Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Nagrody Polskiej Rady Biznesu, Warszawa, 27.05.2019 rok
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Katarzyna Sokołowska i Artur Kozieja poznali się na randce w ciemno. Kim jest partner jurorki „Top model”?

Oto historia ich miłości...

Konrad Szczęsny 23 lutego 2023 13:56
Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Nagrody Polskiej Rady Biznesu, Warszawa, 27.05.2019 rok
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Od sześciu lat tworzą szczęśliwy związek. W lipcu 2022 roku powitali na świecie dziecko. Katarzyna Sokołowska i Artur Kozieja są dowodem na to, że miłość nie ogląda się na wiek. Para poznała się w trakcie randki w ciemno. Dosyć szybko między nimi zaiskrzyło i... stan ten trwa do dziś. Dzisiaj słynna jurorka programu Top Model kończy 50. lat. Z tej okazji przypominamy niezwykłą historię ich wielkiej miłości.

Kim jest Artur Kozieja, partner Katarzyny Sokołowskiej?

Kim jest Artur Kozieja? Ma 53 lata – urodził się w 1969 roku. Pochodzi z Karpacza. Jest biznesmenem i milionerem. Studiował poza granicami kraju, m.in. w Akademii Dyplomatycznej w Pekinie oraz w Wharton School w Filadelfii, gdzie uzyskał tytuł MBA z finansów na Uniwersytecie Stanu Pensylwania. 

Po ukończeniu studiów zaczął robić karierę w bankowości inwestycyjnej – pracował w Londynie. Był zatrudniony na stanowiskach dyrektorskich w kilku bankach, pomagał firmom pozyskiwać kapitał oraz inwestorów zagranicznych. Od kilkunastu lat jest właścicielem firmy Europlan, holdingu inwestycyjnego, który na rynku zajmuje się budownictwem biurowym i hotelowym. W 2017 roku ostatecznie porzucił bankowość dla branży hotelarskiej, z którą związana jego rodzina. 

„Wywodzę się z rodziny hotelarskiej. Pierwszy hotel rodziców - Chata za Wsią k. Karpacza - do tej pory jest naszym wspólnym domem. W związku z rodzinnymi tradycjami, hotelarstwo też ciągle istniało w moim życiu. Wspierałem mojego tatę w rozwoju kolejnych obiektów hotelowych. W pewnym momencie swojego życia poczułem, że potrzebuję zmian”, zwierzał się w jednym z wywiadów.

„Zauważyłem też, że to, co dzieje się w polskim sektorze turystycznym, napawa optymizmem i warto w to zainwestować. Zdecydowałem się więc odejść z bankowości, wrócić do Polski i w zmienić branżę na taką, w której połączę swoje dotychczasowe doświadczenia z rodzinnymi tradycjami”, dodawał. Magazyn „Forbes” okrzyknął go „nietuzinkową postacią” polskiego biznesu.

Płynnie posługuje się czterema językami. Poza polskim są to angielski, rosyjski oraz... chiński! Jedną z jego inwestycji nad Wisłą jest kompleks wypoczynkowy Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce w Karkonoszach. Na tym polu współpracuje z ukochaną, ponieważ Katarzyna Sokołowska jest dyrektorem artystycznym hotelu! „Jej podejście artystyczne i wyczucie stylu jest bardzo ważne w projektach, które ja realizuję. Zaczęło się od tego, że wstrzymaliśmy budowę basenu na trzy tygodnie, bo Kasia stwierdziła, że jego kształt jest niewłaściwy”, podkreślał Artur Kozieja. 

Nasze światy wcale nie są tak odległe, jakby się mogło wydawać. I pewnie właśnie stąd wziął się pomysł na to, żebyśmy zaczęli wspólnie działać na polu zawodowym. Oczywiście, żeby była pełna jasność, hotel jest projektem Artura. Ja po prostu na pewnym etapie związku zostałam w niego wtajemniczona, a później Artur wpadł na pomysł, żebym była jego dyrektorem artystycznym”, dodawała ona.

Partner jurorki „Top model” jest już ojcem – latorośle to owoc jego poprzedniego związku. Bliźniaczki Julia i Wiktoria (możesz zobaczyć na zdjęciu poniżej, jak wyglądają) przyszły na świat w październiku 2003 roku. W tym roku skończą 20 lat. Obie mieszkają w Londynie, gdzie kształcą się w prywatnych szkołach dla dziewcząt: Victoria w Godolphin and Latymer, Julia z kolei w Francis Holland School. Regularnie odwiedzają jednak Polskę. Jak wyznał w rozmowie z „Dzień Dobry TVN” biznesmen, początkowo bał się, jak nowa partnerka będzie się z nimi dogadywała. „Wchodząc w pewnym sensie z bagażami w ten związek, bardzo bałem się reakcji Kasi i moich córek”, zwierzał się.

Obawy okazały się niesłuszne, ponieważ jurorka „Top model” szybko znalazła z nimi wspólny język... „Okazało się, że Kasia jest osobą, która strasznie dba o tę relację. To mnie też bardzo ujęło. To bardzo ważne we wspólnym byciu dorosłych ludzi", zadeklarował. Artur Kozieja prowadzi profil na Instagramie, na którym zamieszcza prywatne zdjęcia oraz te związane z życiem zawodowym. Obserwuje go ponad 5 tysiący osób

Czytaj także: Była największą gwiazdą „Metra”. Tak dziś wygląda życie Katarzyny Groniec

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Nagrody Polskiej Rady Biznesu, Warszawa, 21.05.2018 rok
Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Nagrody Polskiej Rady Biznesu, Warszawa, 21.05.2018 rok

Randka w ciemno i swatka. Historia miłości Katarzyny Sokołowskiej i Artura Kozieja

Poznali się w 2016 roku. Było to spotkanie aranżowane, o które biznesmen mocno zabiegał. „Artur bardzo się postarał, żeby mnie poznać i namówił do tego pośrednika, tak zwaną swatkę. Dopiero będąc w taksówce, poznałam imię osoby, z którą się umówiłam”, zdradziła w rozmowie z „Plejadą” Katarzyna Sokołowska.

Ja wiedziałem, z kim się spotykam, ale dla Kasi to była randka w ciemno. Do ostatniego momentu nie miała pojęcia, kto na nią będzie czekał”, dodał Artur Kozieja.

Stwierdził, że od jakiegoś czasu obserwował jurorkę „Top model” i wydawała mu się kobietą, z którą wiele może go połączyć. „Kasia bardzo mi imponowała. Wydawało mi się, że jest interesującą osobą, z którą będę miał wiele tematów do rozmów. Nie pomyliłem się”, zachwalał.

Połączyły ich wspólne pasje, m.in. miłość do koni, podróży i sztuki. Ale nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. „Nie mogę powiedzieć, że wpadłam pod stół w pierwszej godzinie, ale to było długie spotkanie i bardzo interesujące. Potem się szybko potoczyło”, zdradziła organizatorka pokazów mody w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”. Czym zawrócił jej w głowie? „Sposób komunikowania się, rodzaj wyobraźni, tembr głosu... Suma różnych bodźców sprawiła, że wydał mi się interesujący”, stwierdziła.

Czytaj także: Małgorzata Ostrowska-Królikowska przerwała milczenie. Skomentowała aferę wokół syna

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Nagrody Polskiej Rady Biznesu, Warszawa, 27.05.2019 rok
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Nagrody Polskiej Rady Biznesu, Warszawa, 27.05.2019 rok

Oficjalnie ogłosili, że są razem, w styczniu 2017 roku. Dwa lata później Katarzyna Sokołowska udzieliła wywiadu Krystynie Pytlakowskiej na łamach „VIVY!”, w którym potwierdziła, że jest zakochana.

„Ależ kocham, kocham rodzinę, kocham moich braci i kocham… mojego faceta Artura. Bardzo go kocham. Kocham też nową siebie, taką, która nauczyła się dawać sobie więcej oddechu, wyjeżdżać na urlopy, jeździć po świecie, jeść w różnych knajpkach. Uwielbiam jedzenie i takie wyprawy. Nauczyłam się po prostu celebrować życie. (…) Lubię tę zmienność. To moja „nieznośna lekkość bytu”. Tylko miłość i mój partner niech zostaną bez zmian”, podkreślała.

Z czasem zaczęli pokazywać się razem publicznie: po raz pierwszy w maju 2018 roku. Co ich połączyło? W rozmowie z „Dzień Dobry TVN” biznesmen nie ukrywał, że istotne były wartości, jakie jego ukochana wyznaje w życiu prywatnym.

Jest rodzinna, bardzo ważne są dla niej relacje z jej rodzicami, z rodzeństwem. Było to dla mnie dużym zaskoczeniem. Być może jest to cecha, którą nie każdy w niej widzi. Jest perfekcjonistką w swojej pracy. Pracując z tak dużą grupą ludzi, musi czasami być ostrą osobą. Ta część związana z dbałością o każdy szczegół w relacjach ze swoją i moją rodziną jest wzruszająca”, podkreślał.

Co jest według nich receptą na udany związek i szczęście? Brak kompleksów, zrozumienie oraz wsparcie w każdej dziedzinie życia. 

Zobacz także: Olga Bołądź o synku: „Powtarzam mu, żeby szedł za głosem serca, był szczęśliwy w tym, co robi”

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Bal Fundacji TVN, Warszawa, 06.09.2019 rok
Fot. Piotr Molecki/East News

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Bal Fundacji TVN, Warszawa, 06.09.2019 rok

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Magiczna Gwiazdka z Gwiazdami, Warszawa, 07.12.2019 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, Magiczna Gwiazdka z Gwiazdami, Warszawa, 07.12.2019 rok

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, konferencja „Męskość ma wiele twarzy”, Warszawa, 20.10.2022 rok
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Katarzyna Sokołowska, Artur Kozieja, konferencja „Męskość ma wiele twarzy”, Warszawa, 20.10.2022 rok

Katarzyna Sokołowska i Artur Kozieja w ubiegłym roku zostali rodzicami

W niedzielę wielkanocną 17. kwietnia 2022 roku jurorka „Top model” niespodziewanie poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wraz z ukochanym spodziewają się dziecka. Katarzyna Sokołowska zamieściła wówczas na swoim profilu na Instagramie serię fotografii z wakacji. Pozuje na nich na tle zachodu słońca nad morzem, trzymając się za wyraźnie zaokrąglony brzuszek. Na jednym ze zdjęć widać jej partnera.

Cuda się zdarzają. Alleluja! Wspaniałych Świąt dla Was! Dla nas nie mogły być lepsze”, podpisała niesamowite kadry organizatorka pokazów mody. Pod wpisem z miejsca zaroiło się od gratulacji. Złożyli je m.in. Anna Lewandowska, Joanna Krupa, Natasza Urbańska, Joanna Moro czy Karolina Pilarczyk. Specjalny wpis na swoim Instastories popełniła na ten temat również Kinga Rusin. 

Trzy miesiące później, czyli 18 lipca, media obiegła radosna wiadomość — Katarzyna Sokołowska urodziła długo wyczekiwane maleństwo! Świeżo upieczona mama oraz jej pociecha doskonale się czują — taką informację przekazał wówczas portal Plotek.pl.

Z okazji dzisiejszych 50. urodzin Katarzyny Sokołowskiej, całej rodzinie życzymy bardzo dużo zdrowia i wszystkiego, co najlepsze.  

Sprawdź również: Andrzej Grabowski nie korzysta z niektórych sakramentów. Zdradził, jaki ma do nich stosunek

Źródło: Plejada, Pudelek, TwojStyl.pl, Dzień Dobry TVN, Inf. własne

Kinga Rusin o ciąży Katarzyny Sokołowskiej
Fot. Instagram @kingarusin
 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.