Harry, William, Meghan, Kate
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan i Harry pogodzą się z rodziną królewską? Królowa przygotowała plan pojednania

Dotyczy Kate, Williama i Karola...

Gabriela Czernecka 12 marca 2021 11:59
Harry, William, Meghan, Kate
Fot. Getty Images

Według doniesień brytyjskich mediów, królowa Elżbieta II wzięła sobie do serca chęć ponownego zjednoczenia rodziny. Rękę na zgodę do Sussexów planuje wyciągnąć nie tylko książę Karol. Niedawno rozmowę z bratem zapowiedział również książę William, ale przede wszystkim sama monarchini, która przygotowała plan dalszego działania. Poznajcie szczegóły.

Harry i Meghan pogodzą się z rodziną?

Nie milkną echa po wywiadzie Meghan i Harry’ego dla Oprah Winfrey. Książęca para Sussex w wywiadzie z legendarną dziennikarką zdradziła kilka szczegółów na temat relacji z Windsorami, które wywołały szczególne poruszenie w rodzinie królewskiej. Meghan opowiedziała o braku wsparcia i pomocy ze strony monarchii oraz kiepskich początkach znajomości z księżną Kate, a Harry przyznał, że nie ma obecnie zbyt dobrych relacji z ojcem, księciem Karolem i bratem, księciem Williamem. „Tak, i nadal wiele będzie się o tym mówić. Wiesz, jak powiedziałem wcześniej, bardzo kocham Williama. To mój brat. Przeszliśmy razem przez piekło. Mam na myśli wspólne doświadczenia. Ale wiesz, jesteśmy na różnych ścieżkach. Na razie w naszej relacji jest przerwa. Ale, jak wiesz, czas goi rany”, wyznał książę Harry w wywiadzie z Oprah Winfrey

Choć para przyznała, że przed ogłoszeniem rezygnacji z pełnienia królewskich funkcji próbowała skontaktować się z monarchinią, co okazało się być bezskuteczne to dziś podobno królowa sama wyciąga do nich rękę, by załagodzić rodzinny konflikt. Jak podaje Daily Mail, Elżbieta II planuje zorganizować wspólne spotkanie w cztery oczy. Najpierw ze względu na pandemię koronawirusa ma się ono odbyć telefonicznie. Według brytyjskiego tabloidu królowa chce, by była to szczera, ale zwyczajna rozmowa wnuka z babcią. Mówi się, że Elżbieta II na razie podjęła decyzję, że chce sama rozmówić się z Harrym, dlatego miała poprosić pozostałych członków rodziny o niekomentowanie sytuacji w mediach. 

Harry, William, Meghan, Kate razem
Fot. Getty Images

Odbudowę rodzinnych relacji planuje także książę Karol, który według mediów, ma zamiar zorganizować spotkanie z Harrym przy okazji planowanej wizyty w Stanach Zjednoczonych. Według New Idea, książę nie zamierza jednak udawać się do Kalifornii, ale poprosi syna, by ten udał się do Waszyngtonu, gdzie Karol ma przeprowadzać rozmowy z nowym prezydentem, Joe Bidenem. „[Karol] zrozumiał, że to jego ostatnia szansa na to, by uratować relację z synem. Teraz już wie, że nie przekona go do zmiany decyzji o odejściu od funkcji aktywnego członka rodziny królewskiej”, twierdzi informator magazynu. 

Wciąż mówi się jednak, że najbardziej po wywiadzie pogorszyła się relacja Harry'ego z Williamem, który nie najlepiej przyjął medialne wyznania brata. „William jest głęboko zraniony tym, jak potoczyły się sprawy, i jest zmartwiony tym, że Harry przedstawia rodzinę królewską jako coś w rodzaju mafii, która nie zaakceptowałaby jego żony ​​​​​”, pisze New Idea. Jego zdenerwowanie dało się zauważyć podczas niedawnego wyjścia, kiedy to krótko, ale stanowczo skomentował pytanie dziennikarza o rasizm, mówiąc wprost: „Rodzina królewska nie jest rodziną rasistów”. 

Choć słowa brata mocno go zraniły, William wciąż chce dojść do porozumienia: „Ich braterska więź była  silna jak byli chłopcami i on chce ją odbudować, stawia to jako sprawę priorytetową. Wybaczyłby Harry’emu bez zadawania pytań, nawet jeśli ten zdecyduje się nigdy nie wrócić do pełnienia swoich królewskich obowiązków. Ale William przede  wszystkim chce odzyskać swojego brata”, mówi źródło magazynu. Według New Idea, William nie popierał decyzji babci o odebraniu Harry'emu tytułów królewskich: „William wiedział, że to jego ostatnia, namacalna więź z monarchią i bardzo chciał, żeby je zachował. Mimo że to ona podjęła decyzję, to był pomysł Williama, aby królowa zawarła w swoim oświadczeniu w zeszłym miesiącu słowa, że Harry i Meghan pozostają ukochanymi członkami rodziny. Wie, że jedynym sposobem na odzyskanie Harry’ego będzie ciepło, a nie rzeczowe targowanie się o to, kto dostanie coś w wyniku ustąpienia Sussexów”, podaje źródło tabloidu. 

Po rozmowach z najbliższymi królowa zdecydowała, że to ona jako pierwsza spróbuje porozumieć się z wnukiem i ustalić dalszy plan działania. Czy uda się jej naprawić relacje Harry'ego z pozostałymi członkami rodziny? Dowiemy się już niebawem...  

Harry i William pogodzą się
Fot. Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?