Mateusz Morawiecki
Fot. Piotr Molecki/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Sylwestra spędzimy w większym gronie? Mateusz Morawiecki o obostrzeniach

„Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności”

Olga Figaszewska 3 grudnia 2020 09:01
Mateusz Morawiecki
Fot. Piotr Molecki/East News

Jak będą wyglądały tegoroczne święta i Sylwester? Mateusz Morawiecki w środę odpowiadał na pytania internautów podczas transmisji live na Facebooku. Jedno z nich dotyczyło obostrzeń i ograniczonych kontaktów społecznych w Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. Czy zabawę sylwestrową spędzimy w większym gronie?

Mateusz Morawiecki o obostrzeniach na święta i Sylwestra

Internauci mieli okazję zadać premierowi, Mateuszowi Morawieckiemu serię pytań. Szef rządu wypowiedział się nie tylko w kwestii szczepień przeciwko koronawirusowi, powrocie uczniów do szkół i pomocy dla przedsiębiorców.

Mateusz Morawiecki zaapelował, by zachowywać społeczny dystans podczas zakupów i ograniczyć kontakty społeczne. Obostrzenia niezmiennie dotyczą także świąt i Sylwestra. Przypomnijmy, że przy wigilijnym stole może, oprócz domowników może uczestniczyć pięć dodatkowych osób.

„Zdecydowanie apelujemy: święta w gronie własnej rodziny, jak najmniejszy krąg osób”, mówił szef rządu.

,,Poza rodziną to pięć osób obcych sobie. Po to, żeby nie doszło do ponownego, gwałtownego przyrostu zakażeń, to trzeba się trzymać tych przepisów”, dodał Mateusz Morawiecki.

Słowa premiera wskazują, że podczas Sylwestra będą nas obowiązywać te same zasady, co podczas okresu świątecznego.

„Ten 2020 rok jest rokiem nienormalnym. Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności, do takiej radości wyrażanej w szerszym gronie przyjaciół. Ja także zresztą. Ale ten rok jest rokiem nienormalnym; ten rok 2020 jest naprawdę rokiem pełnym załamań, zaskoczeń, których źródłem jest przede wszystkim COVID-19, więc jeszcze poczekajmy. Jeszcze ograniczmy nasze kontakty społeczne, jeszcze przestrzegajmy przepisów”, zaznaczył szef rządu.

Wcześniej wicepremier Jarosław Gowin również potwierdził, że rząd nie poluzuje obowiązujących obostrzeń. „Pierwsza połowa stycznia raczej będzie okresem, kiedy nadal powinniśmy ograniczać kontakty międzyludzkie. Tym bardziej dotyczy to Sylwestra, powinniśmy się nastawić na wydarzenie bardzo kameralne ”, mówił w programie Money. To się liczy.

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.