Ala Tracz
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O TYM SIĘ MÓWI

W 2020 roku wystąpiła na Eurowizji Junior. Co dzisiaj robi Ala Tracz?

Wokalistka jest nie do poznania

Karol Sowa 24 listopada 2022 15:12
Ala Tracz
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Dwa lata temu zachwyciła miliony osób swoim wielkim talentem i skromnością. Muzyczne zdolności zaprezentowała nie tylko na Eurowizji Junior, wcześniej wzięła udział w takich programach jak: The Voice Kids czy Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020. Dzisiaj Ala Tracz spełnia swoje marzenia i realizuje pasje. Jak teraz wygląda jej życie? Wokalista zmieniła się nie do poznania.

Kim jest Ala Tracz, która wystąpiła na Eurowizji Junior w 2020 roku?

Ala Tracz pochodzi ze wsi Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Już od początku odnosiła wielkie sukcesy. Została laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego radia Dzieciom. Z czasem wzięła udział w programie The Voice Kids. To właśnie tam zyskała największą sympatię telewidzów. Na realizację marzeń nie musiała długo czekać, ponieważ w maju 2020 roku wydała swój debiutancki singiel, który wykonała ze swoją siostrą.  

We wrześniu tego samego roku wzięła udział w Szansie na sukces. Eurowizja Junior 2020. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ (wówczas) 10-latka wygrała główną nagrodę. Ala Tracz została wówczas reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior. Wokalistka, która zaśpiewała w biało-czerwonych barwach zajęła wtedy 9. miejsce. Na podium stanęła reprezentantka Francji. „Valentina zaśpiewała cudownie. Miała cudowną piosenkę. Bardzo jej gratuluję”, mówiła Ala Tracz niedługo po ogłoszeniu wyników.  

CZYTAJ TEŻ: Spotkali się w pracy, potem on jej nie pamiętał... Tak rodziła się miłość Agaty Wątróbskiej i Janusza Chabiora

Ala Tracz, 2020 rok

Ala Tracz
Fot. Mateusz Jagielski/East News

Co dzisiaj robi Ala Tracz?

Potencjał w dziewczynce zauważyli jej rodzice. Gdy miała 5 lat, rodzina postanowiła zapisać ją na profesjonalne lekcje śpiewu. Ulubienica słuchaczy interesuje się również tańcem, jazdą konną oraz sportem. W wolnych chwilach kocha podróżować. Ala Tracz miała również okazję występować w wielu krajach, takich jak: Włochy, Malta czy Bułgaria. 

Obecnie Ala Tracz kontynuuje działalność artystyczną i nie ma zamiaru się zatrzymywać. W styczniu tego roku wydała kolejny singiel zatytułowany „S.O.S”. Wcześniej wykonała takie utwory jak: „Wesołych świąt” czy „Święta to radości czas”. Po młodej i uroczej dziewczynce nie ma już śladu. 12-latka wydoroślała. Każdego dnia na Instagramie publikuje różne zdjęcia i filmiki. Dzieli się z fanami swoją codziennością oraz efektami ciężkiej pracy.  

Młodej artystce życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Czy Maria Dębska wybrałaby się w samotną podróż? Co urzekło ją w Omanie?

Ala Tracz, Warszawa, 26.09.2021. Finałowy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021

Ala Tracz
Fot. Piotr Molecki/East News

Ala Tracz, 25.04.2022 Warszawa Koncert charytatywny „Chwała Ukrainie”

Ala Tracz
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

TAGI #Ala Tracz

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?