Tomasz Komenda, Teresa Klemańska
Fot. PAP/Tomasz Gzell
O TYM SIĘ MÓWI

Mama Tomasza Komendy martwi się o syna. Chodzi o ogromną kwotę odszkodowania

Na co 43-latek wyda niemal 13 milionów?

Redakcja VIVA! 10 lutego 2021 11:55
	Tomasz Komenda, Teresa Klemańska
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Od 3 lat Tomasz Komenda może cieszyć się wolnością, a od kilku dni 12 milionami zadośćuczynienia i ponad 800 tysiącami odszkodowania. „Żadne pieniądze nie wynagrodzą mi tych 18 lat. To tylko zera na koncie, a sprawiedliwości nie ma”, mówił 43-latek po usłyszeniu wyroku. Faktem jest jednak, że otrzymane pieniądze mężczyzna będzie mógł z łatwością zaprojektować całe dalsze życie. O przyszłość syna martwi się pani Teresa Klemańska. Dlaczego?

Mama Tomasza Komendy o odszkodowaniu

Bezpodstawnie skazany za zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty w noc sylwestrową 25 lat temu Tomasz Komenda jest dziś szczęśliwym narzeczonym i ojcem kilkumiesięcznego chłopca. Na konto 43-latka niedługo wpłynie niecałych 13 milionów złotych. Wiele osób powiedziałoby, że tata małego Filipka nie musi martwić się o los swój i swoich bliskich.

Pieniądze jednak nie muszą dawać szczęścia, a generować problemy. Wie o tym doskonale mama Tomasza Komendy, która przyznała, że obcy ludzie już próbują nakłonić syna do dziwnych interesów. Czy mogą oni na całą rodzinę sprowadzić nieszczęście? „Mogą i to bardzo. Boję się, że pójdzie to w złą stronę, że je szybko roztrwoni, że będzie miał złych doradców albo że odbije mu palma. Ludzie już teraz dzwonią i proponują mu jakieś spółki, inwestycje. Chcą go wykorzystać. A on nie jest przygotowany na duże pieniądze”, mówiła pani Teresa w rozmowie z Onetem.

W tym samym wywiadzie przyznała, że doradziła synowi, by zainwestował w nieruchomości – pewny biznes, na którym można mnożyć gotówkę bez dużego ryzyka.

Czy Tomasz Komeda posłucha mamy? „„Nie potrafię powiedzieć, co będzie w następnych miesiącach. Musi upłynąć troszeczkę czasu i będę wiedział, co dalej”, opowiadał mediom po wyjściu z ostatniej rozprawy sądowej.

Trzymamy kciuki, by życie Tomka było już tylko spokojne, pełne miłości i bezproblemowe.

Na co Tomasz Komenda wyda odszkodowanie
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Teresa Klemańska, mama Tomasza Komendy
Fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?