Manuela Gretkowska, Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik, Marta Wojtal
VIVA! Tylko u nas

„Chamstwo pod przykrywką przeintelektualizowanych opinii dalej jest chamstwem”. To nie koniec konfliktu między Manuelą Gretkowską a Małgorzatą Rozenek-Majdan!

Sylwia Olech 27 września 2017 06:00
Manuela Gretkowska, Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik, Marta Wojtal

 

Kto kogo nie zrozumiał i kto miał co na myśli…? Ostra wymiana zdań miedzy Małgorzatą Rozenek-Majdan a Manuelą Gretkowską ma ciąg dalszy! Co tym razem sobie zarzucają?

 

Czytaj także: „Nie każda siwizna jest oznaką mądrości”, Małgorzata Rozenek-Majdan odpowiada na krytykę Manueli Gretkowskiej! Fani są za Małgosią!


Początek konfliktu między Małgorzatą Rozenek-Majdan a Manuelą Gretkowską

Zaczęło się od spektakularnej sesji Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radka Majdana w VIVIE!, która nie spodobała się Manueli Gretkowskiej. Pisarka, jak zwykle nie przebierając w słowach i złośliwych porównaniach, wyraziła swoje zdanie na temat zdjęć państwa Majdanów zrobionych w Dubaju. Stwierdziła, że są w złym guście, a o jej bohaterach napisała „sprzątaczka i szatniarz”. Jak twierdzi, nie chodziło jej o obrażenie Małgorzaty i Radka, a jedynie o zwrócenie uwagi na to, że takie sesje szkodzą całemu społeczeństwu i ludzie nabawiają się kompleksów:

 

„Majdanowie pewnie są sympatyczni i storturowani tym celebryckim cyrkiem. Zaharowanych, jak moich sąsiadów wyjeżdżających co rano do korporacji, nie stać już na ironię. Radek wyznał, że zdjęcia są takie ponieważ dla Małgosi wszystko musi być idealnie. I jest. Tak idealnie wyobrażamy sobie przepych: disnejowski odjeb połączony z wygraną w Toto Lotka. Styl arabskiego szejka plus mafijne bogactwo wyściełają sny biedaków”.

 

Czytaj też: „Kobiety zostały udomowione razem z bydłem”. Manuela Gretkowska znów szokuje. Zobacz jej 8 najmocniejszych wypowiedzi

 

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, wrzesień 2017
Fot. Marta Wojtal

Od tej okładki się zaczęło…
 

Polecamy też: Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan świętowali pierwszą rocznicę ślubu w Dubaju! Jak się bawili? EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Na odpowiedź Małgorzata Rozenek-Majdan nie trzeba było długo czekać. „Perfekcyjna Pani Domu” dała jasno do zrozumienia, że w nosie ma, co o niej myśli Gretkowska, ale nie podoba jej się, że pisarka przy okazji obraża zwykłych ludzi:

 

„Kiedy jesteśmy krytykowani, nie robi to na nas większego wrażenia, bo jest to zaledwie promil wśród serdeczności z jaką spotykamy się na co dzień, ale kiedy upokarza się innych przy okazji wypowiedzi na nasz temat po prostu musimy zareagować. »Zaalkohizowany półanalfabeta ze szczerbatym uśmiechem, bełkoczący usłużnie«, »mieszkańcy strzeżonych osiedli skuci pańszczyzną kredytów, marzący o łuku tryumfalnym zamiast bramy wjazdowej«, »sprzątaczka« »szatniarz«, »cieć w liberii« - czy takie wypowiedzi u kobiety, nazywającą się feministką, która tak często mówi o tolerancji, równości, dla której katolickie wartości są bliskie, którą fascynuje skandynawski styl życia, są tylko przejawem hipokryzji, czy są już mową nienawiści?”.

 

Fani Małgorzaty stanęli za nią murem, zamieszczając pod jej wpisem wiele gratulacji i ciepłych słów.

 

Zobacz także: Obok tej miłości nie można przejść obojętnie! Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan wystąpili w naszym EKSKLUZYWNYM TELEDYSKU!

 

Ostrego konfliktu ciąg dalszy…

I kiedy wydawało się, że na ten temat zostało powiedziane już wszystko, znów zabrała głos Gretkowska. Zarzuciła Rozenek-Majdan, że chyba nie zrozumiała jej tekstu, a następnie w punktach wytłumaczyła, co miała na myśli. Oto jeden z nich:

 

„Nie wątpię, że ludzie Was lubią, też pisałam że nic do Was nie mam i wydajecie się sympatyczni. Nie piszę nic o Waszym życiu osobistym, uczuciach, o dzieciach, nawet nie wiedziałam, że je macie. Napisałam wyłącznie o sesji do której pozowaliście, rzeczywiście disneyowsko odjebanej. Posłużyła mi ona za ilustrację pewnych marzeń i aspiracji niektórych ludzi. A, że była robiona w Dubaju, gdzie ludzie wierzą w seraj, pozwoliłam sobie na przeróbkę tytułu znanej książki Szczygła o Czechach: »Zrób sobie raj«”.

 

Na profilu pisarki na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy popierających Gretkowską, których autorzy nazywają Rozenek-Majdan, że jest „plastikową celebrytką”. Ale pojawiły się też wpisy broniące Majdanów i zarzucające Gretkowskiej niepotrzebną złośliwość.

 

Co na to Małgorzata? Odpisała również w punkach i trzeba przyznać całkiem złośliwie:

 

„A co złego jest w tym, że ludzie marzą o »disnejowskim odje*****«. I że do niego aspirują. Czemu tylko Pani marzenia są tymi, na które należy patrzeć z szacunkiem? Wszystkie marzenia i aspiracje powinny się spotkać z takim samym szacunkiem. Tak, sesja była robiona w Dubaju i gdyby rozumiała Pani geograficzne, a co za tym idzie kulturowe uwarunkowania sesji, może byłaby Pani mniej krytyczna. Czy gdyby sesja była robiona w Zakopanem, a ja miałabym kierpce, byłoby to tak samo złe?”, pyta Rozenek-Majdan.

 

Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan w Dubaju
Fot. Marta Wojtal

 

Takie zdjęcia zdaniem Gretkowskiej są szkodliwe dla społeczeństwa.

 

Zobacz też: Takich Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana jeszcze nie znaliście. Zobaczcie kulisy sesji dla VIVY! w Dubaju! EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Chamstwo i nienawiść pod przykrywką przeintelektualizowanych opinii, metafor czy porównań dalej jest chamstwem. Pani Manuelo, sarkazm naprawdę może być mową nienawiści i gdyby była pani na tyle odważna, powiedziałaby Pani wprost, co myśli, a nie ubierała tego w »ładne« słowa”, dodaje prezenterka.

 

I na koniec dowcipnie podsumowuje:

„Z niecierpliwością czekam na Pani odpowiedź. Podejrzewam, że ta nasza wymiana zdań, to początek promocji Pani książki, która już niebawem pojawi się w księgarniach. Liczę na to, że dostanę jeden egzemplarz z dedykacją”.

 

Czy myślicie, że to już koniec wymiany zdań między Małgorzatą i Manuelą? A może to dopiero początek nowej wojny w show-biznesie? My w każdym razie liczymy na to, że Gretkowska wyśle Rozenek-Majdan egzemplarz swojej książki.

 

Czytaj także: TYLKO U NAS! Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan o tym, dlaczego jeszcze nie mają dziecka

 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.