Manuela Gretkowska, Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik, Marta Wojtal
O TYM JEST GŁOŚNO

„Nie każda siwizna jest oznaką mądrości”, Małgorzata Rozenek-Majdan odpowiada na krytykę Manueli Gretkowskiej! Fani są za Małgosią!

Weronika Kostyra 25 września 2017 15:30
Manuela Gretkowska, Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik, Marta Wojtal

 

Najnowsza sesja okładkowa VIVY! wywołała duże emocje. Rok po ślubie Małgorzata i Radosław Majdanowie wybrali się w z nami w podróż do Dubaju, gdzie pozowali do bajkowych zdjęć. Nie wszystkim jednak przypadły one do gustu. Bohaterów sesji zdjęciowej ostro skrytykowała pisarka Manuela Gretkowska, która napisała, że stworzyli „polski seraj po transformacji z dostępem dla zwykłych ludzi - Szatniarza i Sprzątaczki”, a zdjęcia określiła jako kicz. W mocnych słowach wypowiedziała się też o polskiej klasie średniej i o guście Polaków.

 

Małgorzata Rozenek-Majdan Walczy z hejtem

Małgorzata Rozenek-Majdan na co dzień ignoruje wszechobecny w internecie hejt. Tym razem postanowiła jednak odpowiedzieć, ponieważ przekroczona została pewna granica, a ona poczuła się upokorzona. W dwóch długich wpisach prezenterka skomentowała na swoim Instagramie wypowiedź i postawę pisarki:

 

„Do różnego spojrzenia na życie moje i mojego męża jesteśmy przyzwyczajeni, a nawet uważamy to za jeden z elementów naszej pracy, więc do pogardliwej krytyki nawet nie będę się odnosić. To, co skłania do głębszej refleksji to pogarda z jaką Gretkowska wypowiedziała się o innych ludziach. Kiedy jesteśmy krytykowani, nie robi to na nas większego wrażenia, bo jest to zaledwie promil wśród serdeczności z jaką spotykamy się na co dzień, ale kiedy upokarza się innych przy okazji wypowiedzi na nasz temat po prostu musimy zareagować.

 

Prezenterka nie rozumie, dlaczego zwyczajna sesja zdjęciowa została potraktowana tak poważnie i wzbudziła tak wiele negatywnych emocji, a nawet mowę nienawiści:

„(…) czy takie wypowiedzi u kobiety, nazywającą się feministką, która tak często mówi o tolerancji, równości, dla której katolickie wartości są bliskie, którą fascynuje skandynawski styl życia, są tylko przejawem hipokryzji czy są już mową nienawiści? Martwi mnie też, na jaka kobietę wyrośnie córka pani Gretkowskiej, słysząc zapewne codziennie krzywdzące, wulgarne i niesprawiedliwe oceny innych ludzi w domu. Martwi mnie to, bo to z takimi kobietami będą mieli kontakt moi synowie, którzy od małego uczeni są, że należy z takim samym szacunkiem traktować pana ochroniarza otwierającego szlaban, jak i prezesa stacji, w której pracuję”.

 

Radosław Majdan, Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! wrzesień 2017
Fot. Marta Wojtal

 

„Zamiast zajmować się ważnymi rzeczami, niektórzy wolą zajmować się tak nieistotnymi sprawami, jak piękna sesja (dajcie nam proszę po ludzku prawo do naszej oceny) dwójki ludzi, którzy szczęśliwe realizują się w życiu i nie podpierając się życiem innych. Nie wszystko złoto co się świeci, a nie każda siwizna jest oznaką mądrości. Taka pogarda dla ludzi zawsze jest oznaką pogardy dla samej siebie, a może tylko to pozostało już pani Gretkowskiej? Przeraża mnie też to z jaką łatwością przychodzi jej poniżanie ludzi”.

 

W komentarzach fani wspierają Małgorzatę Rozenek i gratulują jej rozsądku. Czy wy także zgadzacie się z jej reakcją?

 

Zobacz także: TYLKO U NAS! Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan o tym, dlaczego jeszcze nie mają dziecka

 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.