Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM JEST GŁOŚNO

Martyna Wojciechowska nie przyjmuje krytyki i nadal broni plastiku…

„Zdanie zostało wyjęte z kontekstu, przeinaczone”

VIVA! 12 sierpnia 2018 21:35
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Martyna Wojciechowska od lat utrzymywała nieskazitelny medialny wizerunek. Niedawno pojawiła się na nim jedna rysa. Jej fanów oburzyła jej kontrowersyjna wypowiedź na temat użycia plastiku. Podróżniczka i dziennikarka jest znana ze swojej dbałości o przyrodę. Sens jej wpisu w mediach społecznościowych wywołał krytyczne komentarze. Od tego wydarzenia minęło już trochę czasu i wydawało się, że emocje opadły. Martyna jednak powrócił do tej sytuacji i twardo broni swojego zdania…

Kontrowersyjny wpis Martyny Wojciechowskiej

„Plastik nie jest taki zły”, zaczęła swój wpis Martyna Wojciechwska. Broniła w nim plastikowych opakowań, które uważa się powszechnie za szkodliwe dla środowiska. Namawiała jedynie do odpowiedzialnego segregowania odpadów. Wpis był częścią współpracy dziennikarki z producentem wody. Niestety kampania rezultat przeciwny od oczekiwanego. Dziennikarze zapytali ją niedawno, jak zareagowała na burzę, która rozpętała się potem w Internecie.

„Sam temat wzbudził emocje, choć nie do końca wierzę w szczerość tych intencji. Jak wynika z badań, 80% Polaków w ogóle nie segreguje śmieci, w związku z tym te śmieci nie są przetwarzane. Natomiast reakcja, która była wskazywałaby na to, że wszyscy się tym zajmują. To nie jest prawda”, powiedziała rozmowie z serwisem Plejada.

„Zdanie zostało wyjęte z kontekstu, przeinaczone. Nikt już nie wrócił do źródłowego tekstu, by móc się naprawdę skupić nad sensem tego, co mówiłam i co dalej mówię”, dodała Martyna po czym wyjaśniła, co tak naprawdę ma na myśli. „Szkło, metal, plastik, papier, guma to nie są nasi wrogowie. Wrogami jesteśmy my sami. My ludzie, którzy nie mamy refleksji, że mamy jeden dom i jest to planeta ziemia. Nie ma planety B”, wytłumaczyła.

Czy jej wytłumaczenie jest przekonujące? 

Martyna Wojciechowska
Fot. Instagram @martyna.world

 

To co stanie się z plastikową butelką zależy od każdego z nas. Nowa butelka Żywiec Zdrój została wykonana w 50% z surowców wtórnych i sama może zostać przerobiona na pojemniki, meble, ubrania czy nowe butelki. O ile trafi do właściwego pojemnika do segregacji odpadów. Decyzja należy do nas! 😄 Po raz kolejny zostałam ambasadorką programu Po stronie natury. To szczególna, jubileuszowa, 10. edycja Programu, w ramach której wraz z Żywiec Zdrój oraz Partnerami zajmujemy się nie tylko ochroną zasobów wodnych ale też segregacją odpadów i ich powtórnym wykorzystaniem. Każdy z nas może być „po stronie natury” wrzucając plastik do odpowiedniego kosza. Dołączycie? Czy już segregujecie? ✌️😜 M. #martyna #zywieczdroj #woda #recykling #ekobutelka #postronienatury

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.