księżniczka Haya, Muhammad ibn Raszid Al Maktum
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Haya oskarża męża o przemoc domową. Do sieci trafiło mocne zdjęcie

To wyraz braterskiej miłości czy gest obronny?

Gabriela Czernecka 2 sierpnia 2019 15:20
księżniczka Haya, Muhammad ibn Raszid Al Maktum
Fot. Getty Images

Księżniczka Haya może liczyć na wsparcie młodszego brata, Alego Al Husseina. Kilka dni temu ruszyła pierwsza rozprawa sądowa księżniczki Hai i emira Dubaju. Miesiąc temu dubajska księżniczka złożyła sprawę o uzyskanie pełni praw do opieki nad dwójką swoich dzieci, które wraz z nią przyjechały do Wielkiej Brytanii. Prawo muzułmańskie głosi, że po rozwodzie dzieci trafiają pod opiekę ojca. Księżniczka Haya walczy więc o dzieci. Na szczęście może liczyć na ogromne wsparcie członków jordańskiej rodziny królewskiej. Do sieci trafiło właśnie mocne i poruszające zdjęcie.

Księżniczka Haya walczy o dzieci

Doniesienia na temat szczegółów małżeństwa księżniczki Hai i szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma co rusz pojawiają się w mediach. Księżniczka twierdzi, że musiała uciekać z Dubaju w obawie o swoje życie. Wyjeżdżając zabrała ze sobą dwójkę dzieci - dwunastoletnią córkę i siedmioletniego syna. dziś jest już po pierwszej rozprawie sądowej. Haya walczy przede wszystkim o opiekę nad dziećmi. Zgodnie z prawem muzułmańskim po rozwodzie dzieci powinny zostać pod opieką ojca.

Księżniczka oskarża jednak męża o przemoc domową, zatajanie przed nią informacji o pozostałych dzieciach (szejk ma w sumie 24 dzieci, nieoficjalnie mówi się, że jedna z jego córek Latifa jest przez niego więziona). Haya twierdzi także, że po powrocie do kraju jej dwunastoletnia córka Al Jalilaod będzie zmuszona wyjść za mąż. 

By temu zapobiec uciekła wraz z dziećmi z Dubaju. Według księżniczki życie z szejkiem byłoby dla jej syna i córki niebezpieczne. Haya walczy więc z mężem w sądzie. N szczęście w swojej walce nie jest osamotniona. Może liczyć na ogromne wsparcie młodszego brata, księcia Alego Al Husseina. Na swoim profilu na Twitterze podzielił się ze światem wyjątkowym zdjęciem z siostrą. Ali przygarnia ją ramieniem, więc nikt nie ma wątpliwości, po której stronie stoi. Czy to wyraz braterskiej miłości, a może gest obronny? Zdjęcie wydaje się niewinne, ale tak naprawdę ma dać mocny przekaz. Haya ma pełne poparcie brata i wie, że ten nie pozwoli, by dłużej działa się jej krzywda. 

„Dziś z moją siostrą, Hayą Bint Al Hussein”, pisze książę. Warto dodać, że na zdjęciu Haya ma na sobie bluzę z flagą Jordanii, swojej ojczyzny. Przypomnijmy, że księżniczka jest córką nieżyjącego króla Jordanii, Husajna I oraz jego trzeciej żony Alii. Władca miał aż 11 potomków. Obecnie na tronie Jordanii zasiada przyrodni brat księżniczki.

Księżniczka Haya kilka dni temu złożyła do Sądu Najwyższego w Anglii wniosek o zakaz nękania. Kolejne posiedzenie (a tak naprawdę pełne przesłuchanie) odbędzie się 11 listopada. 

Księżniczka Haya
Fot. AFP/EAST NEWS

Księżniczka Haya z bratem
Fot. AFP/EAST NEWS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.