Magdalena Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk
O TYM SIĘ MÓWI!

Śmierć Magdaleny Żuk wstrząsnęła internautami. Prokuratura przedłużyła śledztwo! Dlaczego?

Gabriela Czernecka 31 stycznia 2018 07:30
Magdalena Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

 

Sprawa tragicznej śmierci Magdaleny Żuk, która zginęła podczas wycieczki w Egipcie w kwietniu ubiegłego roku znów wraca na łamy prasy. Jak się okazuje śledztwo w sprawie śmierci turystki wciąż trwa. Biegli psychiatrzy mają właśnie wydać opinię w sprawie śledztwa i ocenić zachowanie Magdy Żuk, które poprzedziło tragedię. Czy Magda Żuk była pod wpływem narkotyków?

Polecamy: Dlaczego Polka targnęła się na swoje życie podczas wakacji w Egipcie? Tajemnica śmierci Magdaleny Żuk rozwiązana!

Śmierć Magdaleny Żuk: prokuratura wciąż toczy śledztwo

Śmierć Magdaleny Żuk odbiła się echem w mediach społecznościowych. Internauci nieustannie komentowali przyczyny śmierci turystki w Egipcie. Wszędzie pojawiało się jedno pytanie - Jak zmarła Magda Żuk? Od początku pod uwagę brano kilka hipotez. Wśród nich było załamanie psychiczne, zabójstwo oraz nieszczęśliwy wypadek. Wyniki sekcji zwłok nie pozostawiły  jednak wątpliwości - przyczyną śmierci Magdy Żuk był upadek z wysokości. Prokuratura podkreśla, że nie znaleziono żadnych dowodów na to, że turystka padła ofiarą przestępstwa:Nie znaleziono śladów, które dawałyby podstawy do przypuszczeń, że zmarła padła wczesniej ofiarą gwałtu albo innych aktów przemocy”, taką informację podała prokuratura. Mimo to, podjęto się szczegółowej analizy tej tragicznej śmierci i od kwietnia ubiegłego roku śledztwo jest przedłużane.

Do mediów dotarły właśnie nowe informacje w sprawie śmierci Magdy Żuk. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze poinformowała, że w sprawie szczegółowej analizy zachowania dziewczyny zwrócono się do biegłych psychiatrów z wnioskiem o wydanie opinii w sprawie przyczyn śmierci Magdy Żuk. Śledczy chcą, by zdiagnozowano ostatnie chwile życia dziewczyny i przeanalizowano jej zachowanie: „Celem jest zdiagnozowanie jej nietypowych zachowań ustalonych w toku postępowania”, informuje komunikat prokuratury. Głównym zadaniem biegłych będzie ocenienie stanu psychicznego Magdy w dniach poprzedzających tragedię: „Mają też ocenić, jaki wpływ na zachowanie mogło mieć ewentualne zazywanie, a następnie odstawienie leków przeciwdepresyjnych”.  

Zobacz także: Elisabeth Revol, kim jest alpinistka, która wraz z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła szczyt Nanga Parbat?

Przyczyny śmierci Magdy Żuk. Co spotkało polską turystkę?

Przypomnijmy, że Magda Żuk wyjechała na wakacje do egipskiego kurortu w kwietniu 2017 roku. Dziewczyna miała tam lecieć ze swoim partnerem, ale okazało się, że ten miał nieważny paszport, więc poleciała sama. Po kilku dniach pobytu w Egipcie dziewczyna trafiła do szpitala. Według relacji personelu placówki, Magda Żuk wyskoczyła przez okno. Stanu jej zdrowia nie przedstawiono do opinii publicznej, ale dziewczynę przetransportowano do szpitala Hurghadzie. Tam Magda Żuk zmarła. Pod koniec ubiegłego roku „Fakt” podawał, że śledczy wnikliwie badają wątek depresji, z którą miałaby zmagać się Magdalena Żuk. W kontekście wszystkich ustaleń prokuratury najbardziej prawdopodobną zdaniem śledczych była wówczas śmierć samobójcza spowodowana załamaniem psychicznym. Przypomnijmy, że już wcześniej taką wersję prezentowali egipscy lekarze. „W jej krwi odkryto też ślady silnych leków. Chodzi o jeden z tzw. leków przeciwpsychotycznych, substancję stosowaną przy leczeniu psychoz, schizofrenii, ale czasem również w przypadku depresji”, podaje tabloid. Czy okoliczności śmierci Magdy Żuk zostaną wyjaśnione? Według oficjalnych źródeł śledztwo ma trwać do maja 2018 roku. Prawdopodobnie wtedy dowiemy się, co tak naprawdę spotkało turystkę.

 

 

Zobacz również: „One już wiedzą, że tata został na górze. Że nie wróci”. Żona i dzieci utraciły nadzieję na odnalezienie Tomasza Mackiewicza

oraz: To on uratował Elisabeth Revol, partnerkę Tomasza Mackiewicza. Kim jest Adam Bielecki, jeden z najlepszych himalaistów? Dlaczego wzbudza kontrowersje?

a także: Uzależnienie od heroiny i pasja, która kosztowała go życie... Kim był Tomasz Mackiewicz, himalaista, o którym mówią wszyscy?

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.