Michał Wiśniewski, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Voyo Bąkiewicz
O tym się mówi!

Michał Wiśniewski ma szansę uniknąć więzienia. Jego prawnik wydał oświadczenie

"Wyrok jest nieprawomocny i zostanie od niego złożona apelacja"

Aleksandra Frankowska 4 grudnia 2023 12:01
Michał Wiśniewski, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Voyo Bąkiewicz

Niedawno Michał Wiśniewski usłyszał wyrok sądu w swojej sprawie. Teraz jego prawnik wydał oświadczenie, zgodnie z którym zapewnił, że Wiśniewski ma szanse uniknąć więzienia. Wideo z jego słowami spotkało się z ogromnym odbiorem w sieci. Co zapowiedział Piotr Podgórski?

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Wałęsa nie rozmawia z ojcem od dwóch miesięcy. Wyjawił też smutną prawdę o Świętach

Michał Wiśniewski nie pójdzie do więzienia?

Według dostępnych informacji, Michał Wiśniewski usłyszał zarzuty w związku z przedstawieniem fałszywych dochodów celem uzyskania gigantycznej pożyczki w SKOK-u Wołomin. Wynosiła ona aż 2,8 mln złotych. Sąd jednogłośnie zdecydował, że Wiśniewski za swoje działanie ma zostać skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności dodatkową grzywnę. Teraz głos w tej sprawie zabrał prawnik wokalisty.

Michał Wiśniewski
Fot. AKPA

Oświadczenie prawnika Wiśniewskiego

Na Instagramie Wiśniewskiego pojawiło się nagranie, w którym jego prawnik Piotr Podgórski szczegółowo przedstawia oświadczenie w jego sprawie i linię obrony. Bardzo możliwe, że znany wokalista może uniknąć więzienia. Na ten moment wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Anna Lewandowska ma wyjątkową świąteczną tradycję. Tak chce uczyć swoje córki empatii

"Szanowni Państwo, działając jako obrońca Pana Michała (...) pragnę w pierwszej kolejności poinformować, że wyrok jest nieprawomocny i zostanie od niego złożona apelacja, nad którą pracujemy z zespołem prawników. Nie sposób zgodzić się z motywami sądu podanymi w uzasadnieniu wyroku" - mówił prawnik.

Pogórski podkreślił, że w świetle prawa, na ten moment Wiśniewski jest niewinny. Wokalista "Ich Troje" może liczyć na ogromne wsparcie ze strony obecnej żony Poli. 

Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.