Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Marcin Hakiel o szczegółach rozstania z Katarzyną Cichopek. Poruszył temat zdrady 

"Okazało się, że ta wolność ma imię", wyznał tancerz w pierwszym wywiadzie po rozstaniu 

Dorota Falkowska 24 kwietnia 2022 14:02
Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Fot. Olga Majrowska

Od kilku tygodni wokół Marcina Hakiela i Katarzyny Cichopek rozgrywa się medialna burza. Po oficjalnym oświadczeniu, że małżeństwo po 17 latach kończy swój związek, fani wstrzymali oddech. Kulisy rozpadu swojej relacji para miała zatrzymać dla siebie, tak jak to podkreślili w swoich wpisach w mediach społecznościowych, jednak kilka tygodni później uznany choreograf zgodził się na udzielenie wywiadu i opowiedział więcej o meandrach jego związku z Katarzyną Cichopek. 

Marcin Hakiel w programie TVN Style "Miasto kobiet"

Marcin Hakiel udzielił wywiadu Aleksandrze Kwaśniewskiej w programie "Miasto kobiet" emitowanym na kanale TVN Style. W rozmowie poruszył temat zakończenia 17-letniej relacji z Katarzyną Cichopek. Tancerz wyjawił to, o czym spekulowano w mediach już od dłuższego czasu — jaki jest powód rozpadu małżeństwa. Choreograf opowiedział również o emocjach, które towarzyszą mu w procesie żałoby po rozstaniu. Podzielił się też, w jakim miejscu jest dzisiaj.

„Czuję się już trochę lepiej. Cała ta sytuacja była dla mnie ciężka. Nie wstydzę się tego, co przeżyłem, co przeżywam i pewnie co będę przeżywał. Tego rozstania. Po 17 latach związku nie wyobrażam sobie, że można wyłączyć guzik i przestać myśleć o tej drugiej osobie”, wyznał.

Czytaj też: Marcin Hakiel w pierwszym wywiadzie po rozstaniu: „Nie wstydzę się tego, co przeżywam”

Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! 18/2019, Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek, VIVA! wrzesień 2019
Fot. Olga Majrowska

Marcin Hakiel wyjawił powód rozstania z Katarzyną Cichopek

Mimo bolesnych szczegółów rozpadu małżeństwa tancerz wyznał, że do dziś pewna jego część żywi pozytywne emocje do byłej partnerki. "Pomimo tego wszystkiego, co się wydarzyło na końcu, to myślę, że trzeba patrzeć tak holistycznie na tę całość, że spędziliśmy razem 17 lat, prawie od 14 lat byliśmy małżeństwem, a od 13 lat pełną rodziną. Mamy dwójkę wspaniałych dzieci i to jest tak, że trzeba sobie pozwolić na taką żałobę". 

Marcin Hakiel wyznał, że po tym, jak oboje z Katarzyną wydali oświadczenia w mediach społecznościowych, otrzymał bardzo dużo wiadomości nawołujących do tego, aby "był twardy i parł do przodu". "Nie radziłem sobie wtedy i zdecydowałem się właśnie na terapię. I to właśnie na terapii wyszło, że dla mnie to wszystko było takim dużym zaskoczeniem"— podkreślił. 

Zapytany przez Aleksandrę Kwaśniewską o powód rozstania i źródło ich kryzysu, były partner Kasi Cichopek wyjawił, że w ich związku pojawiła się osoba trzecia. "Nie chciałbym, potocznie mówiąc prać brudów, ale najtrudniejszy moment w całej sytuacji był taki, że moja była partnerka od jakiegoś czasu prosiła o wolność i więcej przestrzeni. Ja jej to dałem. Pewnego dnia okazało się, że ta wolność ma imię. Na takie coś nie można być przygotowanym" - powiedział otwarcie Marcin Hakiel.

Czytaj także: Marcin Hakiel przyznał, że od 10 lat nie pije alkoholu: „Byłem na terapii…”

Marcin Hakiel Miasto kobiet tvn style
Fot. materiał promocyjny TVN

Marcin Hakiel o próbie ratowania małżeństwa z Katarzyną Cichopek

W swoim 17-letnim stażu para przechodziła już przez niejeden kryzys. Jednak zawsze wychodzili z problemów zwycięsko, bo jak zapewniali, rozmawiają ze sobą otwarcie i próbują przezwyciężyć trudne chwile u swojego boku. "W niejednym wywiadzie powiedzieliśmy, że zawsze staramy się coś naprawić, zanim coś wyrzucimy. Ja mam poczucie, że ja do końca chciałem to naprawić do tego momentu, gdy już nie było czego naprawiać". 

Kiedy i w tym wypadku Marcin Hakiel podjął próbę przezwyciężenia trudnej sytuacji małżeńskiej, proponując terapię, tym razem nie było już dla pary ratunku. "Wyszedłem z inicjatywą, żebyśmy poszli na terapię. To już się nie wydarzyło, nie było na to przestrzeni. Dużo czasu potrzebowałem, żeby się z tym pogodzić", opowiadał tancerz. 

Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Viva! 18/2018
Fot. Olga Majrowska

"Przyszedł taki moment, trudno powiedzieć, czy to był dzień, czy okres, po prostu już zrozumiałem, że ten okręt, z którym spędziłem te 17 lat, że on już płynął pod inną banderą", dodał z żalem Hakiel. 

Jak tancerz patrzy na życie, kiedy pierwszy szok i ból po rozstaniu są już za nim? 

"Teraz jest tak, że płynę trochę z tym życiem, dbam o siebie, chodzę na terapię, coachuje się biznesowo i osobiście, dbam o dzieci, dbam o firmę, staram się dać sobie chwilę spokoju (...) Sam bym siebie oszukiwał, mówiąc, że nic się nie wydarzyło, jestem twardy i pewnego dnia wstanę i pójdę do przodu" — skomentował.  

Czytaj też: Katarzynę Cichopek i Marcina Hakiela czeka rozwód. Jak się poznali? Oto historia ich miłości!

Marcin Hakiel Miasto kobiet tvn style
Fot. materiał promocyjny TVN

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.