Maciej Musiał, VIVA! 11/2014
Fot. Zuza Krajewska
O tym się mówi

Maciej Musiał zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Aktor ma jasne stanowisko

„Człowiek, który miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii”

Marta Nawacka 10 marca 2023 20:50
Maciej Musiał, VIVA! 11/2014
Fot. Zuza Krajewska

Maciej Musiał postanowił zabrać głos w medialnej dyskusji na temat Jana Pawła II, jaka rozpętała się po emisji materiału TVN „Franciszkańska 3”. Na swoim instagramowym profilu aktor opublikował długi wpis dotyczący Karola Wojtyły. Nie krył w nim swoich emocji, podkreślił także wszystkie zasługi papieża.

Maciej Musiał włączył się w dyskusję na temat Jana Pawła II

Znany i lubiany aktor to kolejna z gwiazd, która włączyła się w medialną dyskusję, którą rozpoczęła emisja materiału Marcina Gutkowskiego z TVN24 „Franciszkańska 3”. Dokument ujawniał nieznaną dotąd twarz papieża Jana Pawła II, który miał nie tylko zdawać sobie sprawę z nadużyć seksualnych księży, ale także je ukrywać. Dziennikarzowi udało się dotrzeć do oficjalnych kościelnych dokumentów, które potwierdzały działania i zaniedbanie Karola Wojtyły. W temacie wypowiedzieli się już m.in. Ida Nowakowska, Robert Biedroń czy Natalia Siwiec. Teraz w dyskusję włączył się także Maciej Musiał.

Czytaj też: Wanda Kwietniewska gorzko o wyrzuceniu z Lombardu. Manager zrobił to, gdy leżała w szpitalu

Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete

Maciej Musiał w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Maciej Musiał o zasługach Jana Pawła II

Aktor zamieścił długi wpis na swoim instagramowym profilu. Opisał w nim zasługi i osiągnięcia Jana Pawła II oraz podkreślił, jak wiele się mu zawdzięcza. „Na zdjęciu jest człowiek, który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. Przyjaciel Ronalda Reagana. Przyjaciel Ryszarda Kuklińskiego, który jemu i CIA przekazał plany uderzeń atomowych Związku Radzieckiego. Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju. Publicznie próbowano go zresztą za to zamordować. Michail Gorbaczow ostatni przywódca związku radzieckiego, który Związek Radziecki rozwiązał mawiał, że to dzięki JP2 zakończenie Zimnej Wojny było możliwe”, napisał Maciej Musiał.

„Na zdjęciu jest człowiek który miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii, jako pierwszy papież modlił się pod ściana płaczu czy w meczecie. Organizował spotkania liderów wszystkich religii w Asyżu, na których modlono się o pokój na świecie. Na koniec dwa cytaty redaktora Gazety Wyborczej Adama Michnika, pod którymi się podpisuje. „Jan Paweł II to jedna z najwybitniejszych postaci życia publicznego w polskiej historii XX w.”. “Jedno wiem na sto procent, ja nie wierzę w to, choćbyś ze mnie pasy darła, że papież świadomie krył zbrodniarzy. A on nie żyje i nie może się bronić”, czytamy na Instagramie Macieja Musiała.  

Zobacz także: Eugeniusz Priwieziencew po sukcesie w ''Złotopolskich" ciężko zachorował

Maciej Musiał na planie Dzień Dobry TVN, 30.05.2021, Warszawa
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Maciej Musiał na planie Dzień Dobry TVN, 30.05.2021, Warszawa 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.