Katarzyna Groniec, Viva! 2/2022
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture
O TYM SIĘ MÓWI

Miała 21 lat, gdy została mamą, samodzielnie wychowała dziecko. Katarzynę Groniec łączy z córką wyjątkowa więź

Marianna Linde także związała się z artystycznym światem

Olga Figaszewska 22 lutego 2024 16:10
Katarzyna Groniec, Viva! 2/2022
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture

Katarzyna Groniec stoi za nią murem i z dumą przygląda się kolejnym sukcesom córki. Narodziny Marianny całkowicie zmieniły jej życie. Odnalazła w sobie pokłady miłości, o których nigdy nie miała pojęcia, ale też zdała sobie sprawę, że wszystko przetrwa. Czym zajmuje się Marianna Linde? Podobnie jak rodzice, jest związana z artystycznym światem.

Katarzyna Groniec o macierzyństwie i relacji z córką

Poznali się podczas pracy nad musicalem Metro. Był 1990 rok. Katarzyna Groniec debiutowała rolą Anki, a Olaf Lubaszenko wcielał się w groźnego dyrektora teatru. Dwa lata później stanęli na ślubnym kobiercu. A w 1993 roku doczekali się narodzin cudownej córki. Marianna Linde jest owocem ich wielkiej młodzieńczej miłości. Katarzyna Groniec miała zaledwie 21 lat, gdy została mamą i jak podkreślała, nie była przygotowana do nowej roli.  

„Nie byłam gotowa na macierzyństwo. Byłam przestraszona. Bałam się, że wszystko będę robić źle. Żyłam w epoce mitu, że czułe serce dobrej matki zawsze rozpozna potrzeby dziecka. A moje serce jakoś nie nadążało za tym, czego Mania ode mnie chce. Nie rozumiałam, dlaczego ona ciągle płacze. Jest głodna, ma kolkę, coś ją boli? Upłynęło kilka miesięcy, zanim „nauczyłam się” mojego dziecka”, mówiła gwiazda musicalu Metro w rozmowie z Beatą Nowicką dla VIVY! w 2022 roku.  Relacja Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki nie przetrwała próby czasu. Mimo że para rozwiodła się w 1995 roku, łączą ich bardzo dobre relacje.

Sprawdź też: Nie zawsze łączyła je bliska więź, dziś są najlepszymi przyjaciółkami. Barbara Bursztynowicz jest dumna z córki!

Katarzyna Groniec, Marianna Linde-Lubaszenko, Warszawa, 25.11.1995 rok, ślub cywilny Cezarego Pazury i Weroniki Marczuk
Fot. Radoslaw Nawrocki / Forum

Katarzyna Groniec, Marianna Linde-Lubaszenko, Warszawa, 25.11.1995 rok 

Aktorka była samodzielną mamą i nie ukrywała, że na początku trudno było jej łączyć pracę z opieką nad dzieckiem. Zdaje sobie sprawę, że jako pojedynczy rodzic była niekonsekwentna. „Moje macierzyństwo właściwie od początku było samodzielne. Nie chcę mówić, że samotne, bo nie lubię tego słowa. Powrót pod rodzicielski dach byłby dla mnie porażką. Musiałam radzić sobie sama. Teraz widzę błędy, których się nie ustrzegłam, ale w tamtej sytuacji one były nie do uniknięcia. [...] Najpierw wprowadzałam jakieś zakazy i nakazy, a potem wyjeżdżałam na dwa, trzy dni z teatrem i gdy wracałam, wynagradzałyśmy sobie z Manią czas rozłąki”, opowiadała kilka lat temu na łamach VIVY!.

Katarzyna Groniec wspomniała wówczas, że kiedy spodziewała się dziecka, niektórzy sugerowali jej przerwanie ciąży. Nigdy by się na to nie zdecydowała. To nowe życie, które nosiła pod sercem, było jej największym spełnieniem i cudem. „Pochodzę z chrześcijańsko-katolickiej rodziny. Moje dzieciństwo i wczesna młodość były okołokościelne, ale jak się okazało, nie na tyle, żeby nie zajść w ciążę w 1992 roku. Wtedy panowały jeszcze PRL-owskie zasady, można było pójść do lekarza i oficjalnie usunąć ciążę, nie podając powodu. Wiele osób z mojego otoczenia mówiło: „Zwariowałaś?! Masz 20 lat. Kariera przed tobą, życie przed tobą, zrób coś z tym”. A dla mnie te dwie komórki to był człowiek. Nie mieściło mi się w głowie, że mogłabym „coś z tym zrobić”. Uważam, że czasami aborcja może być mniejszym złem, ale nie identyfikuję się ze stwierdzeniem, że dla własnej wygody mogę zrobić z moim ciałem, co chcę”, podkreślała artystka w 2022 roku. 

Sprawdź też: Alicja Bachleda-Curuś pochodzi z majętnej rodziny. Jej 15-letni syn nie odstaje od reszty, zgromadził na koncie pokaźną kwotę

Katarzyna Groniec wypracowała sobie z córką fantastyczną relację, która dziś owocuje. Oczywiście, nie uniknęły nieporozumień czy gorszych momentów. Najczęściej były związane z napiętym grafikiem wokalistki i częstymi wyjazdami. „Jeśli miałyśmy jakieś zakłócenia na linii matka–córka, to one dotyczyły moich nieobecności. Mania mi wyrzucała: „Ciebie ciągle nie było w domu”. Co jest nieprawdą. Jak pracowałam w teatrze, nie było mnie wieczorem, gdy wyjeżdżałam w trasę, to trzydniową, a potem byłam dwa tygodnie w domu. Tłumaczyłam jej, że rodzice, którzy pracują w korpo, wychodzą o dziewiątej rano i wracają o 20. Minęły lata, po czym moja córka wybiera ten sam zawód! Pamiętam, jak jej powiedziałam: „Będziesz chciała założyć rodzinę i cię nie będzie?”. „No tak, rzeczywiście” (śmiech)”, relacjonowała Katarzyna Groniec.

Co robi Marianna Linde? Poszła w ślady rodziców

Marianna Linde (przyjęła nazwisko dziadka) dorastała w artystycznym świecie i w końcu zapragnęła związać się z nim na stałe. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Córka Katarzyny Groniec nie tylko gra, a także zachwyca wokalem. Uczyła się śpiewu w szkole Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Na swoim koncie ma już debiutancki album „Sun”, a także brała udział w programie The Voice of Poland, z którym pożegnała się na etapie „nokautów”. Marianna Linde współpracowała z Operą Krakowską, mogliśmy ją podziwiać w serialu Zakochani po uczy, Żmijowisku, Planecie Singli. Ośmiu historiach czy filmie Sztos. Na wszystko zapracowała sama. W jednym z wywiadów przyznała, że bycie dzieckiem znanych rodziców to błogosławieństwo, a zarazem przekleństwo. „Zawsze traktowałam to jako coś krępującego, nie lubiłam o tym rozmawiać, a teraz jestem właściwie dumna z tego, że mam takie nazwisko, ale nie jestem z tym jakoś super łatwo żyć", mówiła w jednym z wywiadów. 

Marianna Linde, córka Katarzyny Groniec i Olafa Lubaszenki 

Marianna Linde, córka Katarzyny Groniec
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Co słychać u Katarzyny Groniec?

Katarzyna Groniec z dumą patrzy na córkę, która jest jej spełnieniem marzeń. Dziś wokalistka i aktorka świętuje urodziny! Zachwyca nas swoim talentem i tworzy niezwykłe utwory. W 2023 roku ukazała się jej pierwsza książka „Kundle” i jedenasta solowa płyta w karierze pt. „Konstelacje”. Katarzyna Groniec pochodzi ze Śląska, ponad 20 lat spędziła w Warszawie, a od kilku buduje swoje szczęście nad morzem, gdzie mieszka razem z ukochanym mężem. W jednym z wywiadów przyznała, że miłość odnalazła po 40. roku życia. „Bałtyk potrafi być bardzo różny: ujmujący w swoich kolorach, surowy, łagodny, obrażony, mruczący, ryczący, schowany pod ciężkimi chmurami i uwaga – jak mu się chce, bywa też lazurowy. Rzadko, bo głównie mu się nie chce. Szczególnie piękny jest późną jesienią i zimą”, mówiła Katarzyna Groniec w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze!  

Katarzyna Groniec, Viva! 2/2022
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture

Katarzyna Groniec, Viva! 2/2022
Fot. Marlena Bielinska/Move Picture
Katarzyna Groniec, Viva! 2/2022

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Rabat do 40% na sprzęt, odzież... więcej»
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
+
Do -40% na najlepsze marki sportowe!
Online
Stacjonarnie

Rabat do 40% na sprzęt, odzież i akcesoria sportowe dostępny w sklepie stacjonarnym i na Sportano.pl. Szczegóły w sklepie i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SPORT
Zobacz
-25% na wszystko
-25% na wszystko
Rabat 25% na całą ofertę MEFEM... więcej»
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
+
-25% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 25% na całą ofertę MEFEMI w cenie regularnej. Promocje na stronie www nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ25
Zobacz
Dodatkowe -20% na kolekcję SS2024
Dodatkowe -20% na kolekcję SS2024
-20% dodatkowego rabatu na kol... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA2024
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na kolekcję SS2024
Online
Stacjonarnie

-20% dodatkowego rabatu na kolekcję SS2024. Oferta dostępna w sklepie stacjonarnym i na www.l37.eu. Rabat dotyczy również przecenionych pozycji. Szczegóły dostępne u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA2024
Zobacz
Rabat 25%
Rabat 25%
Rabat na kolekcję SS24 Guess o... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
Rabat 25%
Online
Stacjonarnie

Rabat na kolekcję SS24 Guess oraz Marciano by Guess, z wyłączeniem kolekcji kapsułowych i carryovers. Dostępny w sklepach stacjonarnych oraz online na www.guess.eu/pl. Nie dotyczy outletów.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
20% rabatu na wszystko
20% rabatu na wszystko
Rabat 20% na wszystkie produkt... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
20% rabatu na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na wszystkie produkty Sisley i Hair Rituel by Sisley w butiku internetowym sisley-paris.pl i stacjonarnie w Maison Sisley w Warszawie. Promocja nie dotyczy nowości, zestawów i produktów z zakładki "Ostatnia Szansa". Szczegóły dostępne u Partnera.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Moda ORSAY oferuje każdej kobi... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
+
Dodatkowe -20% na cały asortyment
Online
Stacjonarnie

Moda ORSAY oferuje każdej kobiecie możliwość poczucia się sobą niezależnie od sytuacji, nastroju czy rozmiaru ubrania. Skorzystaj z dodatkowej 20% zniżki na wszystko w sklepach stacjonarnych i na orsay.pl. Zniżka nie dotyczy bonów podarunkowych. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.