał zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Aktor ma jasne stanowisko

Leszek Miller, Monika Miller, VIVA!7/2020
Fot. Bartek Wieczorek

Leszek Miller, Monika Miller, VIVA!7/2020

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…