Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2016, urodziny Andrzeja Wajdy
Fot. Jakub Porzycki / Forum
Historie miłosne

Dzieli ich 38 lat, połączyło niezwykłe uczucie... Tak kochają się Marek Kondrat i Antonina Turnau

Aktor świętuje dziś urodziny!

Marcjanna Maryszewska 18 października 2022 17:05
Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2016, urodziny Andrzeja Wajdy
Fot. Jakub Porzycki / Forum

Marek Kondrat i Antonina Turnau udowodnili, że różnica wieku nie gra roli przy tworzeniu udanego związku. Para od siedmiu lat jest małżeństwem i wspólnie wychowują 4-letnią córeczkę Helenę. W życiu aktora i jego ukochanej nie brakuje miłości, rodzinnego ciepła, a także… kontrowersji, które wzbudza ich relacja. Jak zakochani odnoszą się do krążących plotek i co mówią o sobie nawzajem? Oto historia ich niezwykłej miłości.

Jak poznali się Marek Kondrat i Antonina Turnau? Historia miłości

On był znanym i cenionym aktorem, ona - córką słynnego wokalisty, Grzegorza Turnau. W mediach przez długi czas krążyła plotka, że Antonina Turnau po raz pierwszy spotkała swojego przyszłego męża, gdy była jeszcze małą dziewczynką - bowiem jej ojciec i Marek Kondrat mieli być dobrymi znajomymi. Tym doniesieniom stanowczo zaprzeczyła na łamach Fashion Magazine: „Nie, to jedna z wielu bzdur, które o nas piszą. Poznałam Marka jako dorosła kobieta”, podkreślała. Zatem jak rozpoczęła się ich historia miłości?

Zauroczenie pojawiło się w 2012 roku, gdy Antonina Turnau miała 24 lata. Córka Grzegorza Turnau rozpoczęła akurat pracę jako dziennikarka w radiu. Podczas festiwalu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym przeprowadziła wywiad z Markiem Kondratem, który okazał się być prawdziwym przełomem w ich relacji. Niedługo później kobieta rozpoczęła pracę jako PR manager w jego winiarskiej firmie. 

CZYTAJ TAKŻE: Agnieszka Woźniak-Starak po latach wspomina pierwsze małżeństwo. Jak wyglądała jej historia miłości z Adamem Badziakiem? 

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2014

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2014
Fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Pojawiły się wówczas pierwsze poważne domysły o związku byłego aktora i jego sporo młodszej ukochanej. Z kolei para nabrała wody w usta i zdecydowała się nie komentować medialnych doniesień… Podejrzana okazała się również przeprowadzka Marka Kondrata do Krakowa, gdzie mieszkała Antonina. Lecz czy ta relacja była szokiem dla jej bliskich? Okazuje się, że córka muzyka nigdy nie ukrywała, że interesują ją dużo starsi mężczyźni. Dla aktora, który fascynował ją już od dłuższego czasu, zakończyła nawet swój dotychczasowy związek z krakowskim dziedzicem wielkiej fortuny.

Ich romans ujrzał światło dziennie zaledwie kilka dni przed ślubem, który wzięli w tajemnicy przed mediami, otoczeni wyłącznie gronem najbliższych. Para stanęła na ślubnym kobiercu we wrześniu 2015 roku i niedawno obchodzili siódmą już rocznicę. Trzy lata później na świat przyszła ich córeczka Helena. Choć rodzice dziewczynki nadal pilnie strzegą swojego życia prywatnego, to w ostatnim czasie coraz chętniej mówią o łączącym ich uczuciu oraz sobie nawzajem. 

ZOBACZ TAKŻE: 9 lat różnicy i zostawienie męża dla kobiety... Tak wyglądało pierwsze małżeństwo Zbigniewa Zamachowskiego

Marek Kondrat i Antonina Turnau. Rodzina i życie prywatne

Warto wspomnieć, że Marek Kondrat z aktorstwa zrezygnował już ponad dekadę temu. Razem z żoną przeprowadził się do słonecznej Hiszpanii i tam ułożyli wspólne życie, choć nadal bardzo często bywają w Polsce. W rozmowie z Gazetą Wyborczą były aktor opowiedział o miejscu, w którym zamieszkali. To przepiękna, malownicza okolica!

Mieszkamy pod górami, które mają 1300 m. My żyjemy na 500 m. Wokół mamy las piniowy, rzadki w Hiszpanii. Klimat jest taki, że nie rośnie tu dużo drzew. Ale jest pięknie. Morze w tej chwili jest okupowane przez Hiszpanów, którzy wylegli z domów. W naszej wiosce mieszka 700 osób, połowa to cudzoziemcy. Czasem nam tu coś huknie, w ostatnich latach ze dwa czy trzy razy porządnie się zatrzęsło, dom trzeszczał, ale jest zbudowany wedle zasad obowiązujących w rejonie sejsmicznym.”

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2021

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2021
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Córka pary ma już cztery lata i jest oczkiem w głowie rodziców! Ci zaś bardzo dbają o to, aby małej Helenie niczego nie brakowało. Marek Kondrat w Gazecie Wyborczej z czułością opowiadał o dziewczynce, z której jest niezwykle dumny. „Jest wrażliwa na przyrodę, tego jej nie zabraknie. I rośnie w różnorodności kulturowej. Będziemy zabiegać, żeby była człowiekiem otwartym, a co ze swoim życiem zrobi, to jej, Heleny, sprawa”, wyznał. 

Były aktor doskonale czuje się w roli ojca. W rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym mówił: „Jestem szczęśliwym człowiekiem, jestem w dobrym momencie swojego życia. Mam wspaniałych bliskich, z którymi uwielbiam przebywać, i córeczkę, o której marzyłem przez całe życie. Cieszę się, że mam ją w chwili, gdy mam na nią czas”, mówił. Marek Kondrat jest również ojcem dwójki dorosłych już synów: Mikołaja oraz Wojciecha. Jednak to o posiadaniu córeczki marzył od naprawdę wielu lat.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dziecko uratowało ich małżeństwo… Oto historia miłości Agaty Passent i Wojciecha Kuczoka

A co mówił o swojej ukochanej żonie? W niedawnym wywiadzie z Newsweekiem przyznał, że dzięki Antoninie zupełnie inaczej patrzy na świat: „Nie pozwala mi się garbić, mobilizuje mnie do życia. Dzięki temu patrzę na świat z nadzieją. Dziaderstwo nie zmusi młodych ludzi do niczego, oni dokonują wyborów bez żadnego trybu”, wyznał wówczas. Tymczasem z okazji urodzin życzymy mu dużo miłości i wszystkiego najwspanialszego!  

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2016, urodziny Andrzeja Wajdy

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 2016, urodziny Andrzeja Wajdy
Fot. Jakub Porzycki / Forum

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?