O NIM JEST GŁOŚNO

Michał Szpak o śmierci mamy: „Poczucie straty będzie zawsze’’

W rozmowie z Magdą Mołek muzyk wspominał swoją mamę...

Damian Duda 8 marca 2018 09:30

Michał Szpak nie miał łatwego życia. Kiedy jego koledzy bawili się w piaskownicy, on szukał siebie. Dzieciństwo oraz młodość spędził w Jaśle. I mimo że nie spotykał się tam z otwartością i tolerancją, wspomina to miejsce bardzo dobrze. Temat młodości muzyka i jego relacji z mamą powrócił za sprawą ostatniego wywiadu, którego udzielił dziennikarce TVN Style, Magdzie Mołek.

Michał Szpak o śmierci mamy

Artysta  zawsze podkreśl, że mama była najważniejszą kobietą w jego życiu. I choć ostatnie lata życia spędziła we Włoszech, Michał nigdy nie ukrywał, że ich relacja była niezwykle silna. W czerwcu 2017 roku muzyk udzielił magazynowi VIVA! niezwykle szczerego wywiadu, w którym opowiedział o stracie ukochanej osoby. „To było jak odcięcie pępowiny. Nagle zmieniło się całe moje życie. Przez to, że wiele lat mieszkała za granicą, wydaje mi się, że ona nadal tam jest. Mam wrażenie, że w każdej chwili mogę wsiąść w samolot i ją odwiedzić. Później uświadamiam sobie, że jej po prostu nie ma’’, podkreślił Michał.

Temat powrócił w rozmowie z Magdą Mołek. W programie „W roli głównej’’ muzyka przyznał, że poczucie straty będzie towarzyszyło mu zawsze. I nic tego nie zmieni. „Chciała dla mnie dobrze. Żebym się spełniał i był szczęśliwy. Poczucie straty będzie zawsze i jest to nieodwracalna część życia. Bo inaczej jest, kiedy umiera mama w wieku 80. czy 90. lat, i my jesteśmy dorosłymi ludźmi. A inaczej jest, kiedy człowiek ma 10 lat i mama wyjeżdża. I za jakiś czas odchodzi już na zawsze. Ale wszystko, co się w życiu dzieje, jest po coś. Musi nas czegoś nauczyć’’, wyznał Szpak.

Ukochana mama na zawsze pozostanie dla niego inspiracją. „Przede wszystkim uświadomiłem sobie, jak bardzo ją kocham. Jak ogromny wpływ miała na moje życie artystyczne. Jej odwaga, determinacja... To była wspaniała kobieta. Moja mama była niezwykle waleczną osobą, która miała wiele talentów. Pisała wiersze, teksty piosenek, sama tworzyła piosenki, grała w skeczach. Międzyczasie trenowała sztuki walki, miała nawet czarny pas w karate. Kilka razy widziałem ją w akcji (śmiech)’’, powiedział artysta. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.