Maciej Zakościelny, VIVA! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
DZIECI GWIAZD

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka doczekali się dwóch pociech. Jakimi są rodzicami?

„Najtrudniejsze dla mnie było – i chyba ciągle jest – to poświęcenie”, mówił aktor

Karol Sowa 24 listopada 2022 16:15
Maciej Zakościelny, VIVA! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Od 2014 roku Maciej Zakościelny i Paulina Wyka tworzą idealny związek. Z czasem zakochani doczekali się dwóch pociech: Borysa i Alexa. To właśnie dla nich stworzyli ciepły dom pełen miłości i zrozumienia. „Rodzicielstwo bywa łatwe i przyjemne, są chwile przepiękne, ale zazwyczaj na co dzień jest to ciężka praca i wyrzeczenie”, wyznał artysta. Jakimi rodzicami są Maciej Zakościelny i Paulina Wyka?

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka: dzieci, wiek, imiona

Maciej Zakościelny obecnie tworzy szczęśliwy związek z Pauliną Wyką. Fotomodelka zaczynała swoją karierę od konkursów piękności. W 2003 roku wzięła również udział w konkursie na Miss Polski Nastolatek. Później zaprezentowała się w pokazach mody w Mediolanie, Paryżu, a nawet w Nowym Jorku. Piękna modelka była u szczytu swojej kariery, jednak postanowiła usunąć się w cień. Dlaczego? Ponieważ dla niej najważniejsza jest rodzina, dla której zrezygnowała z pracy. „Mogła spokojnie jeszcze trochę poczekać z zakładaniem rodziny. Miała jako modelka wspaniałe życie zawodowe w pełnym rozkwicie: Mediolan, Paryż, Nowy Jork itd… Realizowała kampanie dla wielkich międzynarodowych marek, współpracowała z wybitnymi osobowościami, m.in. fotografem Giampaolo Sgura, Guy’em Aroch’em, projektantką Betsey Johnson, reżyserem Jonas’em Akerlund’em, czy z Justinem Timberlake’iem. Zrezygnowała z tego na jakiś czas, bo tak bardzo chciała mieć rodzinę. Więc jak ją poznałem, byłem w szoku. Pomyślałem wtedy: Co to za człowiek! Co to za kobieta!”, wyznał Maciej Zakościelny w wywiadzie dla babybyann.com. 

Przypomnijmy, że zakochani doczekali się dwójki dzieci. Mimo że nie mają zalegalizowanego związku, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć idealną relację. Maciej Zakościelny i Paulina Wyka są dumnymi rodzicami, a w wychowanie swoich synków wkładają całe serce. W 2016 roku na świat przyszedł Borys. Co ciekawe, o ciąży modelki mało kto wiedział, ponieważ para nie chciała dzielić się swoją prywatnością w mediach społecznościowych. Narodziny pierworodnego syna zaskoczyła niemal wszystkich.

Dwa lata później, czyli w 2018 roku, powitali kolejnego synka. Rodzice nazwali go Alex. „To było magiczne. W szpitalu, trzymając noworodka na rękach, żaden facet nie jest twardzielem. Popłakałem się…”, opowiadał aktor w jednym z wywiadów. Artysta poświecił dużo czasu w wychowanie swoich latorośli. W pewnym momencie zdecydował, że pójdzie na urlop tacierzyński. „Nie mamy rodziny na miejscu, więc brak wsparcia i pomocy na co dzień dawał nam się we znaki. Ale we wszystkim byliśmy razem”, mówiła modelka. 

CZYTAJ TEŻ: Kasia Tusk pokazała córki na uroczym kadrze. Tak dziś wygląda trzyletnia Liliana i jej młodsza siostra

Rodzinne wakacje Macieja Zakościelnego i Pauliny Wyki
Fot. Instagram @paulinawyka

Maciej Zakościelny z synem
Fot. Facebook @Maciej Zakościelny

Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 02.09.2017 rok, Bal Fundacji TVN

Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 02.09.2017 rok, Bal Fundacji TVN
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Paulina Wyka o ciąży i dzieciach

Jak się okazuje, poród dla Pauliny Wyki nie był łatwym doświadczeniem. Modelka po każdej ciąży tyła 30 kilogramów. „I jedyne 30 kg na plusie. Ciało kobiety jest niesamowite, ale dlaczego ja w każdej mojej ciąży dostawałam 30 kg więcej”, zastanawiała się partnerka Macieja Zakościelnego. „Nie ma co się oszukiwać, powrót do formy zajął mi bardzo długo. Słyszałam, że po drugim dziecku jest ciężej. U mnie prawie trzy lata. Najważniejsze to, żeby zdrowo jeść i nie wywierać na sobie presji. Wszystko w swoim czasie”, dodawała.  

Mimo wzlotów i upadków, udało im się stworzyć ciepły dom dla swoich synków. Wielu fanów pyta, do kogo podobne są ich pociechy? Według aktora urodę odziedziczyły po swojej mamie. A co jego partnerka mówi o macierzyństwie? „Będąc mamą najwięcej się uczę, najbardziej rozwijam i ogarniam siebie. To zdecydowanie najtrudniejsze życiowe zadanie. Dużo siły nam życzę, cierpliwości i świadomości", napisała Paulina Wyka na swoich social mediach. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Natasza Urbańska chwali talent córki. Czy 13-latka pójdzie w ślady znanej mamy?

Maciej Zakościelny, VIVA! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Maciej Zakościelny planuje trzecie dziecko?

Artysta dodawał, że to dzięki swojej ukochanej nauczył się radzić sobie w trudnych sytuacjach. Przy niej czuje, że jest najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. „Dla mnie i ojcostwo, i mój zawód są niezwykle ważne, moja praca to też moje dziecko. Dlatego na początku miałem trochę problem z rezygnowaniem z siebie. Wszystko ładnie wygląda na Instagramie, w życiu jest różnie. Rodzicielstwo bywa łatwe i przyjemne, są chwile przepiękne, ale zazwyczaj na co dzień jest to ciężka praca i wyrzeczenie”, opowiadał w rozmowie z babybyann.com.

Nie ukrywa, że w przyszłości ich rodzina może się powiększyć o kolejnych potomków. „Najtrudniejsze dla mnie było – i chyba ciągle jest – to poświęcenie, bez którego nie stworzysz głębokiej relacji z dzieckiem. To wymaga dużej ilości czasu i energii, którą mógłbym wykorzystać tak jak dawniej, czyli dla siebie, w mojej pracy. I oczywiście codziennie tłumaczę sobie, że za chwilę będą starsi i już nie będą potrzebowali aż tak dużo naszej opieki, ale czy ja tego naprawdę chcę? Przecież tak bardzo lubię ten czas i ich takich małych, takich teraz. Więc jestem z nimi i dla nich tak dużo, jak mogę, bo nie chcę przegapić ważnych momentów, a ten czas tak szybko leci”, przyznał ulubieniec widzów.

Gwiazdor stwierdził również, że dzieci sprawiły, że relacja między nim a ukochaną jest jeszcze silniejsza niż wcześniej. To właśnie razem stawiają czoła wszystkim problemom. 

CZYTAJ TEŻ: Magdalenę Różczkę  i Jana Holoubka połączyło wyjątkowe uczucie. Oto historia ich miłości

Maciej Zakościelny, VIVA! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?