Biały lew
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Białe lwy rozszarpały swojego właściciela. Wszystko wydarzyło się na oczach jego żony...

Żona próbowała go ratować. Niestety bezskutecznie...

Gabriela Czernecka 28 sierpnia 2020 17:51
Biały lew
Fot. Adobe Stock

West Mathewson znany działacz na rzecz ochrony przyrody z RPA, został rozszarpany przez białe lwy. Mężczyzna przez lata się nimi opiekował. Niestety razem poranny spacer wyglądał kompletnie inaczej. Tego z pewnością się nie spodziewał…

Mężczyzna zaatakowany przez białe lwy

West Mathewson jest jednym z najbardziej znanych działaczy na rzecz ochrony w Republice Południowej Afryki. Ocalone zwierzęta umieszczał w prowadzonym przez siebie safari znanym jako Lion Tree Top Lodge. Posiadał m.in. dwie białe lwice, które codziennie wypuszczał na spacer. Niestety tym razem lwice zaatakowały mężczyznę, jak tylko otworzył ich wybieg. Żona Westa Mathewsona była świadkiem całego wydarzenia. Próbowała ratować męża, odwracając uwagę zwierząt. Te jednak zdążyły już zadać mężczyźnie śmiertelne obrażenia.

Synowa ofiary staje w obronie zwierząt, mówiąc że najprawdopodobniej śmierć Westa Mathewsona to wynik brutalnej zabawy ze zwierzętami, a te wcale nie próbowały go zjeść. Okazuje się, że lwy, które zaatakowały swojego właściciela miały już na koncie podobną sytuację.

Jak podaje BBC, już w 2017 roku wydostały się z wybiegu i zaatakowały mężczyznę, który pracował na sąsiedniej posesji. West Mathewson hodował je, odkąd były młode. Uratował je przed śmiercią - miały być częścią zabawy „polowanie w puszce”, które polega na tym, że strzela się do zwierząt hodowanych w niewoli na ogrodzonym terenie. Po ataku na swojego właściciela lwy tymczasowo zostały przeniesione do schroniska dla zagrożonych zwierząt. Przypuszcza się, że w przyszłości zostaną wypuszczone na wolność. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.