Marek Kondrat
Fot. Grzegorz Kozakiewicz/Forum
Z życia gwiazd

Marek Kondrat o zaletach późnego ojcostwa i czasie spędzanym z trzyletnią córką

Aktor został ojcem w wieku 68 lat

Marta Nawacka 20 października 2021 11:10
Marek Kondrat
Fot. Grzegorz Kozakiewicz/Forum

Mimo, że aktora znanego z „Dnia świra” czy „Psów” i jego żonę, Antoninę Turnau, dzieli 38 lat, to od dziesięciu lat są szczęśliwą parą. W 2015 roku zakochani wzięli ślub, a trzy lata później powitali na świecie córeczkę. 71-letni Marek Kondrat ma już dwóch dorosłych synów z poprzedniego związku, ale uważa, że to dla niego dobry czas na dziecko. W Tygodniku Powszechnym mężczyzna zdecydował się opowiedzieć o córce.

Marek Kondrat – życie prywatne

Widzowie nigdy nie zapomną kultowej roli Marka Kondrata w „Dniu świra”, fantastycznych kreacji w „Psach” czy „Ekstradycji”. 71-letni dziś aktor od dekady związany jest z Antoniną Turnau, z którą w 2015 roku, po czterech latach związku, stanął na ślubnym kobiercu. Mimo 38-letniej różnicy wieku, parę połączyło prawdziwe uczucie. Trzy lata po ślubie małżonkowie powitali na świecie córeczkę, Helenę.

Marek Kondrat ma już dwóch dorosłych synów ze związku z Iloną Ludgardą Gagajek: Wojciecha i Mikołaja. Nie ukrywa jednak, że teraz jest dla niego idealny moment na dziecko, bo nie pracuje już zawodowo i ma czas na wychowanie córeczki. Z tym niestety było ciężko w przeszłości, gdy synowie mężczyzny byli mali. Wtedy aktor dużo pracował i nie przebywał z nimi tyle, ile by chciał.

Czytaj też: Marek Kondrat zaskoczył swoich fanów. Aktor po raz pierwszy pokazał dwuletnią córeczkę!

Marek Kondrat i Antonina Turnau, nadanie nazwy imieniem Janiny Paradowskiej skwerowi przy ul. Łobzowskiej, Kraków, 2.09.2021
Fot. MAREK LASYK/REPORTER

Marek Kondrat i Antonina Turnau, nadanie nazwy imieniem Janiny Paradowskiej skwerowi przy ul. Łobzowskiej, Kraków, 2.09.2021

Marek Kondrat o trzyletniej córeczce

Mężczyzna na co dzień nie dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego, jednak tym razem zrobił wyjątek. W wywiadzie, którego udzielił w Tygodniku Powszechnym, opowiadał: „Jestem szczęśliwym człowiekiem, jestem w dobrym momencie swojego życia. Mam wspaniałych bliskich, z którymi uwielbiam przebywać, i córeczkę, o której marzyłem przez całe życie. Cieszę się, że mam ją w chwili, gdy mam na nią czas”.

Mimo że Helenka jest trzecim dzieckiem aktora, to jest pierwszą córką, o której Marek Kondrat zawsze marzył. Mężczyzna uwielbia chodzić ze swoją 3-letnią pociechą na spacery i cieszy się, że całkowicie może poświęcić jej swoją uwagę. „Okropnie lubię, kiedy wyciąga mnie na spacer i kiedy bieży do swoich ulubionych roślinek, bo też pasyjnie lubię je oglądać. Mówimy o kwiatkach, które rosną, dotykamy lawendy i rozcieramy ją w dłoni, by poczuć zapach. Jej reakcje uwielbiam, po prostu”, dodał w rozmowie z Tygodnikiem Powszechnym 

Zobacz także: Grzegorz Turnau stracił głowę dla wnuczki! Takim dzieckiem jest córka Marka Kondrata

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.