Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko
O TYM JEST GŁOŚNO

Małgorzata Ostrowska-Królikowska ukrywała ciążę na planie serialu Klan

„Myśmy myśleli, że to jest poduszka”

Olga Figaszewska 28 września 2021 11:30
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Widzowie nie wyobrażają sobie serialu Klan bez Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Aktorka wciela się w rolę sympatycznej Grażyny Lubicz. Od wielu lat w produkcji możemy podziwiać też córkę gwiazdy, Julię. W jednym z ostatnich wywiadów, twórcy serialu zdradzili, że Małgorzata Ostrowska-Królikowska przez długi czas ukrywała przed nimi fakt, że spodziewa się dziecka. Niektóre osoby, nieświadome jej błogosławionego stanu, pozwalały sobie na nieręczne komentarze.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zachwyca w serialu Klan

Małgorzata Ostrowska-Królikowska należy do najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorek. Bez wątpienia największą rozpoznawalność i sympatię widzów zdobyła rolą w serialu Klan.  Chociaż praca jest dla niej ważna, to od zawsze na pierwszym miejscu aktorka stawiała rodzinę. Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspólnie z Pawłem Królikowskim doczekała się pięciorga cudownych pociech: Antka, Jana, Julii, Marceliny i Ksawerego. Wypracowała sobie z nimi cudowną więź. To dzieci były dla niej największym oparciem, kiedy po ciężkiej walce z chorobą odszedł jej ukochany mąż. W przeżyciu żałoby pomogła jej także praca.

Niedawno rodzina miała wiele powodów do radości. Wszystko za sprawą ślubu Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego, a także Julii Królikowskiej i jej ukochanego. Już jako mała dziewczynka pojawiła się na planie Klanu, w którym do dziś wciela się w córkę Grażyny Lubicz.

Sprawdź też: To była miłość od pierwszego wejrzenia. Małgorzata i Paweł Królikowscy byli razem ponad 30 lat

Julia Królikowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Serial Klan
Fot. NIemiec/AKPA
Julia Królikowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska na planie serialu Klan

Małgorzata Ostrowska-Królikowska ukrywała przed twórcami Klanu ciążę

Okazuje się, że Małgorzata Ostrowska-Królikowska ukrywała przed twórcami Klanu, że spodziewa się córeczki. O tej tajemnicy opowiedziała w programie Mistrzowie Drugiego Planu Beata Kwapisz, druga reżyserka serialu.

Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej było łatwo ukryć swój błogosławiony stan przed produkcją i kolegami, ponieważ w tym samym czasie jej serialowa postać zaszła w ciążę. Zdarzało się, że dochodziło do niezręcznych sytuacji podczas kręcenia poszczególnych odcinków. O tym opowiedziała druga reżyser formatu.

„Była w ciąży z Julką, nie powiedziała o tym. Ja nie wiem, co było najpierw, czy ciąża, czy scenariusz. (…) Grażynka zaszła w ciążę i w drugim roku 'Klanu' urodziła Julkę, ale nasza Małgosia zaszła w ciążę, nikomu nie mówiąc. Ja byłam wtedy na planie, dlatego to wiem. Bo to były straszne sytuacje. Myśmy myśleli, że to jest poduszka. I robiłyśmy sobie różne…: 'zobaczysz Downa urodzisz'. No i później jak się okazało, że ona jest w tej ciąży, no to wszystkim było strasznie głupio i tak niezręcznie”, opowiadała Beata Kwapisz.

Zobacz też: Julia Królikowska rzadko pokazuje się publicznie. Dla festiwalu im. Pawła Królikowskiego zrobiła wyjątek
Źródło: Mistrzowie Drugiego Planu

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2020
Fot. Gałązka/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.