Misiek Koterski, Michał Koterski, Viva! kwiecień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z ŻYCIA GWIAZD

Michał Koterski zarobił za film Gierek fortunę. Część wynagrodzenia przeznaczył na zabieg w Turcji

„Efekty mają być wspaniałe”

Rafał Kowalski 21 stycznia 2022 13:49
Misiek Koterski, Michał Koterski, Viva! kwiecień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Od dziś w kinach w całej Polsce można oglądać najnowszy film Michała Węgrzyna o życiu Edwarda Gierka. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Michał Koterski, który przed wejściem na plan musiał przytyć 20 kilogramów. Dziś, ponad rok po zakończeniu pracy nad produkcją, aktor powrócił już do dawnej sylwetki i spędza czas z rodziną. Podczas ostatniego urlopu wydał część gaży, którą otrzymał za Gierka.

Ile Michał Koterski zarobił na filmie Gierek? Ile wydał na przeszczep włosów?

Już za kilka dni dowiemy się, ilu widzów wybrało się do kin na film z Michałem Koterskim w weekend otwarcia, a już dziś wiadomo, jak wiele aktor zarobił za zagranie głównej roli. Według Super Expressu na jego konto wpłynęło nawet 200 tysięcy złotych.

Kilka tygodni temu Misiek Koterski wybrał się do Stambułu, z którego relacjonował pierwsze efekty kosztownego zabiegu przeszczepu włosów. Trzeba przyznać, że dzięki wypłacie za film, 40 tysięcy złotych, które trzeba zapłacić za tego typu metamorfozę, to nie tak dużo. „Może nie wygląda to dzisiaj zbyt fenomenalnie, ale efekty mają być wspaniałe. (…) Taki zabieg w Polsce kosztuje majątek, a tu dla porównania trzy razy mniej. (…) Przy takim zabiegu stres jest, porty falowały, różne myśli, że Turcja, że to, że bomba wybuchnie, albo że nerkę wytną. Ale nic takiego się nie dzieje”, przekonywał gwiazdor.

Czytaj także: Syn Marceli Leszczak i Miśka Koterskiego miał wypadek. Jak dziś czuje się Fryderyk?

Zdjęcia wykonane zaraz po zabiegu, przy którym ulubieniec widzów musiał w połowie grudnia zgolić włosy, można zobaczyć na jego Instagramie. 

Michał Koterski, Misiek Koterski, przeszczep włosów
Fot. Instagram @misiekkoterski

Michał Koterski, Misiek Koterski, przeszczep włosów
Fot. Instagram @misiekkoterski

Misiek Koterski, Michał jako Gierek
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Misiek Koterski jako Edward Gierek

Misiek Koterski, Edward Gierek, Małgorzata Kożuchowska, żona Gierka
Fot. Karolina Grabowska

Film Gierek – opis fabuły. Obsada

Film o Edwardzie Gierku trafił już do kin. Jak przekonuje się nas w informacji prasowej przy pisaniu scenariusza twórcy filmu inspirację czerpali z wyjątkowych źródeł: relacji bankiera pożyczającego pieniądze krajom bloku wschodniego, opowieści sekretarza, który obserwował czasy gierkowskie ze środka aparatu władzy, oraz ze wspomnień doradcy, który pomagał Gierkowi zmieniać i modernizować polską gospodarkę.

Producent filmu Heatcliff Janusz Iwanowski prawie 30 lat gromadził informacje, które pomogły scenarzystom nadać ostateczny kształt filmowej historii. Sekretarza Gierka znał osobiście, to z nim podczas spotkań od lat porządkował wiedzę, zwłaszcza dotyczącą życia prywatnego Gierka. Akcja filmu toczy się w latach 1970–1982, od momentu, kiedy Gierek zostaje I sekretarzem KC PZPR, do końca jego internowania.

„Ale nie będzie to film polityczny. Pokazujemy Edwarda Gierka za kulisami władzy, czyli to, czego ludzie dotychczas nie wiedzieli. Relacje rodzinne, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, będą istotną częścią tej historii, a sam Gierek zaskoczy niejednego widza”, przekonuje producent.

ZOBACZ TAKŻE: Jak Oni się kochają! Oto niezwykle burzliwa historia miłości Michała Koterskiego i Marceli Leszczak. Para ponownie się zaręczyła

Poza Michałem Koterskim na ekranie zobaczymy całą plejadę gwiazd. Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, Sebastian Stankiewicz, Antoni Pawlicki, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Filip Tłokiński, Krzysztof Tyniec, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Cezary Żak to tylko niektóre z nich.

Zapraszamy do kin. 

Misiek Koterski, Michał Koterski, Viva! kwiecień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Misiek Koterski, Michał Koterski, Viva! kwiecień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?