Melania Trump, 2020
Fot. BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Melania Trump o wyniku wyborów w USA: „Musimy chronić naszą demokrację”

Nawiązała do zarzutów Donalda Trumpa

Ksenia Krasko 9 listopada 2020 09:56
Melania Trump, 2020
Fot. BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News

Jak podały w sobotę zachodnie media, właściwie nie ma już wątpliwości, że nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Joe Biden. Polityk wygłosił już przemówienie z podziękowaniem za oddane na niego głosy, podobnie jak Kamala Harris, która u jego boku będzie rządzić krajem przez kolejne cztery lata. Pomimo wszystkich dowodów na wygraną Bidena, Donald Trump nie uznaje porażki, a wręcz sugeruje, że wyniki sfałszowano. O przegranej męża po raz pierwszy wypowiedziała się Melania Trump.

Melania Trump komentuje wybory w USA

Liczenie głosów wciąż trwa, jednak nikt już nie ma wątpliwości, że Joe Biden pokonał Donalda Trumpa w wyścigu o fotel prezydencki. Kandydat Demokratów zwyciężył sporą przewagą głosów, chociaż na początku wieczoru wyborczego w USA wydawało się, że liderem jest Trump. Być może właśnie dlatego urzędujący polityk sugeruje wprost, że wybory sfałszowano, a różnica głosów jest dla niego podejrzana.

Oficjalne stanowisko w sprawie wyborów zajęła Melania Trump. „Naród amerykański zasługuje na uczciwe wybory. Każdy głos legalny – nie nielegalny – powinien być policzony. Musimy chronić naszą demokrację w sposób całkowicie przejrzysty”, napisała na swoim Twitterze. Nawiązała tym samym zarówno do apelu partii Demokratów, którzy chcą, aby policzono wszystkie głosy wyborców, jak i do stwierdzenia Donalda Trumpa, który utrzymuje, że głosy liczone po trzecim listopada są „nielegalne”.

Stacja CNN informuje, że Melania Trump chce, aby mąż uznał wyborczą porażkę. To ona rozmawia z politykiem na ten temat i przekonuje go, by ustąpił. Wcześniej podobną rozmowę z Trumpem miał przeprowadzić jego zięć, Jared Kushner.

Co ciekawe, media informują, że Pierwsza Dama USA już teraz przygotowuje się do rozwodu. „Melania nie może się doczekać momentu, kiedy będzie mogła opuścić swoje stanowisko i się rozwieść. Gdyby chciała upokorzyć Donalda i odejść w czasie jego prezydentury, na pewno znalazłby sposób, by ją ukarać”, przekazał były pracownik Białego Domu. Według doniesień prasy, to małżeństwo było jedynie kontraktem.

Joe Biden oficjalnie przeniesie się do Białego Domu w styczniu 2021 roku. Wcześniej musi uzyskać oficjalną nominację ze strony Kolegium Elektorskiego, które zgromadzi się 14 grudnia. 

Melania Trump, Donald Trump, 2020
Fot. AP/Associated Press/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.