Marka Dafi, Pasieka
Fot. Mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Marka Dafi wspiera ekostystem w nietypowy sposób. W towarzystwie gwiazd otworzyli własną pasiekę

W 10 ulach nowy dom znalazło pół miliona pszczół!

Redakcja VIVA! 26 września 2019 15:44
Marka Dafi, Pasieka
Fot. Mat. prasowe

Na terenie kieleckiej spółki Formaster Group, właściciela marki Dafi, oficjalnie otwarto firmową pasiekę. W 10 ulach nowy dom znalazło pół miliona pszczół. Obecność tych owadów jest ważna dla bioróżnorodności, która może uchronić ekosystem przed degradacją i jej nieodwracalnymi skutkami. W oficjalnym otwarciu pasieki Dafi wzięli udział przedstawiciele samorządów, świata nauki, instytucji i stowarzyszeń zajmujących się ochroną przyrody, a także ambasadorzy związani z marką Dafi. Poznajcie szczegóły.

Marka Dafi propaguje firmowe pasieki

W oficjalnym otwarciu pasieki Dafi wzięli udział przedstawiciele samorządów, świata nauki, instytucji i stowarzyszeń zajmujących się ochroną przyrody, a także ambasadorzy związani z marką Dafi: aktorka Katarzyna Cichopek, trener i motywator Daniel Qczaj oraz brązowy medalista olimpijski Damian Janikowski.

Katarzyna Cichopek zaznaczyła, jak ważna jest dla niej współpraca z firmą, której nie jest obojętna przyroda oraz to, w jakich warunkach będą żyć przyszłe pokolenia. Podczas wydarzenia Damian Janikowski wyjaśnił, jak ważne jest, by influencerzy dostarczali swoim odbiorcom nie tylko rozrywki czy scen ze swojego życia i kariery, ale też nawoływali do angażowania się w sprawy społeczne. Daniel Qczaj, trener i motywator, uderzający autentycznością w mediach społecznościowych oraz bijący rekordy popularności, dopytywał obecnego w trakcie wydarzenia Mistrza Pszczelarskiego o rytuały w pasiece.

Otwarcie pasieki Dafi
Fot. Mat. prasowe

Zaproszonych gości przywitał Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju Formaster Group, właściciela marki Dafi: „Zależy nam, aby Kielczanie, a szczególnie nasze dzieci, żyły w pięknym i zdrowym otoczeniu.Otwarcie pasieki to tylko część całości strategii odpowiedzialnego biznesu, którą cały czas doskonalimy. Wierzę, że nasze działania zainspirują innych”.

Otwarcie pasieki Dafi
Fot. Mat. prasowe

Maciej Bursztein podkreślił również, że firma pragnie oddać naturze połowę ziemi wokół swojego terenu. To miejsce pasieki Dafi oraz przyświecający spółce cel – bioróżnorodność. W imię tego firma zrezygnuje również z koszenia trawników: „Niektórym ten pomysł może wydać się dość rewolucyjny, ale perspektywa zmienia się, gdy celem tego kroku jest możliwość ocalenia wielu gatunków roślin, owadów czy ptaków”, tłumaczył.

Otwarcie pasieki Dafi
Fot. Mat. prasowe

W nowopowstałych ulach zamieszkały łagodne i nierojliwe pszczoły Buckfast. Owady są pod opieką specjalisty z kieleckiego Oddziału Ligi Ochrony Przyrody, Mistrza Pszczelarskiego i inicjatora projektu „Pszczoły w mieście” – Krzysztofa Antoszewskiego, który podczas wydarzenia odpowiadał na pytania zaproszonych gości.

„Rozmowy z firmą Formaster Group na temat projektu ,,Pszczoły w mieście” rozpoczęliśmy na początku 2019 roku. Od razu spotkałem się z dużą aprobatą, entuzjazmem i chęcią zaangażowania w problem zapobiegania spadkowi liczebności populacji pszczół miodnych.Pszczoły są dla nas niezwykle ważne i to z różnych powodów. Dla organizacji takiej jak Liga Ochrony Przyrody pszczoły są niesamowitym przykładem, dzięki któremu możemy pokazać, że dbając o przyrodę, dbamy przede wszystkim o człowieka i że człowiek jest w centrum wszystkich ekologicznych działań”, powiedział.

Otwarcie pasieki Dafi
Fot. Mat. prasowe

Firmowa pasieka ma pełnić również funkcję edukacyjną, dlatego też firma zamierza organizować spotkania dla dzieci i młodzieży, podczas których będzie zaszczepiać miłość do przyrody. Właściciele Formaster Group zapowiedzieli również, że nie chcą poprzestać na zasiedlaniu pszczołami tylko jednego miejsca. Już wkrótce druga pasieka Dafi pojawi się na terenie siostrzanej firmy – w Bilczy. Kolejnych 10 uli powstanie również na terenie Kielc, dzięki akcji prowadzonej w mediach społecznościowych marki, która dodatkowo przekaże na ten cel 1 zł za każde udostępnienie spotu proekologicznego. Misją jest uzyskanie kwoty 10 000 zł.

Otwarcie pasieki Dafi
Fot. Mat. prasowe

Otwarcie pasieki Dafi
Fot. Mat. prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!