Julia Królikowska co dziś robi?
Fot. Instagram Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej
O TYM SIĘ MÓWI

Najstarsza córka Pawła Królikowskiego skończyła 22 lata! Co dziś robi Julia Królikowska?

Od pierwszych zdjęć z planu „Klanu” mocno się zmieniła

Rafał Kowalski 22 stycznia 2021 17:50
Julia Królikowska co dziś robi?
Fot. Instagram Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej

Zaledwie dwa tygodnie miała Julia Królikowska, gdy zadebiutowała na ekranach telewizorów. Najstarsza córka Pawła Królikowskiego, jedna z piątki rodzeństwa, do dziś gra z mamą w serialu Klan. Widzowie pokochali ją za rolę Kasi Lubicz, ale na co dzień 22-latka nie wykorzystuje swojej popularności. Co najbardziej pasjonuje wczorajszą jubilatkę?

Julia Królikowska kiedyś i dziś. Co o niej wiemy?

Dokładnie wczoraj na profilu Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej pojawiło się zdjęcie zrobiono prawie 22-lata temu. Widzimy na nim aktorkę, jej zmarłego w zeszłym roku męża i ich córkę Julię. Gwiazda Klanu opublikowała fotografię ze specjalnej okazji. „Nasza tęczowa Panienka kończy 22 lata...Nie daj Ci Boże, broń Boże skosztować Tak zwanej życiowej mądrości”, napisała pod zdjęciem ulubienica widzów.

Co poza grą w Klanie robi dziś Julia Królikowska? 22-latka niewiele mówi o sobie. Nie pokazuje też dużo w sieci. Ze zdjęć i wypowiedzi jej bliskich można jednak dowiedzieć, się, że córka znanej aktorskiej pary to studentka czwartego roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prywatnie zapalona harcerka, miłośniczka jazdy na rowerze i nart biegowych a także podróży.

22-latka od początku studiów nie mieszka w rodzinnym domu. Sławna mama Julii na szczęście radzi sobie z coraz bardziej pustym domem. „Wydaje mi się, że dzieci nie należą do mnie, potrzebują przestrzeni i wolności. Ja mam je przygotować do życia w tym świecie i puścić na szerokie wody. Jestem bardzo dumna, że moje pociechy są takie samodzielne, odpowiedzialne. […] Może syndrom pustego gniazda pojawi się, kiedy Ksawery wyjdzie z domu. Ale mam nadzieję, że dzieci będą zawsze chętnie do nas wracać. Potem może pojawią się wnuki. Bardzo bym chciała...”, opowiadała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w Dobrym Tygodniu.

Ostatnie publiczne zdjęcia studentki medycyny pochodzą z mszy pogrzebowej jej taty. To właśnie wtedy Julia Królikowska pożegnała go przepięknymi słowami. „Dziękujemy ci tato za świat pojęć, który tworzyłeś razem z nami, w którym każdy był sobą i czuł się najważniejszy”, zaczęła stojąc przed mikrofonem. „Świat, w którym rządziły fantazja i uśmiech, który pachniał czereśniami i poziomkami, brzmiał dźwiękiem gitary, a czasem dźwiękiem starego silnika. Smakował, jak mocno gazowana woda, niedzielny obiad, a wyglądał, jak wieczór w drewnianym domku pod lasem, jak serce mamy w rękach taty", dodała wspierana przez starszego brata.

Z małego dziecka na naszych oczach przeobraziła się w dorosłą, silną i mądrą kobietę... Zobaczcie, jak przez lata zmieniała się Julia Królikowska.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, maj 2011:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, Klan, 11.05.2011 r.
Fot. Niemiec, AKPA

Córka Pawła Królikowskiego w Klanie, Julia Królikowska
Fot. AKPA / Niemiec

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, kwiecień 2007:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, Klan, 05.04.2007 r.
Fot. Kurnikowski/AKPA

Julia Królikowska 2007 w dzieciństwie, z mamą Małgorzatą
Fot. Błażej Sendzielski / ONS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.