SześcioraczkiSześcioraczki, dziecko, stopy dziecka, narodziny dziecka
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Po raz pierwszy został tatą! Wpis niewidomego sportowca chwyta za serce

„Zrobię wszystko, żeby być dla ciebie jak najlepszym przewodnikiem na krętej drodze życia”

Olga Figaszewska 22 sierpnia 2020 09:51
SześcioraczkiSześcioraczki, dziecko, stopy dziecka, narodziny dziecka
Fot. Adobe Stock

Marcin Ryszka został ojcem! Zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej osób niewidomych nie posiada się z radości. Swoim szczęściem podzielił się z obserwatorami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego wpis chwyta za serce.

Marcin Ryszka został tatą

Nie widzi od piątego roku życia, ale nigdy nie stanęło mu to na przeszkodzie w spełnianiu marzeń. Marcin Ryszka stracił wzrok w wyniku choroby, a ponieważ zawsze zazdrościł braciom wyjazdów na zawody sportowe, sam zaczął to robić. Wybrał pływanie, chociaż strasznie bał się wody.

Dziś na swoim koncie posiada szereg niezwykłych osiągnięć. Trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza świata na Mistrzostwach Świata w Pływaniu Osób Niewidomych. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych, wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski.

Reprezentował kraj na paraolimpiadzie w Pekinie i Londynie. Marin Ryszka angażuje się także w rozwinięcie blind futbollu. Pracuje w fundacji Nie widząc przeszkód i prowadzi audycję w Weszło.fm

Marcin Ryszka nie boi się nowych wyzwań i trudno wymienić jego wszystkie działania. Kilka miesięcy temu w jednym z wywiadów dla Weszlo.com tak mówił o nowej roli.

„Najważniejsze dla mnie jest to, że już za kilka miesięcy czeka na mnie zupełnie nowa rola, bo zostanę tatą. To będzie coś, o czym często teraz myślę – czy dam radę i jak to będzie. Dużo mojej uwagi idzie w tym kierunku ”, wyznał.

Dziś jest już szczęśliwym tatą! Szczęśliwą nowiną podzielił się z fanami na Twitterze. Sportowiec powitał na świecie synka!

,,Nigdy nie powiem ci że masz ładną dziewczynę, Że masz się przebrać bo masz plamę na koszulce. Pewnie nigdy nie sprawdzę ci wypracowania z polskiego, Ale zrobię wszystko żeby być dla ciebie jak najlepszym przewodnikiem na krętej drodze życia. #siemasynek", napisał Marcin Ryszka. 

Komentarze jego obserwatorów mówią same za siebie: ,,Powodzenia, młody pewnie jeszcze nie wie, ale ma furę szczęścia, że ma takiego tatę", ,,Przy takim ojcu wiadomo, że na porządnego chłopaka wyrośnie. Jeszcze raz gratulacje i wszystkiego dobrego :)", ,,Pięknie napisane . Wielu rodziców widzie tylko te brudne koszuli, wypracowania a nie potrafi pomagać dziecku przejść przez ten cały szalony okres dorastania, dojrzewania. Życzę zatem by Panu się udało być tym przewodnikiem i by synek wyrósł na dobrego człowieka :)".

Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego! 

TAGI #sport

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.