Mateusz Morawiecki
Fot. Piotr Molecki/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Sylwestra spędzimy w większym gronie? Mateusz Morawiecki o obostrzeniach

„Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności”

Olga Figaszewska 3 grudnia 2020 09:01
Mateusz Morawiecki
Fot. Piotr Molecki/East News

Jak będą wyglądały tegoroczne święta i Sylwester? Mateusz Morawiecki w środę odpowiadał na pytania internautów podczas transmisji live na Facebooku. Jedno z nich dotyczyło obostrzeń i ograniczonych kontaktów społecznych w Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. Czy zabawę sylwestrową spędzimy w większym gronie?

Mateusz Morawiecki o obostrzeniach na święta i Sylwestra

Internauci mieli okazję zadać premierowi, Mateuszowi Morawieckiemu serię pytań. Szef rządu wypowiedział się nie tylko w kwestii szczepień przeciwko koronawirusowi, powrocie uczniów do szkół i pomocy dla przedsiębiorców.

Mateusz Morawiecki zaapelował, by zachowywać społeczny dystans podczas zakupów i ograniczyć kontakty społeczne. Obostrzenia niezmiennie dotyczą także świąt i Sylwestra. Przypomnijmy, że przy wigilijnym stole może, oprócz domowników może uczestniczyć pięć dodatkowych osób.

„Zdecydowanie apelujemy: święta w gronie własnej rodziny, jak najmniejszy krąg osób”, mówił szef rządu.

,,Poza rodziną to pięć osób obcych sobie. Po to, żeby nie doszło do ponownego, gwałtownego przyrostu zakażeń, to trzeba się trzymać tych przepisów”, dodał Mateusz Morawiecki.

Słowa premiera wskazują, że podczas Sylwestra będą nas obowiązywać te same zasady, co podczas okresu świątecznego.

„Ten 2020 rok jest rokiem nienormalnym. Wszyscy Polacy tęsknią do zabawy, do ferii, do normalności, do takiej radości wyrażanej w szerszym gronie przyjaciół. Ja także zresztą. Ale ten rok jest rokiem nienormalnym; ten rok 2020 jest naprawdę rokiem pełnym załamań, zaskoczeń, których źródłem jest przede wszystkim COVID-19, więc jeszcze poczekajmy. Jeszcze ograniczmy nasze kontakty społeczne, jeszcze przestrzegajmy przepisów”, zaznaczył szef rządu.

Wcześniej wicepremier Jarosław Gowin również potwierdził, że rząd nie poluzuje obowiązujących obostrzeń. „Pierwsza połowa stycznia raczej będzie okresem, kiedy nadal powinniśmy ograniczać kontakty międzyludzkie. Tym bardziej dotyczy to Sylwestra, powinniśmy się nastawić na wydarzenie bardzo kameralne ”, mówił w programie Money. To się liczy.

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.