Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa, Justyna Majkowska, Ich troje, Festiwal Piosenki Opole 2001
Fot. Darek Majewski / Forum
O tym jest głośno

Burza wokół występu Ich Troje na Pol'and'Rock Festival. Jurek Owsiak postawił sprawę jasno

„W życiu nie spotkałem się z tak niecodziennym podejściem”

Marta Nawacka 12 czerwca 2024 11:02
Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa, Justyna Majkowska, Ich troje, Festiwal Piosenki Opole 2001
Fot. Darek Majewski / Forum

Gdy w poniedziałek wyszło na jaw, że już niedługo na Pol'and'Rock Festival pojawi się zespół Ich Troje, w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Część uczestników była zadowolona z takiego obrotu spraw, jednak nie brakowało i takich, którym całkowicie nie spodobał się ten pomysł. Jurek Owsiak zabrał głos w tej kwestii i postawił sprawię jasno. Pojawił się również komentarz rzeczniczki prasowej tego muzycznego wydarzenia.

Ich Troje wystąpi na Pol'and'Rock Festival

W poniedziałek 10 czerwca wyszło na jaw, że na słynnym Pol'and'Rock Festival wystąpi zespół ich Troje. Grupa ma zagrać na Małej Scenie, jednak ta decyzja nie spodobała się części uczestników imprezy... W sieci natychmiast zawrzało, a internauci nie kryli swojego żalu. Okazuje się, że wiadomość ta była sporym zaskoczeniem, ponieważ jeszcze w kwietniu Michał Wiśniewski informował, że zgłosił chęć udziału w koncercie, ale nie został zakwalifikowany.

„Wysłaliśmy zgłoszenie. Zrobiliśmy to specjalnie dla was. To, że nie dostaliśmy się na ten festiwal i że nie wystąpimy, to jest prawo organizatora. Mogę powtórzyć tylko to, co mówię za każdym razem, kiedy nie grają nas stacje radiowe. Czasami jest tak, że to, że wy jeździcie na ten festiwal, nie oznacza, że większość sobie tego życzy (...) Ten zespół (Ich Troje) nigdy nie zdobywał uznania jury. Czy to była Eurowizja, czy festiwal w Opolu – zawsze stała za nami publiczność. To, że jeździcie na Pol’and’Rock – róbcie tak dalej, bo to jest jeden z najważniejszych festiwali w tym kraju”, wyznał lider zespołu Ich Troje w krótkim nagraniu na Instagramie.

Słowa Michała Wiśniewskiego szczerze poruszyły organizatorów Pol'and'Rock Festival oraz Jurka Owsiaka. „Te słowa padły z ust Michała Wiśniewskiego, kiedy był zapytany o losy zgłoszenia zespołu Ich Troje na Eliminacje. Komisja eliminacyjna w demokratycznym głosowaniu odrzuciła propozycję Ich Troje, ale ta wypowiedź niezwykle mnie poruszyła i skorzystałem z takiego nieformalnego prawa „puli Prezesa””, pisał Jurek Owsiak na Facebooku.

Jak podkreślano w audycji „Zaraz Będzie Ciemno” w poniedziałek, festiwal nie jest tylko muzyką, ale także unikatowym doświadczeniem i atmosferą. Jurek Owsiak postanowił zabrać głos w tej sprawie w mediach społecznościowych i zwrócił się do uczestników. „Wielokrotnie, w Fundacji, wpływa się na zmianę mojej decyzji, czyli słuchamy muzyki, której często bym nie zaakceptował. Zresztą po line-upie wielu naszych edycji widać, że te zmiany i to bardzo mocne zaszły”, zaczął.

Czytaj też: Była despotyczna, ojciec był dla niego większym wsparciem. Gdy Alina Janowska zachorowała, naprawili relację

Jacek Łągwa, Justyna Majkowska, Michał Wiśniewski, Ich Troje, TeleKamery, 19.02.2002 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Jacek Łągwa, Justyna Majkowska, Michał Wiśniewski, Ich Troje, TeleKamery, 19.02.2002 rok

Anna Świątczak, 10.07.2021 - Sopot, Ich Troje Koncert Jubileuszowy w Operze Leśnej
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Ich Troje Koncert Jubileuszowy w Operze Leśnej, 10.07.2021, Sopot

Jurek Owsiak o występie Ich Troje na Pol'and'Rock Festival. Staje w obronie Michała Wiśniewskiego

„Tym razem powiedziałem: »w życiu nie spotkałem się z tak niecodziennym podejściem do całej sytuacji. Skromność? Pokora? Sam nie wiem, jak to nazwać«. W świecie artystów na najróżniejszych poziomach uprawianej sztuki jest to rzadkie, a wręcz nieistniejące zachowanie, pogodzenie się z decyzją. Nie dość, że propozycja Ich Troje odrzucona, to jeszcze Michał Wiśniewski na ten Festiwal wszystkich zaprasza i uznaje decyzję jury. I tutaj wykonałem gest już kilka tygodni temu. Osobiście zadzwoniłem do Michała i osobiście zaprosiłem go na Małą Scenę”, pisał Jurek Owsiak.

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreślił również, że wszyscy są zaproszeni na koncert Ich Troje, jednak jeśli ktoś nie przepada za grupą, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w momencie ich występu odpoczął w namiocie. „Ogłoszenie postanowiłem przekazać w poniedziałkowej, wczorajszej audycji "Zaraz Będzie Ciemno". I tak jak w tej audycji powiedziałem, dwie sceny, dwie możliwości oddania się w słuchaniu, a tak jak wielu z Was także napisało – sam Festiwal i jego byt to osobne dzieło sztuki i w tym bycie po prostu się zatopcie, przesiedźcie czas, kiedy nie chcecie go spędzić na słuchaniu muzyki”, czytamy w poście Jurka Owsiaka.

Głos w sprawie zabrała także rzeczniczka prasowa Pol'and'Rock Festival, Aleksandra Rutkowska. „Zespół uczestniczył w Eliminacjach do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, jednak nie uzyskał uznania jury. Postawa, którą Michał Wiśniewski zaprezentował po ogłoszeniu wyników konkursu sprawiła jednak, że kapela otrzymała od Prezesa Zarządu WOŚP zaproszenie na Pol’and’Rock Festival”, wyjaśniła w rozmowie z Plejadą 

Zobacz także: Nastoletnie dzieci Ani Dąbrowskiej zadebiutowały na salonach! Artystka zdecydowała się na odważny krok

Michał Wiśniewski, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Voyo Bąkiewicz

Michał Wiśniewski w sesji dla magazynu VIVA!, 2022 rok

Jerzy Owsiak, Jurek Owsiak, 30.01.2022 Warszawa, 30. final WOŚP
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jurek Owsiak, 30.01.2022, Warszawa, 30. finał WOŚP

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.