Kim był syn Leszka Millera, Leszek Miller Junior?
Fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter, East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Leszek Miller o stracie jedynego syna: „Kiedy umiera ktoś bardzo bliski, umiera część nas samych”

„W takiej sytuacji żaden twardziel nie jest dostatecznie twardzielem”

Weronika Kostyra 19 września 2018 20:59
Kim był syn Leszka Millera, Leszek Miller Junior?
Fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter, East News

Śmierć Leszka Millera Juniora była niewyobrażalnym ciosem dla jego rodziny. Dla rodziców był ukochanym i jedynym synem. Popełnił samobójstwo w poniedziałek 27 sierpnia. Jego ciało odnalazła partnerka Katarzyna. Były premier nie ukrywa, że do dziś trudno mu uwierzyć w tę tragedię.

Leszek Miller o stracie dziecka

Dla Leszka Millera i jego żony syn był ukochanym dzieckiem i oczkiem w głowie. „Kiedy umiera ktoś bardzo bliski w tym przypadku dziecko, niezależnie od tego ile ma lat, umiera część nas samych. W takiej sytuacji żaden twardziel nie jest dostatecznie twardzielem”, powiedział w programie Alarm! w TVP 1.

Były premier odniósł się także do skandalicznej okładki tabloidu Fakt, która ukazała się po samobójczej śmierci jego syna. Opublikowano w nim artykuł zatytułowany „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”. Leszek Miller zaznaczył, że podobna sytuacja nigdy więcej nie może mieć miejsca, ponieważ przede wszystkim zraniła osoby w żałobie. Chce by władze wydawnictwa nie popełniły w przyszłości podobnego błędu.

„Gdy kładliśmy prochy naszego syna do grobu, w całej Polsce kolportowano tę gazetę. Całe szczęście, że dowiedziałem się po fakcie. Gdybym wiedział przed ceremonią, zachowałbym się bardziej gwałtownie. To, co zrobił Fakt, jest nie do porównania z niczym innym’ skomentował z kolei w programie Tłit. 

Kim był syn Leszka Millera, Leszek Miller Junior?
Fot. Witold Rozbicki/Reporter, East News

Kim był syn Leszka Millera, Leszek Miller Junior?
Fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter, East News

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.