Konrad Szczęsny 8 września 2017 07:00
1/10
Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny - zarobki piłkarzy
Copyright @East News/Bartek Wieczorek
1/10

Są ulubieńcami milionów i... zarabiają miliony. Oczywiście ścisłą tajemnicą jest to, ile dokładnie trafia na ich konta. Wszystko, co wiemy o zarobkach najlepszych polskich piłkarzy to jedynie nieoficjalne informacje i garść spekulacji. Pewne jest natomiast, że wynagrodzenie za grę w klubie to znikoma część tego, ile zarabiają. Znacznie bardziej opłacalne są kontrakty reklamowe i inwestycje: w firmy, nieruchomości, akcje na giełdzie.

 

Polecamy też: Kuba Błaszczykowski kupił luksusowy apartament w Warszawie. Jego cena zwala z nóg!

 

Na czym najwięcej zarabia Robert Lewandowski? Czy faktycznie zajmuje wśród polskich piłkarzy pierwsze miejsce w rankingu tych, których wpływy na konto są największe? Kto depcze mu po piętach? A kto jest blisko piłkarskiej emerytury i już niebawem będzie musiał pożegnać się z gwiazdorskimi stawkami? Sprawdźcie!

 

Polecamy też: „Szkoda, że kasa jednak jest najważniejsza”. Dlaczego Katarzyna Bosacka krytykuje Roberta Lewandowskiego?

2/10
Robert Lewandowski, Bayern Monachium, Lewandowski stawki, Lewandowski wartość
Copyright @Facebook @Robert Lewandowski
2/10

O zarobkach Roberta Lewandowskiego krążą legendy. Ile dokładnie trafia na jego konto? Wyliczył to niedawno „Super Express”. Tabloid twierdzi, że najlepszy polski piłkarz inkasuje rokrocznie 100 milionów złotych, czyli zarabia 8,3 miliona złotych miesięcznie, 274 tysiące dziennie, 11 tysięcy na godzinę, 190 złotych na minutę i 3 złote na sekundę. Składają się na to przede wszystkim kontrakty reklamowe z gigantami takimi jak Coca-cola, Huawei, Head&Shoulders. Vistula czy T-mobile. Mówi się, że piłkarz za udział w kampanii bierze co najmniej... milion złotych. Inwestuje również w firmy start-upowe oraz na przykład portal ślubny. Pod koniec zeszłego roku podpisał natomiast kontrakt z Bayernem Monachium na rekordową kwotę 15 milionów euro... rocznie do sezonu 2020/2021. Tym samym stał się nie tylko najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie (tuż obok Thomasa Muellera), lecz także w całej Bundeslidze! O zarobkach Roberta Lewandowskiego pisaliśmy już kilkukrotnie:

 

Polecamy też: Robert Lewandowski wkrótce zarobi pierwszy miliard złotych?!

 

Zobacz także: Zarobki Anny i Roberta Lewandowskich przyprawiają o zawrót głowy, ale to, ile wydają na pomoc innym zaskoczyło media!

 

Zobacz także: Zarobki Anny i Roberta Lewandowskich przyprawiają o zawrót głowy, ale to, ile wydają na pomoc innym zaskoczyło media!

 

Pozostałe inwestycje Lewandowskiego

Za namową menedżera Cezarego Kucharskiego kapitan reprezentacji Polski zaczął lokować pieniądze w nieruchomościach i innego typu działalnościach gospodarczych. Został między innymi współudziałowcem w polskim funduszu VC Protos, który inwestuje w startupy. Natomiast na warszawskiej Ochocie powstaje luksusowa klinika, w której będą rehabilitowani m.in. kontuzjowani sportowcy. W budynku znajdą się aż trzy sale operacyjne, zaś sprzęt, którym będą dysponować lekarze, nie będzie niczym ustępować temu, który wykorzystywany jest w zachodnich klinikach. Ma być to pierwsza tego typu placówka w Polsce.

 

W 2015 roku Lewandowski został współwłaścicielem w firmie LS Investments, która odpowiada nie tylko za budowę ośrodka medycznego, ale również za powstanie nowych budynków mieszkalnych w Warszawie. Na ulicy Figiel w Warszawie stanęły dzięki temu dwa budynki mieszkalne. Wartość działki, na której powstały nowe apartamenty, wyceniana jest na dwa do trzech milionów złotych. Natomiast sama inwestycja szacowana była przez media na 8-9 milionów złotych. W Starych Babicach, położonych nieopodal rodzinnego miasta „Lewego” Leszna, powstały natomiast apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej około 2 tys. metrów.

 

Polecamy też: Ile Robert Lewandowski zarabia w godzinę? Ta kwota zwala z nóg!

3/10
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
3/10

Wojciech Szczęsny co prawda zarabia znacznie mniej niż Robert Lewandowski, jednak i tak kwota ta przyprawia o zawrót głowy. Jak w marcu tego roku podawały włoskiego media, dzięki grze w AS Roma do jego kieszeni trafiały trzy miliony euro, jednak z racji tego, ze został tam wypożyczony z Arsenalu Londyn, jego zarobki były wyższe. W mediach przewijała się kwota 5,4 miliona euro... rocznie (ponad 23 miliony złotych). W lipcu 2017 roku oficjalnie przeszedł jednak do Juventusu Turyn. Mówi się, że kwota transferu wyniosła 12,2 miliona euro, jednak może ona wzrosnąć o 3,1 miliona – w zależności od realizacji zapisów zawartych w umowie.

 

Polecamy też: Burza wokół Instagrama Mariny Łuczenko-Szczęsnej. Jak radzi sobie z hejtem w sieci?

4/10
Grzegorz Krychowiak, Celia Jaunat
Copyright @Facebook @Grzegorz Krychowiak
4/10

Grzegorz Krychowiak, który w zeszłym roku przeszedł z Sevilli do Paris Saint-Germain może pochwalić się zarobkami o łącznej wysokości 4,8 miliona euro rocznie (ponad 20 milionów złotych). 

Serwisy sportowe zwracają jednak uwagę, że to kwota brutto, od której należy odliczyć jeszcze podatek, który wynosi we Francji... aż 50%!

 

Zarobki Grzegorza Krychowiaka

 

„Zarobki Krychowiaka netto to wciąż zawrotna liczba, bo aż 2,4 miliona euro za sezon. Kontrakt „Krychy” został zawarty do 30 czerwca 2021 roku, czyli przez 5 lat gry, zakładając, że reprezentant Polski wypełni umowę do końca, były gracz Sevilli wzbogaci się o 12 milionów euro, co oznacza zarobki wysokości 52 milionów złotych plus ewentualne premie, a to daje 2,4 miliona euro za sezon, 192 tysiące euro na miesiąc , 48 tysięcy euro na tydzień i  6900 euro dziennie”, informuje serwis gol24.pl

 

Polecamy też: Gortat, Lewandowski, Radwańska. Polscy sportowcy zarabiają miliony. Kto najwięcej?

5/10
Arek Milik w koszulce nowego klubu
Copyright @
5/10

Na jednego z lepiej zarabiający polskich piłkarzy wyrósł również nieoczekiwanie Arkadiusz Milik, zawodnik SSC Napoli. Według ekspertów w 2016 r. na jego konto trafiło aż 12 500 000 złotych. Jego wartość znacząco wzrosła po Euro we Francji, gdyż po mistrzostwach zmienił klub na zdecydowanie lepszy (także pod względem zarobków). Co więcej, swojego wizerunku udzielił również EA Sports i Tymbarkowi (reklamuje oczywiście ich produkty za godziwe kwoty). Dzięki temu może pozwolić sobie na inwestycje: od jakiegoś czasu mówi się, że zamierza otworzyć restaurację w Katowicach.

 

Polecamy też: „Dzięki uprawianiu sportu doceniasz bardziej każdą rzecz”. Najwięksi sportowcy na okładkach VIVY!

6/10
Kuba Błaszczykowski i jego zarobki
Copyright @East News
6/10

Kuba Błaszczykowski mimo godnych zarobków nie lubi pławić się blichtrze sławy. Do historii futbolu przeszła jego wypowiedź, że „gra tylko w piłkę nożną, nie powinien zarabiać więcej niż lekarz czy policjant”.

 

Szacuje się, że jeszcze w 2014 roku do jego kieszeni trafiało 13,5 miliona złotych rocznie (grał wówczas w Borussii Dortmund). Później został wypożyczony do włoskiej Fiorentiny. Jego budżet nie ucierpiał na tym jednak znacząco: szacunkowo na konto piłkarza trafiło aż 11,7 miliona złotych (za 2015 rok).

 

Polecamy też: Kuba Błaszczykowski: „Podziękowania za gole kieruję w niebo, w stronę mamy. Zawsze we mnie wierzyła”

7/10
Łukasz Piszczek bez koszulki na wakacjach
Copyright @Instagram
7/10

Łukasz Piszczek jest zawodnikiem Borussii Dortmund i dzięki temu zarabia godziwie. W 2016 roku na jego konto trafiło 11 000 000 złotych. Specjaliści z branży podkreślają, że suma ta to przede wszystkim wynik kontraktu z klubem, gdyż nie ma zbyt wielu zobowiązań reklamowych.

 

Polecamy też: Gortat, Lewandowski, Radwańska. Polscy sportowcy zarabiają miliony. Kto najwięcej?

8/10
Artur Boruc
Copyright @eastnews
8/10

Choć Artur Boruc w tym roku oficjalnie pożegnał się z polską reprezentacją, na jego konto wciąż trafiają bajońskie sumy. Portale sportowe podliczyły, że w 2015 roku zarobił w angielskim klubie Bournemouth 7,5 miliona złotych! Jednak z uwagi na wiek (37 lat) powoli zbliża się już do piłkarskiej emerytury...

 

Polecamy też: „Król Artur”. Boruc żegna się z kadrą. Koledzy wzruszeni, ale najbardziej rozczula wpis żony bramkarza

9/10
Łukasz Fabiański w kamizelce
Copyright @
9/10

Łukasz Fabiański, który wsławił się świetną grą w trakcie Euro 2016 we Francji, od salonowego blichtru zdecydowanie woli domowe zacisze. Nie oznacza to jednak, że  bramkarz reprezentacji Polski nie może pochwalić się imponującymi zarobkami, zbliżonymi do innych kolegów po fachu. Tylko w 2015 r. zarobił jako bramkarz Swansea City 7,5 miliona złotych!

 

Polecamy też: Lewandowski, Radwańska, Szczęsny i.. Oto 10 najlepiej zarabiających polskich sportowców!

10/10
Kamil Grosicki i jego zarobki
Copyright @Instagram @kamilgrosicki
10/10

Kamil Grosicki w polskiej reprezentacji uchodzi za człowieka od dobrej zabawy, który potrafi rozkręcić każdą, nawet najbardziej drętwą imprezę. Przyjaźni się z Kubą Błaszczykowskim, lubi także spędzać czas z Arturem Borucem i jego rodziną. Co prawda do zarobków tych najlepszych polskich sportowców mu daleko, ale kwota, którą w 2015 roku zarobił we francuskim klubie Stade Rennais jest godna: to  4,3 miliona złotych! 

 

Polecamy też: Lewandowski, Radwańska, Szczęsny i.. Oto 10 najlepiej zarabiających polskich sportowców!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.