Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 02.09.2017 rok, Bal Fundacji TVN
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER
HISTORIE MIŁOSNE

„Tylko mnie kochaj”… Oto historia miłości Macieja Zakościelnego i Pauliny Wyki 

Dzięki niej stał się mężczyzną spełnionym

Damian Brillowski 21 października 2021 19:00
Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 02.09.2017 rok, Bal Fundacji TVN
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Macieja Zakościelnego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jego role w serialu "Kryminalni" czy komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj" spowodowały, że na sam widok aktora serce wielu kobiet zaczęło mocniej bić, dochodziło nawet do omdleń. W związku z tym zaczęto nazywać Macieja „polskim Bradem Pittem”. W końcu i jego serce trafiła strzała amora. Po kilku przelotnych romansach znalazł szczęście u boku Pauliny Wyki. „Wszedłem w tę relację z pewnością, że to jest to! Chciałem zwariować z miłości i udało się”, przyznał z zachwytem w jednym z wywiadów aktor. Poznaj historię miłości Macieja Zakościelnego i Pauliny Wyki. 

Kim jest Paulina Wyka, żona Macieja Zakościelnego?

Co wiemy o partnerce Macieja Zakościelnego? Otóż Paulina Wyka z zawodu jest fotomodelką. Jej droga do świata mody wiodła od konkursów piękności, w 2003 roku startowała z powodzeniem w konkursie na Miss Polski Nastolatek (zdobyła tytuł wicemiss), aż po pokazy mody w Mediolanie, Paryżu czy Nowym Jorku. Współpracowała z najlepszymi agencjami modelingowymi, a także brała udział w wielu sesjach fotograficznych dla różnych magazynów. W pewnym momencie życia postanowiła odłożyć na bok karierę w branży fashion i skupić się na życiu rodzinnym. Niechętnie pokazuje się na czerwonym dywanie, woli ten czas spędzić z najbliższymi. Czasami towarzyszy mężowi podczas ważnych wydarzeń kulturalnych. 

Maciej Zakościelny podczas jednego z wywiadów przyznał, że jego partnerka, będąc u szczytu kariery, postanowiła zrezygnować z pracy na rzecz rodziny. „Paulina jest pod tym względem osobą niezwykłą". „Mogła spokojnie jeszcze trochę poczekać z zakładaniem rodziny. Miała jako modelka wspaniałe życie zawodowe w pełnym rozkwicie: Mediolan, Paryż, Nowy Jork itd… Realizowała kampanie dla wielkich międzynarodowych marek, współpracowała z wybitnymi osobowościami, m.in. fotografem Giampaolo Sgura, Guy’em Aroch’em, projektantką Betsey Johnson, reżyserem Jonas’em Akerlund’em, czy z Justinem Timberlake’iem. Zrezygnowała z tego na jakiś czas, bo tak bardzo chciała mieć rodzinę. Więc jak ją poznałem, byłem w szoku. Pomyślałem wtedy: Co to za człowiek! Co to za kobieta!”, zdradził w wywiadzie z babybyann.com.

Czytaj także: Maciej Zakościelny kończy 41 lat! Oto jak zmieniał się na przestrzeni lat!

Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 02.09.2017 rok, Bal Fundacji TVN
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 02.09.2017 rok, Bal Fundacji TVN

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka doczekali się dwóch synów

Modelka oraz aktor tworzą parę od kilku dobrych lat. Pierwsze doniesienia medialne o ich romansie pojawiły się w 2014 roku. Od tego czasu minęło już 7 lat, jednak zakochanym nie spieszy się do zalegalizowania związku. W marcu tego roku, na pytanie jednego z internautów: „Jak to jest być żoną najprzystojniejszego Polaka ever?”, Paulina odpowiedziała: „Nie wiem, nie jestem”, tym samym ucinając wszelkie spekulacje o stanie formalnym swojego związku.

Para doczekała się dwójki dzieci, które są ich oczkiem w głowie. Rodzice w ich wychowanie wkładają całe serce. Pierwszy syn Borys urodził się 2016 roku. Informacja o ciąży modelki była skrzętnie ukrywana. Aż do momentu narodzin pierworodnego nikt z dalszego otoczenia nie dowiedział się, że popularny aktor wkrótce zostanie ojcem. Była to ich słodka tajemnica. Drugi syn Alex przyszedł na świat w maju 2018 roku. 

Maciej Zakościelny dwukrotnie uczestniczył podczas porodu. „To było magiczne. W szpitalu, trzymając noworodka na rękach, żaden facet nie jest twardzielem. Popłakałem się…”, zdradził w jednym z wywiadów. Po narodzinach synów wziął nawet urlop tacierzyński, aby wspomóc matkę w opiece nad dziećmi. Na co dzień również bardzo mocno angażuje się w ich wychowywanie. „Nie mamy rodziny na miejscu, więc brak wsparcia i pomocy na co dzień dawał nam się we znaki. Ale we wszystkim byliśmy razem”, stwierdziła modelka.

Czytaj także: Paulina Wyka i Maciej Zakościelny podzielili się uroczymi zdjęciami z dziećmi

Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 12.02.2018 rok, Telekamery 2018
Fot. TRICOLORS/East News

Maciej Zakościelny, Paulina Wyka, Warszawa, 12.02.2018 rok, Telekamery 2018

Okres ciąży był dla Pauliny wyzwaniem

Okazuje się, że Paulina Wyka podczas ciąży za każdym razem przytyła 30 kg. „I jedyne 30 kg na plusie. Ciało kobiety jest niesamowite, ale dlaczego ja w każdej mojej ciąży dostawałam 30 kg więcej”, zastanawiała się modelka.

Powrót do sylwetki sprzed ciąży był niezwykle trudny i czasochłonny. „Nie ma co się oszukiwać, powrót do formy zajął mi bardzo długo. Słyszałam, że po drugim dziecku jest ciężej. U mnie prawie trzy lata. Najważniejsze to, żeby zdrowo jeść i nie wywierać na sobie presji. Wszystko w swoim czasie”, twierdziła modelka. Patrząc na bieżące zdjęcia Pauliny można śmiało stwierdzić, że cel został osiągnięty. Partnerka Zakościelnego prezentuje się zjawiskowo, a po dwóch ciążach nie ma ani śladu. 

Para niezwykle chroni prywatność swoich synów, dlatego nie wiadomo do końca, jak wyglądają. Według opowieści Macieja bardziej są podobni do rodzicielki. Z okazji dnia matki Paulina napisała na Instagramie: "Będąc mamą najwięcej się uczę, najbardziej rozwijam i ogarniam siebie. To zdecydowanie najtrudniejsze życiowe zadanie. Dużo siły nam życzę, cierpliwości i świadomości". Do wpisu dołączyła zdjęcie ze swoimi synami. Oczywiście twarze dzieci pozostały zakryte emotikonami.

Czytaj także: Partnerka Maciej Zakościelnego pokazała, jak karmi piersią! Tak przełamuje tabu

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka tworzą szczęśliwą rodzinę

Gwiazdor wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że Paulina to kobieta jego życia i to ona nauczyła go, jak radzić sobie w trudnych momentach życiowych. Dzięki niej stał się mężczyzną spełnionym. To z modelką doczekał się w końcu dwóch synów. Zrozumiał też, jak ważna jest rola ojca w wychowaniu dzieci.

„Dla mnie i ojcostwo, i mój zawód są niezwykle ważne, moja praca to też moje dziecko. Dlatego na początku miałem trochę problem z rezygnowaniem z siebie. Wszystko ładnie wygląda na Instagramie, w życiu jest różnie. Rodzicielstwo bywa łatwe i przyjemne, są chwile przepiękne, ale zazwyczaj na co dzień jest to ciężka praca i wyrzeczenie”, szczerze wyznał w wywiadzie z babybyann.com.

Aktor przyznaje, że wraz z żoną starają się stworzyć brygadę, która będzie lubiła żyć ze sobą i spędzać ze sobą czas. Odkąd mają dzieci, ich związek stał się silniejszy. Łatwiej radzą sobie z trudniejszymi sytuacjami. Paulinie zaś podoba się w partnerze to, w jaki mądry i spokojny sposób rozmawia z synami.  

Czytaj także: Maciej Zakościelny: „W moim życiu jestem wierny zasadzie: zachować balans”

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.