WSPOMNIENIE

Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie jest sama. Wspiera ją wyjątkowy przyjaciel

Opowiedział o relacji z aktorką i Pawłem Królikowskim

Redakcja VIVA! 12 maja 2020 08:50

Gdy Paweł Królikowski trafił do szpitala przed świętami Bożego Narodzenia, przez cały czas opiekowali się nim najbliżsi, w tym ukochana żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Para uważana była za małżeństwo idealne, w sierpniu tego roku obchodziliby 32. rocznicę ślubu. Niestety, Paweł Królikowski przegrał walkę z poważną chorobą. W tym trudnym czasie bliscy aktora mogą liczyć na wsparcie przyjaciół.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska przyjaźń z księdzem Chrzanowskim

„To było dobre małżeństwo. Pan Bóg dał im piękną miłość i piękną rodzinę”, zdradził ksiądz Marek Chrzanowski na łamach magazynu Ludzie i Wiara. Duchowny od wielu lat przyjaźni się z rodziną Królikowskich, i to na niego może liczyć Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Łączy ich wiele pięknych wspomnień. Ksiądz Chrzanowski przyznał, że małżeństwa nie mogło zabraknąć na jednej z najważniejszych uroczystości w jego życiu – rocznicy 25-lecia święceń kapłańskich. „Były tańce, zabawa. Nawet ja pozwoliłem sobie wyjść na parkiet, chociaż dla mnie to ewenement”, opowiedział w wywiadzie.

Kilka lat temu, gdy ksiądz zmagał się z chorobą nowotworową, mógł liczyć na wsparcie Pawła Królikowskiego. „Nie wiedziałem, czy z tego wyjdę. Paweł przyjeżdżał do szpitala. Kiedy dobrze się czułem, porywał mnie w jakiegoś spokojne miejsce na Bielanach. Rozmawialiśmy o kobietach, miłości, zdradach, przebaczeniu, małżeństwie, rodzinie, Bogu”.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska opowiedziała niedawno o tym, jak wygląda jej życie po stracie męża. „Trzeba jakoś żyć. Nie mam problemu z organizacją czasu. Nie brakuje nam zajęć domowych. Moje córki chętnie gotują teraz za mnie obiady, grają ze mną w szachy czy planszówki. Z przyjemnością spędzam czas z nimi i synami”, wyznała w Fakcie. „Mam też ogródek, który potrzebuje opieki i praca w nim uspokaja. Polecam to każdemu, kto lubi. Świat teraz przystopował, więc trzeba skorzystać z okazji, by zająć się rodziną, domem i poddać się refleksji. Najcenniejsze, co mam, to świetne dzieci. To największa siła i skarb”. 

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.