Julia Królikowska co dziś robi?
Fot. Instagram Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej
Z ŻYCIA GWIAZD

Julia Królikowska rzadko pokazuje się publicznie. Dla festiwalu im. Pawła Królikowskiego zrobiła wyjątek

Od pierwszych zdjęć z planu „Klanu” mocno się zmieniła

Rafał Kowalski 25 lipca 2021 10:05
Julia Królikowska co dziś robi?
Fot. Instagram Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej

Zaledwie dwa tygodnie miała Julia Królikowska, kiedy zadebiutowała na ekranach telewizorów. Najstarsza córka Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego, jedna z piątki rodzeństwa, wciąż gra z mamą w serialu „Klan”, chociaż występuje rzadziej niż kiedyś. Widzowie pokochali ją za rolę Kasi Lubicz, ale na co dzień 22-latka nie wykorzystuje swojej popularności. Co najbardziej pasjonuje Julię Królikowską?

Julia Królikowska kiedyś i dziś. Co o niej wiemy?

Co poza grą w „Klanie” robi dziś Julia Królikowska? 22-latka niewiele mówi o sobie. Nie pokazuje też dużo w sieci. Ze zdjęć i wypowiedzi jej bliskich można jednak dowiedzieć się, że nie zamierza kontynuować kariery aktorskiej. Jest studentką czwartego roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i to jej priorytet. Prywatnie zapalona harcerka, miłośniczka jazdy na rowerze i nart biegowych, a także podróży.

Jest bardzo samodzielna i wyprowadziła się na początku studiów, ale mama Julii radzi sobie z coraz bardziej pustym domem. „Wydaje mi się, że dzieci nie należą do mnie, potrzebują przestrzeni i wolności. Ja mam je przygotować do życia w tym świecie i puścić na szerokie wody. Jestem bardzo dumna, że moje pociechy są takie samodzielne, odpowiedzialne. [...] Może syndrom pustego gniazda pojawi się, kiedy Ksawery wyjdzie z domu. Ale mam nadzieję, że dzieci będą zawsze chętnie do nas wracać. Potem może pojawią się wnuki. Bardzo bym chciała...”, opowiadała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w Dobrym Tygodniu.

Zobacz też: Małgorzata Ostrowska-Królikowska: „Brakuje mi jego codziennych gestów, bo na tym budowało się nasze wspólne życie”

22-letnia Julia rzadko pokazuje się publicznie, ale zrobiła wyjątek dla bardzo ważnego wydarzenia. Wraz z mamą i starszym bratem pojawiła się na festiwalu im. Pawła Królikowskiego. Jak teraz wygląda?

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, maj 2011:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, Klan, 11.05.2011 r.
Fot. Niemiec, AKPA

Córka Pawła Królikowskiego w Klanie, Julia Królikowska
Fot. AKPA / Niemiec

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, kwiecień 2007:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Julia Królikowska, Klan, 05.04.2007 r.
Fot. Kurnikowski/AKPA

Julia Królikowska 2007 w dzieciństwie, z mamą Małgorzatą
Fot. Błażej Sendzielski / ONS

Julia Królikowska - jak teraz wygląda?

Bliscy Pawła Królikowskiego dbają o pamięć po lubianym aktorze, dlatego nie mogli nie zaopiekować się projektem, który tak wiele dla niego znaczył... Kilka dni temu w Nachodzie i Kudowie-Zdroju wystartowała szósta edycja festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej im. Pawła Królikowskiego. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym Agnieszka Holland, Anna Jurksztowicz czy Joanna Racewicz, oraz rodzina zmarłego aktora – Małgorzata Ostrowska-Królikowska wraz z synem Antonim i córką Julią.

Nie bez powodu CZ-PL Festival organizowany jest w Kudowie. Aktorka przyznała w rozmowie z portalem viva.pl, że nie chodzi tylko o fakt, że właśnie tam znajduje się dom rodziny Królikowskich. „To wspaniały testament mojego męża, który zostawił ten festiwal. W ubiegłym roku robiliśmy 5. edycję. Byliśmy bardzo zadowoleni, widzowie chyba również i dlatego chcemy to kontynuować”, tłumaczyła w rozmowie. „On cały czas żyje między nami. Staramy się kontynuować to, co on zaczął”, dodała wzruszona.

Zobacz też: Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Zdjęcia z wydarzenia trafiły już do sieci, a na nich widać, jak bardzo zmieniła się Julia Królikowska. Z małego dziecka przeobraziła się w dorosłą, silną i mądrą kobietę... Zobaczcie, teraz wygląda. 

Antoni Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Aneta Potoczna, Julia Królikowska, 6. Festival CZ-PL im. Pawła Królikowskiego, lipiec 2021 roku

Antoni Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Julia Królikowska na festiwalu im. Pawła Królikowskiego
Fot. Telus / AKPA

Julia Królikowska na festiwalu im. Pawła Królikowskiego, lipiec 2021 roku

Julia Królikowska na festiwalu im. Pawła Królikowskiego
Fot. Telus / AKPA

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?