Lady Gaga
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Lady Gaga chciała odebrać sobie życie przez popularność: „Myślałam o tym codziennie”

Przed samobójstwem gwiazdę uratowali bliscy

Rafał Kowalski 19 września 2020 14:59
Lady Gaga
Fot. East News

Tysiące fanów na całym świecie, premiera nowej płyty i singla 911, luksusowe posiadłości i auta… To wszystko, co obserwatorom show-biznesu wydaje się bezcenne, dla Lagi Gagi było powodem, by chcieć odebrać sobie życie. Wokalistka opowiedziała w najnowszym wywiadzie o najciemniejszych stronach sławy. Przez zbyt dużą popularność 34-latka chciała popełnić samobójstwo.

Lady Gaga o myślach samobójczych w CBS Sunday Morning 

Wczorajszy dzień wielbiciele piosenkarki zapamiętają na długo. Do sieci trafił klip do utworu 911. Teledysk ma dla gwiazdy ma szczególne znaczenie. „Ten krótki film jest dla mnie bardzo osobisty, to moje doświadczenie ze zdrowiem psychicznym i droga, w której rzeczywistość i sny się przenikają, żeby tworzyć bohaterów w nas i dookoła nas”, mówiła artystka w rozmowie z Billboardem.

Co dokładnie miała na myśli? To wyjaśniło się chwilę później, gdy do sieci trafił zwiastun wywiadu Lady Gagi dla telewizji CBS. Okazuje się, że rozgłos przytłoczył ulubienicę milionów ludzi na całym świecie. „Poddałam się. Nienawidziłam sławy. Nienawidziłam bycia gwiazdą. Czułam się wykończona i zużyta”, powiedziała wokalistka i dodała że miała najczarniejsze myśli. „Popularność zniszczyła moje życie. Zobacz, jak to jest. Nie możesz iść do sklepu. Nie możesz  też pójść z rodziną na obiad, bo może ktoś podejdzie do stolika. Nie możesz zjeść tego obiadu, żeby wszystko nie kręciło się wokół ciebie. Cały czas w centrum jesteś tylko ty”, opowiadała Lady Gaga reporterowi CBS Sunday Morning.

Dziennikarz Lee Cowan dopytał piosenkarkę, czy chciała sobie odebrać życie. Odpowiedź była wyjątkowo szczera i zaskakująca. „Myślałam o samobójstwie każdego dnia. Żyłam w domu, gdzie ludzie przez kilka lat obserwowali mnie i sprawdzali, czy jestem bezpieczna”, wyznała gwiazda. Dodała też, że mimo wszystko nigdy nie przestała śpiewać, a jedną z osób, która wspierała ją w trudnym czasie - poza rodziną - był Elton John.

Jak dziś czuje się Stefani Germanotta? „Teraz już nie czuję nienawiści do Lady Gagi. Nauczyłam się kochać siebie, chociaż wcześniej myślałam, że to niemożliwe”, słyszymy w zapowiedzi wywiadu, którego całość zostanie wyemitowana 20 września. 

Lady GaGa, Chromatica
Fot. Materiały prasowe @Universal Music Polska

TAGI #Lady Gaga

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.